Dozamel Kołobrzeg

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Dozamel Kołobrzeg

Post autor: dani888 »

Nigdy tam nie byłam ale serdeczne podziękowania dla naszej Zosi za opis :kwiat: :) .
Pozdrawiam...
alka50+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1395
Na forum od: 02 sty 2015 11:50
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Dozamel Kołobrzeg

Post autor: alka50+ »

Zosia..jak zawsze...najważniejsze tematy ujeła i dopowiedziała. Dzięki .⚘

Kolejny raz Zosiu...bliżej dobrej kawki .🍀Do zobaczenia❤
Wodniczka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 75
Na forum od: 31 mar 2016 20:05
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Dozamel Kołobrzeg

Post autor: Wodniczka »

Pobyt od 04-06 do 18-06 2022.

W pełni podzielam opinie o Dozamelu: Barbary B64,Mazreny i Zosi.Ich opisy w 100% oddaja rzeczywistość.
Warunki,wyposażenie pokoi,jedzenie -stół szwedzki,bardzo dobre.
Wokół budynków drzewa ,krzewy ,kwiaty i zadbane alejki.
Architektura i otoczenie Dozamela tworzą naturalny i swojski klimat.
Na zewnątrz przy kawiarni i innych obiektach opalali się ,popijali kawkę i piwo pod parasolami -Kuracjusze.
Mieszkałam w" Dorocie",pokój od strony hotelu OLYMP IV .Nie polecam tych pokoi-zacienione i chłodne.
Chociaż podczas upału mogłoby być tam przyjemnie.Pogoda dopisała więc krótko przebywałam w pokoju i nie stanowiło to
wiekszego dyskomfortu.
Spore odległości do portu,molo i centrum można częsciowo pokonać komunikacją miejską -w okreslonych godz.
Bilet dla seniora 2,20 zł.Jako że dojechałam dopiero ok.21 ej więc zabiegi miałam rozpisane nawet o 17,30.
Jednak odbywałam je do obiadu albo i przed -w miarę możliwości życzliwych i profesjonalnych rehabilitantów .
Zabiegi otrzymałam takie jakie chciałam.
W kawiarni naprzemiennie odbywały się wieczorki taneczne i koncerty -szczególnie piękny koncert młodej Ukrainki Heleny.cdn
Awatar użytkownika
tanganika
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 01 lis 2013 10:48
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Dozamel Kołobrzeg

Post autor: tanganika »

Teresko, napisz proszę czy Jesteś zadowolona z pobytu na tyle, by pojechać ponownie? Dziękuję Ci za wyczerpującą opinię i życzę zdrowia. Pozdrawiam
Wodniczka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 75
Na forum od: 31 mar 2016 20:05
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Dozamel Kołobrzeg

Post autor: Wodniczka »

Skorzystałam też z wycieczki do Dobrzycy-podziwiałam piękne ogrody.Wycieczka do
Wodniczka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 75
Na forum od: 31 mar 2016 20:05
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Dozamel Kołobrzeg

Post autor: Wodniczka »

Swinoujścia z identycznym programem jak u Barbary B64.Przewodnik p.Adam wesoły człowiek, świetnie bawił towarzystwo dowcipami i kawałami.Niezwykły spokój ,raj dla oczu i duszy ,to doznania w E,koparku w Podczelach.Bogactwo roslin,ptaków i zwierząt obserwowałam w towarzystwie przemiłej ,sympatycznej i ciepłej Alki 50+, Alu -ponownie, serdecznie za wszystko Ci dziękuję.Zosiu -na grobli pełnej kaczek,łabędzi czapli i żab "widniały jezszcze Twoje ślady"
Duże wrażenie wywarła przepiękna panorama obserwowana z tarasu kawiarni na 11 piętrze w hotelu OLYMP IV.
Pozytywnie nastraja też oranżeria z soczystą i różnorodną zielenią umiejscowiona na dole hotelu .
Uważam ,że Dozamel jest dobrą miejscówką ,blisko morza,tańce na miejscu lub w pobliżu w innych lokalach,wa,runki b.dobre. Jedynie te odległości stanowią mały minusik .Kołobrzeg piękny i chętnie tam jeszcze powrócę zachowując piękne wspomnienia z udanego pobytu.,
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4090
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Dozamel Kołobrzeg

Post autor: Bibi2 »

Zosiu , nie wiem jak to się stało ale umknęła mi Twoja opinia (wiem , przecież ja się w tym czasie kurowałam ;) ),
bardzo dziękuję, super :kwiat:

Za uzupełnienie wiedzy, Wodniczko Tobie również dziękuję :kwiat:
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24606
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Dozamel Kołobrzeg

Post autor: ewasz »

Super, dzięki Wodniczko za uzupełnienie opinii.
Dodam o czym nie wszyscy wiedzą, że bilet autobusowy dla posiadającego legitymację niepełnosprawnego kosztuje 0,80 zł.
Pozdrawiam 😊
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7819
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dozamel Kołobrzeg

Post autor: darek »

Ewa Zgadza się ,że takowy bilet kosztuje 0,80 zeta -ALE dla Osoby z orzeczoną Pierwsza Grupą stopień ZNACZNY !!!!.
Uwaga na Kontrole bo te co potwierdzi Alka sa bardzo częste , na trasie Poczta-Arka potrafią wpaść zwłaszcza teraz podczas wakacji nawet 3 x-To jest HOROR

Odnośnie lokalizacji
Kuracjusz z MSWiA będzie narzekał ,że ma Daleko do Arki ten z Arki będzie zazdrościł temu z Perły.
Dozamel o ile mnie pamięć nie myli powstał na początku 80 czy końcówka tak 70 tych.
Pamiętam gdy to właśnie Dozamel był takim sezonowym ośrodkiem -bez ogrzewania w czasach kiedy stał jeszcze Hutnik - Dziś jest na jego ruinach wybudowany Olimp IV
A z Dozamelu -Bliziutko jest do Szańca , ul Fredy do Centrum Kołobrzegu od strony Koszalina.
Do Aquariusa gdzie już znudzą się nam sanatoryjne potańcówki ,można się pobawić do rana !!!
Obok jest co jest PLUSEM ów sławny parking przy Amfiteatrze.

Kolejna sprawa w okolicach Dozamelu Megi czy innych SPOKOJNIE -Półświatek tak nie dociera
Panie z torebkami są tam bezpieczniejsze !!! Choć nie ma reguły
Gdybym otrzymał skierowanie - Chętnie przytuję zamiast Molocha Perły i problemów z windami
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dozamel Kołobrzeg

Post autor: Felice »

Darku nie tylko znaczny… w niektórych przypadkach umiarkowany. Ja na takowy jeździłam.
ODPOWIEDZ