Polanica Zdrój Sanatorium Stary Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14118
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Polanica Zdrój Sanatorium Stary Zdrój

Post autor: GIENIA »

Katarzyna2525 pisze: 20 lip 2022 14:19 :oops: .... kierowniczka powiedziała do męża, że jak się nie podoba to żona pójdzie do kobiet a on do mężczyzn. Mąż zdeklarował wyjazd do domu i poszliśmy się pakować.
Zadzwonił telefon ,żeby mąż przyszedł na rozmowę. W efekcie dostał klucz do 2osobowego pokoju obok. Następnego dnia zobaczyliśmy, że do opuszczonego pokoju zostało zakwaterowane starsze małżeństwo z balkonikiem do chodzenia a przecież ten pokój był na polpietrze i aby dojść do windy trzeba było pokonać kilka stopni wzwyż albo kilkanaście w dół.
I bardzo dobrze powiedziała .... ja na Jej miejscu , jeszcze pomachałabym wam na drogę ;)
Nigdzie nie ma zapisane , że małżeństwa muszą mieć wspólny pokój , a to już jest standardem w sanatoriach ..... przeciętni Kowalscy są kwaterowani w wieloosobowych , bo małżeństwa muszą razem .... razem , to sobie możecie mieszkać i grymasić na wczasach , a nie w sanatorium :evil:
Małzeństwo , któremu nalezał się wspólny , większy pokój ze względu na niepełnosprawność , zajęliście wy , a Oni trafili do klitki po was ...

:roll: :?
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: Polanica Zdrój Sanatorium Stary Zdrój

Post autor: emik »

Gieniu, popieram Cię całym sercem. Ja też mam dosyć tekstów o tym, że dwójki dla małżeństw. W imię czego mam być w czwórce. Od następnego wyjazdu po prostu bezczelnie się wykłócam :lol:
Leszek+
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 38
Na forum od: 08 maja 2017 14:05
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Polanica Zdrój Sanatorium Stary Zdrój

Post autor: Leszek+ »

Witam. Nie otwiera mi się strona mzk Polanica. Czy mógłbyś podać namiary na mzk. Też planuję wykupić karnet na parking. Jadę do Polanicy od 24 sierpnia 2022. Z miesiąc temu ta strona mi się otwierała. Może jest to tylko przerwa techniczna, ale gdybyś podrzucił telefon to bym był spokojniejszy. Pozdrawiam.Dzięki.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14118
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Polanica Zdrój Sanatorium Stary Zdrój

Post autor: GIENIA »

Zaglądnij na pv .
Awatar użytkownika
Andrzej-WP
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 350
Na forum od: 07 paź 2015 08:39
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Polanica Zdrój Sanatorium Stary Zdrój

Post autor: Andrzej-WP »

Leszek+ pisze: 04 sie 2022 22:38 Witam. Nie otwiera mi się strona mzk Polanica. Czy mógłbyś podać namiary na mzk. Też planuję wykupić karnet na parking. Jadę do Polanicy od 24 sierpnia 2022. Z miesiąc temu ta strona mi się otwierała. Może jest to tylko przerwa techniczna, ale gdybyś podrzucił telefon to bym był spokojniejszy. Pozdrawiam.Dzięki.
W sprawie parkingów , wykup abonamentów:
Miejski Zakład Komunalny . Biuro Obsł Klienta
Polanica Zdrój
tel. 748651770 lub 748651778

Pozdrawiam
BIBAS
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 09 gru 2016 13:28
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Polanica Zdrój Sanatorium Stary Zdrój

Post autor: BIBAS »

Witam
Właśnie otrzymałem kartę parkingową I co udało się załatwić
Leszek+
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 38
Na forum od: 08 maja 2017 14:05
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Polanica Zdrój Sanatorium Stary Zdrój

Post autor: Leszek+ »

Tak udało , dzięki za info. Strona już się otwiera, musiała być jakaś przerwa techniczna.
Awatar użytkownika
Andrzej-WP
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 350
Na forum od: 07 paź 2015 08:39
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Polanica Zdrój Sanatorium Stary Zdrój

Post autor: Andrzej-WP »

Dzien dobry.

Przed tygodniem wróciłem z pobytu sanatoryjnego ( 23.08- 13.09.2022 r) w Polanicy Zdroju , miałem pobyt w sanatorium STARY ZDRÓJ.
Podzielę się moimi spostrzeżeniami o pobycie.
Na początku powiem ,że dużo krytycznych wcześniejszych opinii potwierdziło się , ale uważam ,że ten obiekt, ta lokalizacja ma też pewne plusy.

