Covid w Równicy -Ustroń

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
henryk44
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 28 lut 2014 17:20
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: henryk44 »

Mila2011 Czy coś wiadomo w sprawie Twojego dokończenia przerwanej kuracji w sanatorium? Pozdrawiam!
ZAGUBIONY
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1863
Na forum od: 27 mar 2022 15:30
Oddział NFZ: Śląski

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: ZAGUBIONY »

dani888 pisze: 07 lip 2022 19:07
Maryann pisze: 07 lip 2022 13:21 I tak niestety w zderzeniu z tzw. "służbą zdrowia" jesteśmy na straconej pozycji :roll:
I tu Cię popieram bez dwóch zdań Maryann . Ale podwyżki od lipca dostali .
Pytanie - za co ? Wyobrażam sobie co będzie jak znów ,,pandemia " nastanie :evil: .
Nie tylko z NFZ jesteśmy na straconej pozycji prawo nie chroni nas już nigdzie mamy płacić coraz większe i coraz więcej podatków i moooordę w kubeł
Mila2011
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 28 kwie 2019 15:46
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: Mila2011 »

Witam :)
nic na forum nie piszę ponieważ , jak na razie nie załatwiłam dla siebie oczywiście pozytywnie :)

Z Równicy przysłali mi listem poleconym faktury do płacenia 599 zł :((

Koresponduję z NFZ z Katowic ,(Równica do nich należy ) opisałam całą sprawę

tłumaczyłam ,że po stwierdzonym covidzie zostałam w pokoju z powodu złego stanu zdrowia

A przede wszystkim po wyrażonej zgodzie przez Panią Dyrektor która mi napisła maila
"wraz z zarządem uzdrowiska skłoniliśmy się do pani prośby miło nam , znowu jest pani naszym kuracjuszem ,
proszę odpoczywać i nabierać siły. ( oczywiście skróty)

ja to zrozumiałam że mam zgodę na pozostanie kilka dni na dojście do zdrowia (zostałam 5 dni)

NfZ wyjaśnia z nimi ,ale sanatorium twierdzi że ja przebywałam jako gość komercyjny
NFZ nie ma nic do komercji , nie mają prawa się wtrącać.:(

tak że mam czekać na nast. odpowiedź

henryk44 Złożyłam ponowne papiery i nowe skierowanie do sanatorium ,ale na razie cisza :)
Samosia próbowałam do Ciebie pisać na prv , ale coś mi się po tm covidzie zapomniało jak to się robi :)

jak coś się wyjaśni to oczywiście napiszę .Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: Samosia »

Mila 2011 miło,że się odezwałaś :kwiat: Trzymam kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojej sprawy choć wydaje mi się,że Równica nie odpuści bo liczy się ,,kasa " Trzymaj się i dbaj o siebie :serce:
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: Dagna »

Hm czytam od początku i muszę się podzielić informacją, że w innej miejscowości uzdrowiskowej przeciwnie kazali cicho siedzieć. Po tygodniu niewidzenia (ludzie myśleli, że wyjechał)Pan przyszedł się pożegnać do stolika znajomych i powiedział, że chorował. Drugi lokator miał być dyskretny i chodzić normalnie na zabiegi dopiero jak się oburzył to przenieśli go do innego pokoju. To jakaś paranoja już. W jednym sanatorium wywalają na dzień dobry w drugim cicho sza. :shock:
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4022
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: Bibi2 »

Tu i tu chodzi o kasę , ale nie jest taka sytuacja normalna :roll:
Mila2011
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 28 kwie 2019 15:46
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: Mila2011 »

Witam wszystkich :) w związku z przerwaną moją kuracją z powodu zachorowania na Covid w sanatorium Równica (w czerwcu)
otrzymałam ponowne skierowanie na kontynuacją leczenia do Inowrocławia w sanatorium Energetyk od 13.10- 03.11..2022
termin nie najlepszy (najbardziej boję się abym znowu abym nie złapała Covida ,)
pytałam w NFZ czy mogę coś szybciej dostać ze zwrotów ,to mi powiedziano że najpierw musiałabym zwrócić to czyli do Energetyka
odpowiednio uzasadnić ,jeżeli będzie to rozpatrzone pozytywnie ,to mogę sie starać o zwroty :(

Odnośnie rozliczenia się za pobyt w Równicy to się nie odzywają ,obrazili się na mnie :lol:
Pozdrawiam :) :kwiat:
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: dani888 »

Mila :kwiat: ale dobrze , że masz ponowne skierowanie do sanatorium i to do Inowrocławia .
Z drugiej strony nie wiadomo co będzie w październiku i na Twoim miejscu nie oddawałabym
skierowania bo potem nie wiadomo co będzie . Nowe przepisy itd.. a mogą też wyrzucić z kolejki
a szkoda byłoby . Nie wiadomo też czy znów nie pozamykają sanatoriów bo już plan pandemii jest przecież :evil: .
Poczytaj o tym Energetyku , ja nie byłam więc nie wiem ..
W czasie mojego pobytu na przełomie lipca i sierpnia również były zachorowania ale nikt nikogo
do domu nie wyganiał i posiłki były dostarczane do pokoi .
Moim zdaniem to zależy od danego sanatorium . Powodzenia i napisz co zdecydowałaś :kwiat: .
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: Samosia »

Mila :serce: cieszę się,że udało się jednak uzyskać ponowny wyjazd ...... wiem,że obawiasz się jechać ale myśl pozytywnie.....skoro dali to wykorzystaj i jedż :) :serce: :)
henryk44
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 28 lut 2014 17:20
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: henryk44 »

Mila2011 Twoje skierowanie jest na pobyt szpitalny czy sanatoryjny? Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