Koniec skierowań do Sanatorium z NFZ artykuł

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Koniec skierowań do Sanatorium z NFZ artykuł

Post autor: darek »

Proszę Państwa

Zastanawiam się CZEMU ma to służyć.
ZMIANY ??
Jest to poniekąd bicie piany.

Zastanawiam się Po Co Ktoś chce wprowadzać Kolejne Zmiany.

Widzimy jak odbił się POLSKI ŁAD

Czy Zwrócono Wam już podniesiony Podatek zabrany w styczniu i lutym ?
Czy wypłacono Rekompensatę .

MNIE NIE
Ktoś jest mi wg Ksiegowej winny kwotę X

Piszecie ,że bo tak jest w artykule ,że będziemy sobie wybierać Miejscowości - Ośrodki

Napisze jeżykiem polskim

GUZIK PRAWDA

Do roku 2010 w Krynicy Zdrój zmarło X pacjentów ,którzy nie powinni się w niej pojawić
Mieli przeciw wskazania do Pobytu
Mowa tutaj o Osobach z nadciśnieniem
Żadna Rodzina nie otrzymała Zadość uczynienie z powodu Błędu Doktora kierującego na wyjazd

Ile jest takich Przeciw wskazań ?
Ile jest takich Miejscowości Gdzie raczej Nasz pobyt jest nie wskazany

CZYLI MUSI BYĆ Koordynator
MUSI BYĆ NFZ ,który kieruje

Są Ośrodki ,których unikamy gdzie warunki są na początku epoki Tow Bieruta- ale maja WALORY LECZNICZE
Mowa tutaj o Sławnych Goczałkowicach
Są województwa ,które nie posiadają swojej bazy rehabilitacyjnej

NFZ pod ta czy inną Nazwą POZOSTANIE

Ktoś napisał artykuł , aby może coś zasłonić
Jeżeli ileś Osób mówi o Nowych sanatoriach nie zwracamy uwagi na inne aspekty.

Generalnie

Poczekajmy ,aż Pojawi się Ustawa Informacja i wtedy ruszmy 4 Litery i wyjdźmy na Ulice oprotestować lub zasugerować Co nam się niepodoba
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Koniec skierowań do Sanatorium z NFZ artykuł

Post autor: Felice »

Gieniu porównanie do ORO tak nie do końca jest trafne. Tutaj w grę wchodzi tylko jeden profil (narząd ruchu) i zabiegi są ukierunkowane tylko na ten profil.
Pożyjemy, zobaczymy … ja ani przez moment nie pomyślałam, że coś z korzyścią dla pacjenta wymyślą.
Poza tym i tak wszyscy do Kołobrzegu nie pojadą, a tak jak wokół słyszę to marzenie większości ubiegających się o zabiegi.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Koniec skierowań do Sanatorium z NFZ artykuł

Post autor: Dzia_dek »

Niezwykle rzadko zdarza mi się zgodzić z autorem /darek/ powyższego wpisu, ale widzę sporo racji w jego poście.
Szczególnie chodzi o fragment dotyczący możliwości wyboru miejsca /uzdrowiska i obiektu/ naszej rehabilitacji.
Schorzenie plus przeciwwskazania do miejsca pobytu. Chyba co niektórzy z nas popuścili sobie wodze fantazji:
(...) nie lekarz balneolog będzie decydował dokąd nas wysłać, tylko my będziemy o tym decydować.(...)
Nic bardziej mylnego. Pisała o tym, Bibi. Nadal będzie decydował balneolog, ale nie ten z oddziału uzdrowiskowego NFZ,
tylko ten zatrudniony w uzdrowisku. Jeśli będzie miał jakiekolwiek wątpliwości co do naszego pobytu, to nam podziękuje.
Porównanie do ORO, jak wspomniała Felice, czy nawet do turnusów rehabilitacyjnych jest nietrafione z różnych powodów.
Sporo by o tym pisać. W przypadku NFZ myślę, że sporo ośrodków upadnie, do najlepszych kolejki będę sięgać o wiele dłużej
niż oczekujemy w tej chwili. Chcecie jedynkę w kołobrzeskim "Bałtyku"? Proszę bardzo. Za ... osiem lat. Jeszcze inna sprawa
to finansowanie tych pobytów. Też możliwości jest wiele. Nie chcę wchodzić w politykę, ale pachnie mi to, a raczej śmierdzi,
kiełbasą wyborczą.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Koniec skierowań z NFZ do sanatorium

Post autor: jacky6 »

darek pisze: 24 cze 2022 15:02
1. Zastanawiam się CZEMU ma to służyć.
ZMIANY ??
Jest to poniekąd bicie piany.

