Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: p-siak »

Gratulujemy.
Awatar użytkownika
krysiapff
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 159
Na forum od: 09 lut 2017 13:23
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: krysiapff »

Mam nadzieję że ktoś z forum dostanie też na ten okres i miejsce przydział bo fajnie byłoby wypić kawkę w realu :lol:
Awatar użytkownika
viola74
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 54
Na forum od: 13 cze 2018 15:46
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: viola74 »

Dzisiaj dostałam przydział na 31.10 do Ustronia ośrodek Daniel.
Termin taki sobie bardziej martwią mnie opinie na temat tego miejsca.
Z drugiej strony tak sobie myślę, że gorszych warunków socjalnych jak w Magnolii w Goczałkowicach to już nigdzie nie ma. Jak przeżyłam Magnolię to przeżyję i Daniela :lol:
patkawit
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 61
Na forum od: 30 lip 2018 09:40
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: patkawit »

Byłam w listopadzie 2020r w Danielu, w październiku 2022r w Orliku. Bardzo zadowolona byłam. Trafiłam na piękna pogodę. Będziesz zadowolona, zabiegi na miejscu,basen też.Zakwaterowanie hotelowe pokój nr 120 i 303. Tylko jechać. W razie pytań chętnie odpowiem
Iwonaja
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 11 sie 2022 08:26
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Iwonaja »

Mam pytanie, Składałam dwa wnioski (od róznych lekarzy) ale na to samo schorzenie - ktoś tak doradził że wtedty wieksze prawdopodobieństwo ze sie dostanie skierowanie. No i dostałam - dwa rózne :shock: jedno w październiku drugie w listopadzie, tego roku. Rozumiemze to pomyłka bo chyba nie mogą dwa razy skierować? Obydwa miejsca daleko i na zadupiach, zastanawiam sie czy sie da zmienic termin i miejsce? macie jakies dowświadczenia?
Iwonaja
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 11 sie 2022 08:26
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Iwonaja »

agunia3 pisze: 23 cze 2022 21:53 Wczoraj i dziś miałam telefon z Zus - wczoraj pani proponowała wyjątkowo Gdańsk ale odmówiłam bo za długa droga dla moich bioderek i dziś dostałam Iwonicz Zdrój. Obydwie propozycje ''ze zwrotów'' więc jadę trochę szybciej niż było planowane. Tak więc odbierajcie telefon bo są rezygnacje i może ktoś z Was też się załapie na szybszy wyjazd.
Nie wiedzialam ,że ZUS może dzwonić - czy jezeli dostał osię skierowanie z ośrodkiem i terminem też można zmienić?
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: p-siak »

Termin oczywiście można, zwłaszcza jeśli my składaliśmy wniosek. Ośrodek? Na gorszy tak, na lepszy ? Nie. To nie koncert życzeń. Niestety.
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: p-siak »

Osieczek 10 września
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Tapamaraba »

Czy Ktoś może coś wie w temacie ,że ponoć ZUS w sierpniu lub wrześniu miał zawierać dodatkowe umowy z ośrodkami na świadczenie usług rehabilitacyjnych w systemie stacjonarnym?
PabloPawo
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 39
Na forum od: 07 wrz 2018 18:10
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: PabloPawo »

Wysłałem dziś przez portal ZUS pytanie o poniższej treści:

"Dzień dobry. W dniu 05.04.2022r. wydano mi orzeczenie o potrzebie rehabilitacji leczniczej w zakresie narządu ruchu w systemie stacjonarnym.
Proszę o informację na jakim etapie jest aktualnie sprawa mojego skierowania na rehabilitację? Na kiedy mogę spodziewać się wyjazdu do sanatorium?"


Jeśli otrzymam jakąś odpowiedź, będę Wam relacjonował.
ODPOWIEDZ