Świerkowy Zdrój medical spa Iwonicz

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Elzbieta65
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 09 gru 2015 09:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Świerkowy Zdrój medical spa Iwonicz

Post autor: Elzbieta65 »

alaxa pisze: 22 lip 2022 09:12 IMG-20220624-WA0008.jpg mój pokój
Witaj alaxa, dużo już nam opisałaś nt swierkowego w Iwoniczu, proszę napisz jeszcze czy dostajemy ręczniki, czy pościel jest zmieniana i ręczniki jak są, czy miska w łazience, suszarka na przepierkę i czy każdy pokój ma balkon, które pokoje są "weselsze" te od str. Schodów (a chyba jest ich dużo) czy przyjaźniejsze są po drugiej str (chyba na park, czy las) czy tapczaniki/materace są odpowiednie dla osób po operacjach kręgosłupa i stawów biodrowych nie zapadające się. Czy szafa jest wspólna na 2os i są wieszaki.... Proszę odpowiedz, a może też już odezwie się osoba z turnusu teraźniejszego...
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Świerkowy Zdrój medical spa Iwonicz

Post autor: Dzia_dek »

Kris Beskidzki pisze: (...)Ps. A nie wiecie czy ,,Świerkowy Zdrój medical spa Iwonicz" uwzględnia ulgi na kartę seniora?
W większości uzdrowiska tak jest. Tutaj sie tego nie doczytałem.
Myślę, że "Świerkowy Zdrój ..." nie uwzględnia takich ulg. Jest to prywatna spółka mająca 2 obiekty sanatoryjne /Iwonicz i Rymanów/.
Na liście firm honorujących OKS jest "Uzdrowisko Iwonicz S.A.", które oferuje "10% rabatu na pobyty i usługi oferowane przez Uzdrowisko".
BeataSzk
Posty: 3
Na forum od: 25 cze 2019 18:14

Re: Świerkowy Zdrój medical spa Iwonicz

Post autor: BeataSzk »

Witajcie.
Ja podpinam się pod pytanie dot. ręczników i suszarki na ubrania. I jeszcze: czy jest dostęp do jakiegoś żelazka i suszarki do włosów?
Jak byłam ostatnio w innym sanatorium to był pokój do prasowania i suszarka dostępna w recepcji...
Ciekawe jak tutaj?
Ktoś coś?
alaxa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 248
Na forum od: 21 cze 2016 09:35
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Świerkowy Zdrój medical spa Iwonicz

Post autor: alaxa »

Elzbieta65 pisze: 05 sie 2022 20:46
alaxa pisze: 22 lip 2022 09:12 IMG-20220624-WA0008.jpg mój pokój
Witaj alaxa, dużo już nam opisałaś nt swierkowego w Iwoniczu, proszę napisz jeszcze czy dostajemy ręczniki, czy pościel jest zmieniana i ręczniki jak są, czy miska w łazience, suszarka na przepierkę i czy każdy pokój ma balkon, które pokoje są "weselsze" te od str. Schodów (a chyba jest ich dużo) czy przyjaźniejsze są po drugiej str (chyba na park, czy las) czy tapczaniki/materace są odpowiednie dla osób po operacjach kręgosłupa i stawów biodrowych nie zapadające się. Czy szafa jest wspólna na 2os i są wieszaki.... Proszę odpowiedz, a może też już odezwie się osoba z turnusu teraźniejszego...
Witaj Elu, ręczniki są dwa, duży i mały, zarówno ręczniki jak i pościel zmieniane raz na turnus. Suszarki nie potrzebowałam, bo miałam balkon i suszyłam na balkonie, nie wiem czy jedziesz z ZUS czy NFZ, z ZUS przydzielali pokoje z balkonami, ale wiem, że z NFZ mieli bez balkonu, były to pokoje poza budynkiem głównym, i na zabiegi czy stołówkę trzeba było przejść, było bliziutko, zaledwie kilkanaście metrów do przejścia, ale jednak, więc najlepiej poprosić o pokoje w budynku głównym, czyli tym, gdzie recepcja , stołówka i baza zabiegowa. Była pralnia, prasowalnia, suszarka do włosów nie wiem czy była, bo miałam swoją i nie pytałam, a miska do prania...ja poprosiłam i dostałam. Szafa niestety wspólna, ale łózka z wygodnymi materacami, mi spało sie bardzo dobrze i nie słyszałam, żeby ktoś na materace narzekał, nawet gdyby się trafił komuś felerny, to myślę, że bez problemu wymienią, bo panie w recepcji bardzo miłe i szybko reagują na prośby kuracjuszy bez najmniejszego problemu. W razie pytań służę pomocą. Pozdrawiam i życzę miłego i udanego pobytu :) :kwiat: :kwiat: :kwiat:
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Świerkowy Zdrój medical spa Iwonicz

