Polanica Zdrój Sanatorium Stary Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Andrzej-WP
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 350
Na forum od: 07 paź 2015 08:39
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Polanica Zdrój Sanatorium Stary Zdrój

Post autor: Andrzej-WP »

Dzien dobry.

Miło mi będzie przeczytać najświeższe informacje o sanatorium "Stary Zdrój" w Polanicy Zdroju. W szczegolności kuracjuszy , którzy byli w tym roku tj w 2022 oraz roku 2021. Ale także i z pobytów z lat wcześniejszych .
Jakie macie państwo odczucia z pobytu.Prosił bym o przydatne informacje i podpowiedzi dla przyjeżdzających do tego sanatorium z NFZ.
Ponadto , czy poza paroma miejscami parkingowymi obok tego sanatorium , można gdzieś w pobliżu zaparkować swoje auto na niedrogim parkingu.
Jak wygląda sprawa z zakwaterowaniem. Jakie głownie przydzielają pokoje , ilu osobowe? Jak jest z tzw. " jedynkami" dla kuracjuszy z NFZ.
Jak wygląda zagospodarowanie czasu po południami, wieczorami. Czytałem ,że nie ma kawiarenki. Gdzie można wyjśc wieczorem posłuchać muzyki, posiedzieć towarzysko ,wypić kawę, piwo, itp. Czy tylko do kawiarni Zdrojowa w parku przy San. Wielka Pieniawa? Czy jest także , gdzies bliżej?

Z góry dziękuje.

Pozdrawiam

,.
Awatar użytkownika
Andrzej-WP
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 350
Na forum od: 07 paź 2015 08:39
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Polanica Zdrój Sanatorium Stary Zdrój

Post autor: Andrzej-WP »

Podbijam........ temat- opinii z pobytu z Polanicy Zdroju z sanatorium STARY ZDRÓJ w 2022 i w poprzednich latach .
Pozdrawiam
Katarzyna2525
Posty: 1
Na forum od: 20 lip 2022 13:23
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Polanica Zdrój Sanatorium Stary Zdrój

Post autor: Katarzyna2525 »

:oops: Sanatorium Stary Zdrój powinno wypaść z obiegu. Potwierdzam wszystkie napisane tutaj zarzuty i jeszcze dołożę : pojechałam z mężem i dostałam pokój jednoosobowy, do którego wstawiono łóżko 2 osobowe , aby dostać się do szafy to jedna osoba musiała wyjść z pokoju, aby druga mogła wejść. Zgłosiliśmy problem , a kierowniczka powiedziała do męża, że jak się nie podoba to żona pójdzie do kobiet a on do mężczyzn. Mąż zdeklarował wyjazd do domu i poszliśmy się pakować. Zadzwonił telefon ,żeby mąż przyszedł na rozmowę. W efekcie dostał klucz do 2osobowego pokoju obok. Następnego dnia zobaczyliśmy, że do opuszczonego pokoju zostało zakwaterowane starsze małżeństwo z balkonikiem do chodzenia a przecież ten pokój był na polpietrze i aby dojść do windy trzeba było pokonać kilka stopni wzwyż albo kilkanaście w dół. Natomiast w pokoju obok windy zakwaterowano panów, którzy dla zdrowia zbiegali ze schodów nie korzystając z windy. Jedzenie to tak jak już napisano , że tylko zupy dobre chociaż brakowało koszyczka z chlebem i każdy z osobna chodził do kuchni po kromkę chleba do zupy. Masła nie było to powiedziano, że klucz się zepsuł do schowka. Kierowniczka nie nadaje się do powierzonej funkcji -zero empatii , grzeczności i po prostu niesympatyczna. Zabiegi malo pomagające. Aqavidron to tylko 3 razy na cały pobyt, bo ....punków mało a borowina to zwyczajne plastry borowinowe, które można kupić w aptece i sobie położyć. O spędzaniu wolnego czasu to tak już napisano ws. dodatkowych opłat. Tv można wykupić ale tylko w pakiecie z czajnikiem, bo swojego nie wolno. Wyzysk, wyzysk i jeszcze raz wyzysk . W ośrodku oświetlenie takie, że lepiej przyjechać z latarka. Basen jest , ale obok w innym ośrodku i płaci się ze zniżką, ale takiej info nie uzyskaliśmy w Starym Zdroju. Nigdy nie pojadę już do Starego Zdroju i nikomu nie polecam.
Awatar użytkownika
Andrzej-WP
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 350
Na forum od: 07 paź 2015 08:39
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Polanica Zdrój Sanatorium Stary Zdrój

Post autor: Andrzej-WP »

Bardzo dziękuję za informację o Starym Zdroju w Polanicy Zdroju. Potwierdzają się wcześniej napisane negatywne informację o zarządzaniu tym sanatorium.
Pozdrowienia
kuracjusz utracjusz
Posty: 1
Na forum od: 29 lip 2022 08:53