2. Czy Zwrócono Wam już podniesiony Podatek zabrany w styczniu i lutym ?
Czy wypłacono Rekompensatę .

MNIE NIE
Ktoś jest mi wg Ksiegowej winny kwotę X

3. Do roku 2010 w Krynicy Zdrój zmarło X pacjentów ,którzy nie powinni się w niej pojawić
Mieli przeciw wskazania do Pobytu
Mowa tutaj o Osobach z nadciśnieniem
Żadna Rodzina nie otrzymała Zadość uczynienie z powodu Błędu Doktora kierującego na wyjazd

4. Są Ośrodki ,których unikamy gdzie warunki są na początku epoki Tow Bieruta- ale maja WALORY LECZNICZE
Mowa tutaj o Sławnych Goczałkowicach

5. Są województwa ,które nie posiadają swojej bazy rehabilitacyjnej

6. Poczekajmy ,aż Pojawi się Ustawa Informacja i wtedy ruszmy 4 Litery i wyjdźmy na Ulice oprotestować lub zasugerować Co nam się niepodoba

ad 1.
Likwidacji dziadostwa właśnie w stylu zakwaterowania w barakach goczałkowickich.

ad 2.
Będzie zwrócony w rozliczeniu PIT za 2022. Było jasno określone.

ad 3.
Która ekipa odpowiada za zdarzenia do roku 2010 ?
Żaden emeryt nie otrzymał odszkodowania za wydłużony czas pracy powyżej 65 lat. Dlaczego ?

ad 4. Owszem, jest tam super zakład rehabilitacji ale wystarczający dla klientów gwarka ale nie zakwaterowanych w barakach budowlańców swego czasu stawiających właśnie .
Ewentualnie dla mieszkańców okolicznych miasteczek i wiosek.

ad 5. W każdym województwie są zakłady rehabilitacji zakontraktowane z NFZ itede.

ad 6. A tu zaczyna się 300polityka. Nie należy definiować detali bo sądy jakie są każdy wie.

Amen

:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Koniec skierowań do Sanatorium z NFZ artykuł

Post autor: darek »

Chciałbym przy okazji poruszyć jeszcze jeden aspekt

Jak kilkukrotnie wspominałem opisywałem poczynania sanatoryjne Mamy oraz Mojej Sąsiadki.
Obie Panie są w magicznym wieku 75+
W pełni sprawne i umiejące zadbać o siebie , nawet Obie Panie umieją posługiwać się nie tylko kartami do bankomatów ,ale posiadaja tez konta internetowe.
Może nawet są na Portalu.

W roku 2021 po odbyciu 12 miesięcznej karencji od ostatniego pobytu złozyły kazda osobno wnioski o Sanatorium

Otrzymały informacje ,że z przyczyn niezależnych -Lekarz Baneolog nie widzi wskazań do Leczenia sanatoryjnego i wskazuje rehabilitację w miejscu zamieszkania.
Okazuje się ,że podczas Ostatniego Spotkania Rodzinnego pojawił się temat sanatoria.
75 + Nie TYLKO na Śląsku nie ma Szans ,ale i podobny Problem miało Wujostwo z 3 Miasta, Kuzynka Mojej Mamy mieszkająca gdzieś na obrzeżach Warszawy nawet prawie została Pogoniona przez Rodzinnego z Informacją ,że Nie ma sensu bo ze względu na Wiek -DOSADNE Tłumaczenie - NFZ odrzuci wniosek
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Koniec skierowań do Sanatorium z NFZ artykuł

Post autor: GIENIA »

Darku , gdy przyjdzie ... nowe ... może być tak , ze to ośrodki będą zabiegać o kuracjuszy :)
Awatar użytkownika
bardzyk2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 683
Na forum od: 21 cze 2020 14:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Koniec skierowań do Sanatorium z NFZ artykuł

Post autor: bardzyk2 »

Witam!

Właśnie dziś wróciłam z Orlika w Ustroniu - na NFZ. Obok w pokoju było małżeństwo z mojego miasta (śląskie) w wieku: pan 85, pani 83. Mili, zupełnie sprawni ludzie, nikt ich nie odrzucił. Czekali 20 miesięcy, przyjechali ze zwrotów.
Pan w basenie solankowym pływał jak rybka :D

Może to lekarzom POZ nie chce się wypisywać wniosków i straszą starsze osoby?

Niebawem napiszę relację z pobytu.

Pozdrawiam wieczornie :kwiat:
Gość

Re: Koniec skierowań do Sanatorium z NFZ artykuł

Post autor: Gość »

Moja Mama dostała odmowę a było to już ze trzy latka wstecz kiedy była samodzielna.
Już nie gdybam bo zwyczajnie nie wierzę, że jakakolwiek zmiana jest dla nas. Pal licho że mną, pracuję, odłożę pojadę prywatnie, wiele osób nie ma takiej możliwości. 😔
Zazdroszczę Jackowi takiej wiary popartej wydawałoby się racjonalnymi argumentami. To tyle aby nie politykować.
Pożyjemy zobaczymy komu kolejna mina decyzyjna zrobi kuku.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Koniec skierowań do Sanatorium z NFZ artykuł

Post autor: jacky6 »

GIENIA pisze: 25 cze 2022 15:12 może być tak , ze to ośrodki będą zabiegać o kuracjuszy :)

Być może wszyscy na to czekamy ...

:mrgreen: :ugeek:

zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Czy wiecie że...

Post autor: zbigniew165 »

Na stronie Onet.pl jest artykuł o rewolucji w wyjazdach do sanatorium.
Z tego co wyczytałem, to już nie będziemy wysyłać wniosku do NFZ tylko rejestrować go bezpośrednio w sanatorium i tam lekarz uzdrowiskowy będzie decydował o zakwalifikowaniu się na pobyt, a kolejkę będą prowadzić sanatoria/uzdrowiska/
Proponuję przeczytać ten artykuł, bo nowa ustawa ma już obowiązywać od listopada tego roku. :!:
ODPOWIEDZ