Post autor: p-siak »

Stołówka,zabiegi w budynku połączonym z głównym łącznikiem. Główny - wszystkie mają balkony. Pod stołówką są ciemne pokoje tuż przy wewnętrznej drodze.
alaxa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 248
Na forum od: 21 cze 2016 09:35
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Świerkowy Zdrój medical spa Iwonicz

Post autor: alaxa »

Może się źle wyraziłam, więc...pokoje w budynku głównym miały dojście do stołówki i bazy zabiegowej, ale są pokoje za stołówką i aby do nich dojść trzeba wyjść na zewnątrz budynku głównego, jak jest ciepło to ok, ale jak pada to już z parasolką, są też pokoje na parterze pod bazą zabiegową, a właściwie pod korytarzem do zabiegowych, ale nie wiem którędy się tam wchodzi, tych też nie polecam, bo są ciemne, a do tego pod oknami stoją samochody. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Elzbieta65
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 09 gru 2015 09:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Świerkowy Zdrój medical spa Iwonicz

Post autor: Elzbieta65 »

Dziękuję bardzo za informację (jadę z Zusu- faktycznie nie napisałam). Czyli najlepsze pokoje są na 1pietrze w bud. głównym recepcyjnym, wszystkie mają balkony, do jadalni i bazy zabiegowej nie trzeba wychodzić na zew. budynku. Kadra miła i uczynna. Do centrum i parku zdrojowego - tuż obok w dół po schodach.
Dziękuję za info. Jutro o tej będę już drodze...
Awatar użytkownika
Elzbieta65
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 09 gru 2015 09:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Świerkowy Zdrój medical spa Iwonicz

Post autor: Elzbieta65 »

Jeszcze nasunęło mi się pytanie/spostrzezanie (?) czy samochodem nie można, nie ma wjazdu pod sam budynek/drzwi żeby się wypakować :cry: i trzeba zasuwać z jakiegoś dolnego parkingu!!!! Czy to źle zrozumiałam. Oby.
Jaką ulicą wjeżdża się żeby trafić "pod same drzwi"😉. Parkingu mi nie trzeba bo mąż po odstawieniu mnie zaraz wraca i auto zabiera 😀
alaxa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 248
Na forum od: 21 cze 2016 09:35
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Świerkowy Zdrój medical spa Iwonicz

Post autor: alaxa »

Samochodem wjedziesz pod sam budynek, tylko trzeba tak: jadąc ulicą główna, czyli aleja słoneczna trzeba skręcić w ul ks.Jana Rąba, jadąc w górę mijamy po prawej pocztę i dojeżdżamy do skrzyżowania, przed Pensjonatem AMELIA skręcamy w lewo w ul Kulczyńskiego i jadąc ok 200-300 m dojeżdżamy do rozwidlenia, jedna droga na mapie jest to ul Kulczyńskiego prowadzi w dół, nią dojedziemy do .. np. tężni i do schodów prowadzących do sanatorium Świerkowy, i niestety kilkadziesiąt schodów do pokonania.... a DRUGA ulica lekko w lewo i pod górę... i właśnie TĄ ULICĄ WJEŻDŻAMY, mijamy sanatorium nr IV, pensjonat Sanato, sanatorium Pisat i pod łącznikiem budynków przejeżdżamy dalej pod następny łącznik budynków i jesteśmy przed wejściem do sanatorium Świerkowy Zdrój. Przepraszam, że może dla niektórych mało czytelna ta moja pisanina , w razie pytań służę pomocą, wiem, że to trochę skomplikowane jak na pierwszy raz i ciężko tam trafić, ja miałam to szczęście, że mąż był rok temu i miałam "przetarte szlaki :lol: A odnośnie zakwaterowania... pokoje w głównym budynku są z balkonami na każdym piętrze i z tego co zauważyłam te pokoje przyznawane sa kuracjuszom z ZUSu, bo pokoje bez balkonów o których wspominałam mieli ci z NFZu. Życzę dobrych zabiegów i super towarzystwa :) :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Świerkowy Zdrój medical spa Iwonicz

Post autor: GIENIA »

Elżbieto , zadowolenia z pobytu życzę :)

alaxa , a czy na tym rozwidleniu na Kulczyńskiego , to nie w prawo trzeba skręcić do ośrodków :roll: a lewa prowadzi do schodów ... :?:
ODPOWIEDZ