Lokalizacja:

ul. Górna 4.
Położenie na nie dużym wzgórzu , przy mało ruchliwej ulicy . Raczej spokojnie. Z tyłu za budynkiem lasek . W koło w pobliżu -zieleń, duże choiny, sosny. Przy budynku miejsce " ławeczka dla palaczy " oraz dwa parasole z krzesełkami na mały relaks na powietrzu. Obok budynku 8 miejsc parkingowych . ( Dosyć drogi parking. 15 zł za dobę= 315 zł za turnus sanatoryjny)
Po sąsiedzku duży obiekt Hotel POLANICA SPA z basenami, nocnym barami, klubami z bilardem itp.
Do parku zdrojowego , troszkę z górki około 700 metrów. Do Pijalni Głównej , fontanny kolorowej -odległośc 1100- 1200 metrów.
Czas przejścia do Pijalni -z górki ok 10- 12 minut , z powrotem do Starego Zdroju , lekko pod górkę około 15 minut.
Do przystanku PKS około 900 metrów . Najbliższy sklep to około 300 m.
Dla mnie położenie obiektu było plusem pod względem wymuszenia parokrotnych codziennych spacerów w kierunku Pijalni i dalej na tzw deptak nad rzeczką . Ze względu ,że w domu przeważnie jeżdze samochodem- tutaj codziennie conajmniej trzykrotnie dziennie robiłem spacer , tak do końca uzdrowiska ( ok 1600 metrów) i z powrotem . To dawało mi dzienny spacer około 3 x ( 1600 m + 1600 m) = 8 - 10 km. A nieraz i wiecej. ( odległości mierzyła mi aplikacja w telefonie komórkowym) Tylko przez pierwsze 3-4 dni odczuwałem lekkie trudy powrotu do sanatorium. A potem to już wprawa, przyjemny spacerek.
Tak ,że z tego względu ,że lokalizacja wymusiła spacery- jestem zadowolony . Ponadto spacer jest częściowo po alejach parkowych a częściowo obok domów, zabudowań zdrojowych, gdzie miło się szło.

Zakwaterowanie

Budynek stary ,ale wyremontowany w dawnym stylu uzdrowiskowym. Jest winda.
Zakwaterowanie na piętrze I , II, i na piętrze III. Parter to sale zabiegowe, stołowka, gabinety lekarza, pielęgniarek, kuchnia .
Także na I piętrze część pomieszczeń to sale zabiegowe i do ćwiczeń
W tym sanatorium są dwa terminy wymiany kuracjuszy. Jednego dnia połowa i drugiego, następnego także połowa. Ogólnie kuracjuszy z NFZ jest około 60 osób. Nie ma tzw jedynek. Są tylko dwójki ( chyba 3 pokoje) dla małżeństwa oraz reszta same trójki.
Byłem na miejscu około godz 10,30 . Na holu było około 6 osób czekających. Dosyć szybko odbyło sie przyjęcie do pielęgniarek. Pani Dyrektorka ( p. Ewa) pomagała w recepcji razem z drugą panią ( p. Ania)- rozdzielały pokoje , które już były opuszczone przez poprzedni turnus i wysprzątane.
Ja trafiłem z przydziałem pokoju na panią Dyrektor , która dosyć grzecznie powiedziała mi ,że na tą chwile są wolne dwa pokoje i mogę sobie wybrać. Pojechała ze mną na III piętro i pokazała obydwa pokoje. Bardzo grzecznie pokazała mi obydwa pokoje. Wybrałem pokój nr 308 na III piętrze z balkonem i widokiem na zachód na wysokie iglaste drzewa oraz w dalszym planie wierzchołki okolicznych gór, wzniesień. Bardzo ładny widok.
Z pokoju byłem zadowolony, pomimo ,że dokwaterowano mi jeszcze wdóch kuracjuszy. Tak ,że byliśmy w trójkę. Ale pokój był duży.
Mebelki dosyć nowe, bez uszkodzen. Duża szafa. tapczaniki. Dosyć wygodne. Szafka , gdzie wewnątrz była schowana lodówka. Lusto na śianie. Przy tapczanach stliki, lampki. Telefon stacjonany. Stolik z trzema krzesłami tapicerowanymi. Na balkonie suszarka na bieliznę.
Duża , ładna łazienka z kabiną prysznicową, suża umywalka, szafka łazienkowa, dozownik mydła , suszarki do bielizny, suszarka do włosów. Łazienka duża , czysta, dobrze wyposażona.
Z pokoju byliśmy zadowoleni
To co słyszałem, nie wszystkie pokoje były tak duże jak nasz. Był pokój tzw dwójka bardzo mała , tylko z oknem dachowym. My trafiliśmy dobrze z pokojem . Natomiast nie można narzekać na czystość. Codzienne sprzątanie.Mycie łazienki. Nawet mycie okien . Także czysto w całym obiekcie.
Trzeba powiedzieć ,że na cały personel sanatorium - mamy pozytywne zdanie. Tak panie sprzątające, pielęgniarki, recepcja, pani Dyrektor ( pomimo negatywnych wcześniejszych wpisów na forum) , obsługa stołówki, fizjoterapeuci, pan- złota rączka i pozostała załoga .
My nie płaciliśmy za telewizor , gdyż nie chcieliśmy oglądać .
Musieliśmy zapłącić za czajnik w pokoju- 10 zł/turnus, gdyż swojego nie można przynosić.
Wifi- jest bezpłatne, ale często zrywa . Zasięg sygnału w komórkach- dobry.

Zabiegi.

