POMORSKI NFZ -kolejka itp

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Marzena68
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 28 kwie 2019 12:41
Oddział NFZ: Pomorski

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: Marzena68 »

Niestety nic się nie uda. twierdzą, że już wysłali skierowanie (szybko). Mogę napisać podanie z uzasadnieniem, to wróci do lekarza i rozpatrzą. Obawiam się, że jeżeli rozpatrzą mnie negatywnie, to stracę możliwość pobytu w sanatorium. :( Podobno nasz nfz nie jest za bardzo życzliwy w tego typu sprawach. Nie wiem co robić... Do sanatorium muszę jechać.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11637
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: Atina »

No cóż też uważam że jak trzeba rehabilitacji to szkoda tego skierowania :)
Zawsze trzeba znaleźć dobre strony...
Góry we wrześniu piękne 8-)
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24608
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: ewasz »

Coś mi chodzi po głowie, że ktoś na Forum opisywał ten ośrodek i nie lokują w nim dzieci...
Najlepiej będzie tam zadzwonić i dowiedzieć się u źródła co i jak...
Marzena68
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 28 kwie 2019 12:41
Oddział NFZ: Pomorski

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: Marzena68 »

Dzwoniła do sanatorium. Od trzech lat nie ma dzieci. No i dobrze. Szkoda, że nie ma basenu. Pani w recepcji bardzo miła.
Awatar użytkownika
Ida
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 21 sie 2010 11:08
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 13

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: Ida »

JAGIELLONKA w Rabce jest w pobliżu parku i właściwie w centrum. Byłam kilka razy w Rabce, tylko w innym sanatorium,myślę, ze w tym roku też tam będę na rehabilitacji. Do Zakopanego ok. 40 km, jeżdżą busy i pociąg. Nie wiem, jak jest w JAGIELLONCE, ale sama Rabka jest urokliwa,jest amfiteatr, różne imprezy.
Marzena68
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 28 kwie 2019 12:41
Oddział NFZ: Pomorski

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: Marzena68 »

Dzięki Ida, to jakieś pocieszenie. Chyba pochodzę sobie po górach. Jak wrócę , to postaram się napisać obszerną informację o Jagiellonce. Myślę, że coraz częściej dorosłych kuracjuszy będą tam wysyłać. :kwiat:
Awatar użytkownika
BarbaraG
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 928
Na forum od: 19 sie 2018 12:24
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: BarbaraG »

Marzena68 pisze: 01 lip 2022 08:34 Niestety nic się nie uda. twierdzą, że już wysłali skierowanie (szybko). Mogę napisać podanie z uzasadnieniem, to wróci do lekarza i rozpatrzą. Obawiam się, że jeżeli rozpatrzą mnie negatywnie, to stracę możliwość pobytu w sanatorium. :( Podobno nasz nfz nie jest za bardzo życzliwy w tego typu sprawach. Nie wiem co robić... Do sanatorium muszę jechać.
To szybko wysłali. Ale nie ma co się martwic. Na pewno znajdziesz dla siebie atrakcje. Życzę miłego pobytu i dobranych zabiegów.
Pozdrawiam :kwiat:
Marzena68
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 28 kwie 2019 12:41
Oddział NFZ: Pomorski

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: Marzena68 »

Zabiegi nie powalają. Trzeba przygotować się do zwiedzania i wędrówek po górach. No i znaleźć dobrą ekipę. :) Trudno. To tylko dowodzi, że zmiany, które mają nastąpić - chodzi mi o wybór miejsca, to nie jest wcale głupi pomysł. W Rabce znalazła w innym sanatorium gimnastykę w wodzie : Karnet 5 wejść - 150 zł. Taka oferta była w ramach rehabilitacji w Cieplicach, z których byłam bardzo zadowolona. No ale ja lubię wodę i z tggo co zauważłam nie każdy ma takie same upodobania .
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11637
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: Atina »

Rabka Zdrój nie byłam na pewno fajnie ,ale od nas to świat drogi...no ale jak inaczej zobaczyć góry 8-) :lol: :)
Awatar użytkownika
BarbaraG
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 928
Na forum od: 19 sie 2018 12:24
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: BarbaraG »

Marzena68 pisze: 01 lip 2022 15:21 Zabiegi nie powalają. Trzeba przygotować się do zwiedzania i wędrówek po górach. No i znaleźć dobrą ekipę. :) Trudno. To tylko dowodzi, że zmiany, które mają nastąpić - chodzi mi o wybór miejsca, to nie jest wcale głupi pomysł. W Rabce znalazła w innym sanatorium gimnastykę w wodzie : Karnet 5 wejść - 150 zł. Taka oferta była w ramach rehabilitacji w Cieplicach, z których byłam bardzo zadowolona. No ale ja lubię wodę i z tggo co zauważłam nie każdy ma takie same upodobania .
Cieplice wspominam z sentymentem. Miałam tam właśnie gimnastykę w wodzie. Byc może uda mi się wrócic tam jeszcze raz. Na razie czekam i tak. Mogę od połowy listopada dzwonic o zwroty. Niestety jesienią i zimą nie uśmiecha mi się jechac w góry, bo nie uprawiam zimowych sportów :D
Pozdrawiam :kwiat:
ODPOWIEDZ