Jedzenie, posiłki, dieta - ocena sanatoryjnego wyżywienia

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jedzenie, posiłki, dieta - ocena sanatoryjnego wyżywienia

Post autor: Sloneczko »

Dziękuję Kuty :kwiat:
Również nie będę nic dokupowała a spacerować będę już od samego świtu :D
Pozdrawiam cię serdecznie :serce: baw się dobrze i kuruj się skutecznie :twisted:
violator
Posty: 2
Na forum od: 18 lis 2018 22:22
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Re: Jedzenie, posiłki, dieta - ocena sanatoryjnego wyżywienia

Post autor: violator »

Witam. Jestem obecnie w sanatorium MSWiA w Sopocie. Jedzenie tragedia. Na diecie lekkostrawne wodniste zupy ( to idzie przebolec ) ale dzien w dzień ziemniaki, mięso jak jest to gotowane fajnie ale grubości 3-4 mm i wielkości jakieś 5x5 cm. Pstrąg jak był to też kawałek wielkości 5cm. Warzywa, raz plasterek papryki innym razem 2 plasterki pomidora. Liść sałaty podzielony na 4 części również i każdy po kawałku. Na kolację np dziś była biała ( dla wszystkich diet) różnica między pełną a lekkostrawne to to że przy pełnej dostali chrzanu trochę a ja przy lekkostrawne keczup który wiadomo nie jest zdrowy, do ziemniaków również niezdrowy sos. Ręce opadają.
Awatar użytkownika
Adela
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8986
Na forum od: 12 lip 2014 15:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Jedzenie, posiłki, dieta - ocena sanatoryjnego wyżywienia

Post autor: Adela »

Keczup jest niezdrowy? Dlaczego? :?
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14294
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Jedzenie, posiłki, dieta - ocena sanatoryjnego wyżywienia

Post autor: ANDY12345 »

Bo jest w nim nawalone cukru, soli, polepszacze smaku i inny badziew który producent nie musi podawać. jak ktoś nie może się obyć bez niego to trochę wysiłku i samemu zrobić.
Niestety w jednych ośrodkach jedzenie jest super np. Beskid w Wysowej a w drugim byle jakie np. Instytut Zdrowego Człowieka w Muszynie. Tak jak z zabiegami. A przynajmniej rehabilitacja i miejscowość jest zadowalająca ?
Kasia50
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 97
Na forum od: 12 wrz 2017 12:09
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Jedzenie, posiłki, dieta - ocena sanatoryjnego wyżywienia

Post autor: Kasia50 »

violator pisze: 18 lis 2018 22:35 Witam. Jestem obecnie w sanatorium MSWiA w Sopocie. Jedzenie tragedia. Na diecie lekkostrawne wodniste zupy ( to idzie przebolec ) ale dzien w dzień ziemniaki, mięso jak jest to gotowane fajnie ale grubości 3-4 mm i wielkości jakieś 5x5 cm. Pstrąg jak był to też kawałek wielkości 5cm. Warzywa, raz plasterek papryki innym razem 2 plasterki pomidora. Liść sałaty podzielony na 4 części również i każdy po kawałku. Na kolację np dziś była biała ( dla wszystkich diet) różnica między pełną a lekkostrawne to to że przy pełnej dostali chrzanu trochę a ja przy lekkostrawne keczup który wiadomo nie jest zdrowy, do ziemniaków również niezdrowy sos. Ręce opadają.
Witam,jestem zdziwiona, że tak się popsuło wyżywienie w ,,Heliosie"Byłam we wrześniu i na prawdę było bardzo dobre.To nie tylko moja opinia. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Adela
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8986
Na forum od: 12 lip 2014 15:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Jedzenie, posiłki, dieta - ocena sanatoryjnego wyżywienia

Post autor: Adela »

Andy :) nie wszędzie są te paskudne dodatki, trzeba czytać to co napisali małymi literkami :lol:
no fakt, jak nam podają na talerzu to nie poczytamy :lol:
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14294
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Jedzenie, posiłki, dieta - ocena sanatoryjnego wyżywienia

Post autor: ANDY12345 »

Oglądam programy popularno-naukowe (Planete+ BBC Earth itp) gdzie przedstawiają jak i czym się żywimy, produkcja żywności i dodatki, diety itp więc na podstawie tych programów mogę wyciągnąć swoje wnioski. Zresztą nie trzeba bo twórcy sami to nam pokazują. Czy w wodzie źródlanej z dodatkiem smaku cytryny lub pomarańczy która jest przeźroczysta jest cukier ? Na etykiecie nic o nim nie piszą. I wiele jest takich produktów gdzie nie podaje się ich wszystkich bo prawo pozwala :shock: Do niedawna na papierosach też nie było pełnej informacji to znaczy że przedtem były zdrowe ? już o papierosach elektronicznych mówi się że są mniej szkodliwe od zwykłych ale nadal są szkodliwe........ zapalisz ?
PS każdy ma wolną wolę i zrobi jak uważa, tylko muszę mieć wybór i podaną całą prawdę a nie g.... prawdę.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jedzenie, posiłki, dieta - ocena sanatoryjnego wyżywienia

Post autor: Felice »

Też nieco zdziwiona jestem bo Helios uchodził zawsze za jeden z lepiej karmiących obiektów.
MateuszGorawa
Posty: 1
Na forum od: 05 sie 2022 08:05

Re: Jedzenie, posiłki, dieta - ocena sanatoryjnego wyżywienia

Post autor: MateuszGorawa »

To nieprawda, że posiłki są smacznie przyrządzone. Absolutnie nie! Zatrudnieni są dietetycy, którzy tylko dobierają kalorie do posiłków, a w ogóle nie dbają o sposób podania, czy smak. Byłem i potwierdzam. Zobaczcie sami na tych zdjęciach https://www.eska.pl/slaskie/sanatorium- ... -iLXX.html
ODPOWIEDZ