Tylko można pochwalić. Było 3 panie i 1 pan - i wszystko jakos sprawnie obrabiali. I nawet nie było poślizgów z czasami zabiegów. Wszystko o czasie. Także jesli gdzieś sie jechało na wycieczkę, to można było przelożyć zabieg. Zabiegi dosyć dobre. Czytałem , wcześniej - tu na forum ,że były plastry z borowiną, ale my mieliśmy prawdziwe okłady z borowiny, podgrzewane w specjalnym piecu. Nie wiem czy sie poprawili,czy było przekłamanie osoby wcześniej piszącej.
Fantastyczna , duża wanna z hydromasażem , gdzie dysze naprawde dają duże ciśnienie wody na poszczególne części ciała i dodatkowo zmieniające sie kolorami podświetlenie diodowe dające fajny nastrój, relaks -( 15 minut). Zresztą wszystkie zabiegi na dość dobrym poziomie. Także te elektrycxne i inne jak krio, aqua , wodne w wannach. Brakowało tylko masażu klasycznego oraz jak wcześniej napisano- brak basenu. Ale jest w obiekcie obok, po sąsiedzku. Przeważnie zabiegi kończyły sie około godziny 10-10,30 - można było jeszcze wyjśc na spacer.
Z zabiegów byłem oraz moi współlokatorzy zadowoleni. Tak z różnorodności jak i z ze sposobu wykonania i efektu zdrowotnego .
Lekarz przydzielający zabiegi - słucha , co mu sie powie, jakie chciałoby się zabiegi mieć na swoje dolegliwości i dostosowuje do życzeń.

Wyżywienie

Wyżywienie słabe, a właściwie stwierdzam,że bardzo słabe.
Porcje bardzo, bardzo małe. Śladowe ilości surówek . Braki pieczywa. Codziennie chodziliśmy prosić o dołożenie pieczywa, na wszystkich posiłkach.
Przy stoliku siedzieliśmy we czterech męzczyzn. Zawsze dla jednego zabrakło zupy. Trzeba było iśc i prosić o dolewkę zupy. Tak jak i chleba.
Donosiliśmy na stołówkę podczas posiłków ,swoje dokupione warzywa, owoce, a nawet pieczywo i wędline.
Ponadto na stołówce było ciemno. Słabe jest oświetlenie. Taki półmrok nie dodaje apetytu.
Dwie zmiany posiłków. Podstawowa to godz 8 ; 12,30; 16,30 . Druga zmiana pól godziny póżniej .
Dobrze ,że w pokojach są lodówki. Można coś sobie dokupić. W szczególności pomidora, ogórka, paprykę, kawałek kiełbasy. Ponadto owoce, których nie dostawaliśmy poza jednorazowym przypadku-dostaliśmy kawałek arbuza przy obiedzie.

Sprawy ogólno sanatoryjne

Sanatorium zupełnie nic nie organizuje w temacie zagospodarowania wolnego czasu. Nawet nie ma żadnego pomieszczenia w budynku,żeby można było posiedzieć i porozmawiać z innymi kuracjuszami, wypić kawe, herbate itp.
Sami sobie zorganizowaliśmy miejsce na ognisko . Na przedłużeniu ulicy Górskiego w stronę zachodnią , zaczyna sie las i jest takie mijsce specjalnie przygotowane na możliwośc zorganizowania sobie ogniska. Ale jest to odległość od sanatorium około 2,5 km. Zorganizowaliśmy sami także podwózkę dla osób , które miały trudności z chodzeniem. Tak ,że pośpiewaliśmy wspólnie , popiliśmy trochę piwka i upiekliśmy kiełbaski- integrując sie zespołowo. Ale to zorganizowaliśmy sami.
Także w pobliskim sanatorium Nowy Zdrój ( odl. okolo 300 m) , gdzie była muzyka - zorganizowaliśmy pare wspólnych wieczorów przy muzyce, tańcach, gdzie było bardzo przyjemnie, gdzie nastepowała dalsza wspólna integracja naszej grupy.

Polanica jest piękna. Jest gdzie spacerować,. Jest gdzie chodzić. Można wypożyczyć rowery ( z tyłu za Pijalnią).
Okolice bardzo ciekawe . Pojechaliśmy na Szczeliniec Wielki, Duszniki, Zieleniec, Lądek Zdrój, Międzygórze( mały ,ale klimatyczny kurort) wjechaliśmy wyciągiem na Czarną Górę. Zwiedzaliśmy Kudowę z przejściem na piwko na Czechy itd itp........

Jestem zadowolony z pobytu i miejsca oraz zabiegów
Genever
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 357
Na forum od: 31 maja 2022 06:44

Re: Polanica Zdrój Sanatorium Stary Zdrój

Post autor: Genever »

Napracowałeś się i należą Ci się duże brawa. Dziękuję za opinię. :kwiat:
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4021
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Polanica Zdrój Sanatorium Stary Zdrój

Post autor: Bibi2 »

Andrzeju - gratuluję , super napisana opinia :D :kwiat:
ODPOWIEDZ