Re: Polanica Zdrój- Stary Zdrój , turnus 23/08-13/09/2022

Post autor: kuracjusz utracjusz »

Dzień dobry.
Chciałbym się podzielić informacjami na temat sanatorium Stary Zdrój w Polanicy. Ogólnie to porażka na dzień dobry kubeł zimnej wody na głowę.
Pani Dyrektor bardzo niemiła, krzycząca na przybyłych kuracjuszy. Aby skomentować to jednym zdaniem NIGDY WIĘCEJ w obiekcie zwanym STARY ZDRÓJ.
Po wejściu do budynku zaczyna zapalać się czerwona lampka. Trzeba czekać na posprzątanie pokoi po opuszczających kuracjuszach, chaos i prowizorka.
Niektórzy przyjeżdżają później i są zakwaterowani wcześniej, Małżeństwa są rozdzielane osoby niepełnosprawne na wózkach kwateruje się w pokoju cztero osobowym na poddaszu. Na powitanie najpierw trzeba podpisać oświadczenie,ze zostanie wypłacone właścicielowi odszkodowanie za każdy dzień gdyby trzeba było wyjechać wcześniej niż trwa turnus, płacić tam praktycznie trzeba dużo za wszystko, telewizor, czajnik wymiana ręczników, pościeli, parking za 21dni 315zł, a troszeczkę niżej dozorowany 150zł, Pokoje ciemne trzeba świecić światło przez cały dzień, Przydziały osób do pokoju z tak zwanej łapanki 48 latek z 78 latkiem, może być i niepełnosprawnym, Z panią dyrektor nie ma żadnej rozmowy zachowuje się jak za czasów PRL.
Nie wiem czy zarząd spółki zdaje sobie sprawę jak działa jego uzdrowisko pod kierownictwem tej pani. Jedynym plusem w tym ośrodku to Pani doktor rekompensuje to wszystko zabiegami i miłą kadrą rehabilitantów zasługujących na wielkie słowa uznania. Na temat wyżywienia nie będę pisał bo szkoda słów, podpisuję się oboma rękoma pod wcześniejszymi opiniami, zawsze miałem sceptyczne podejście do opinii innych, ale w Starym Zdroju to wszystko jest prawdziwe, zastanawia mnie kto wystawia te pozytywne opinie, ale każdemu wolno myśleć jak uważa.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4021
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Polanica Zdrój- Stary Zdrój , turnus 23/08-13/09/2022

Post autor: Bibi2 »

Miło się czyta pozytywne opinie ale to życie , negatywy jak widać też są :roll:

Kuracjuszu Utracjuszu ;) - przykro , że nie było to tak jakbyś chciał - dzięki za ocenę :)
Maria_krl
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 16 cze 2022 19:54
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Polanica Zdrój- Stary Zdrój , turnus 23/08-13/09/2022

Post autor: Maria_krl »

Pani Dyrektor się obudzi, gdy kuracjusz będzie decydował do jakiego sanatorium chce jechać, ale bėdzie już za późno. Niech ten minister wprowadzi to jak najszybciej.
Opium50
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 25 lip 2022 12:17

Re: Polanica Zdrój- Stary Zdrój , turnus 23/08-13/09/2022

Post autor: Opium50 »

No to pięknie...zaczynam 3 sierpnia i już się boję.
Awatar użytkownika
Andrzej-WP
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 350
Na forum od: 07 paź 2015 08:39
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Polanica Zdrój Sanatorium Stary Zdrój

Post autor: Andrzej-WP »

Dzien dobry.
Przeczytałem opinię . Potwierdzają sie negatywy wcześniej napisane. Ale co mam zrobić, mam skierowanie od 23 sierpnia. Wyczekiwane. Muszę jechać. Interesuje mnie , gdzie w pobliżu jest parking za 150 zł. Czy to na terenie OSiR u ( ośrodek sportu i rekreacji) czy gdzie indziej? . Czy trzeba wcześniej dzwonić rezerwować parking ?
Jakimi zasadami( medycznymi lub innymi ) kierują sie przy ewentualnym przydziale pokoju tzw " jedynki" ?
Dziekuje za opinię
Pozdrowienia

P.S. O której godzinie najlepiej być na miejscu w dniu rozpoczęcia turnusu.
BIBAS
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 09 gru 2016 13:28
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Polanica Zdrój Sanatorium Stary Zdrój

Post autor: BIBAS »

Witam
Zbigniew jadę do Polanicy zdrój 23.08.22 parking tam kosztuje 420 zł za turnus jest w pobliżu za 150 zł parking płatny MZK NA KARTĘ TAM WYKUPIŁEM
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