Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: dani888 »

Bardzo proszę , ja kiedyś też pytałam przed moim pierwszym wyjazdem .
Dobrej nocki i pozdrawiam :) .
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: dani888 »

Witam wszystkich :kwiat: .
Czas już chyba napisać jakieś podsumowanie , prawda ?
Jak wiecie , to był mój drugi wyjazd do Wieńca Zdroju , pierwszy dwa lata temu z ZUS-u ,
tym razem komercyjny pobyt leczniczy czyli z zabiegami .
Wróciłam bardzo zadowolona bo jedzonko full wypas , zabiegi również bardzo dobre , nie
musiałam żebrać o takie jakie chciałam . Zazwyczaj padało pytanie - co Pani dać ? Co pani chce ?
Choć przyznam , że jestem bardziej zadowolona z drugiego lekarza prowadzącego pana Marcina B.
Zabrał mi zabiegi , których nie powinnam mieć ze względu na pewną chorobę a dał mi inne
podwójne nawet i dołożył swoje . Przyznam , że po nich czułam się z każdym dniem o wiele lepiej i za to jestem panu doktorowi wdzięczna .
Posiłki goście komercyjni jedli w restauracji w godzinach : 7,30-10,00 (śniadanie) , 13,50-15,00 (obiad) i 18,30-20,00(kolacja). Śniadania i kolacje były na zimno i na gorąco , do wyboru , na obiad były zawsze dwa rodzaje zupy i kilka dań gorących , kilka różnych surówek , desery , owoce i ciasta . Zawsze można było zrobić kawę , herbat było kilka różnych do wyboru , cukier biały i trzcinowy więc moim zdaniem byłoby grzechem narzekać na cokolwiek . Zapomniałam o sokach id... :)
Odnośnie zakwaterowania to trafiłam do pokoju dwuosobowego choć rezerwowałam jedynkę .
Pokój luksusowy , na pierwszym piętrze z widokiem na park , miałam dużo przestrzeni i miejsca
w szafie , w biurku z mnóstwem szuflad , chłodziareczkę , szlafrok , kapcie , ręczniki , fizelinę i ręczniki na zabiegi . Na balkonie suszarka ale zaczepiłam dodatkowo sznur na pranko z klamerkami . W łazience suszarka do włosów , pachnące mydełka w płynie , przed kabiną prysznicową malutki , gruby ręczniczek , na który stawało się po kąpieli . Pani pokojowa , bardzo miła i sympatyczna codziennie dostarczała mi do pokoju wodę Selenkę , cukier , kawę rozpuszczalną i co tylko było trzeba . Nawet mi miskę do prania przyniosła :D , oprócz tego zawsze było czyściutko , pościel wymieniana , ręczniki również , kurzu nigdzie nie było . Czasem nie pozwalałam jej sprzątać , wyrzucała tylko śmieci z koszy , uzupełniała braki i ok . Pozostała obsługa czyli panie i pan z recepcji bardzo mili i pomocni , panie pielęgniarki również super , rehabilitanci i fizjoterapeuci solidni , sympatyczni , znają się na swojej pracy i tu wyrazy uznania .
Odnośnie rozrywki - co tydzień są organizowane wycieczki do Torunia , Lichenia , Inowrocławia zahaczając o Ciechocinek i do mniejszej miejscowości , której nazwy nie pamiętam :oops: .
Dwa razy w tygodniu - w poniedziałki i środy jest organizowane karaoke przez świetnego D.J .
W czwartki , piątki i soboty odbywają się wieczorki taneczne dla kuracjuszy . Wcześniej bilet wstępu kosztował 15 zł. a ostatnio 10 zł. Oczywiście , grają zespoły na żywo .
Był również występ zespołu jazzowego i pana , którego nazwiska nie pamiętam ale wiem , że jeździ po uzdrowiskach i śpiewa . Oprócz tego w głównym holu Jutrzenki pan pięknie gra na fortepianie w niektóre dni tygodnia . Drzwi wejściowe w Jutrzence są otwierane bodajże o godz. 5-ej rano i zamykane 0 24-ej . W innych budynkach podobno zamykają wcześniej .
Parking jest płatny 20 zł. za dobę ale ludzie auta stawiają poza parkingiem i nie płacą wtedy nic .
Po trąbie powietrznej park i las zostały zamknięte ze względów bezpieczeństwa i usuwania szkód .
Ale już w czasie mojego pobytu można było spacerować po parku i chodzić na zabiegi do ZPL czy do Tęczy , obecni kuracjusze i przyszli pewnie będą mogli chjodzić bez ograniczeń .
Kończę relację z pobytu i powiem tak - chciałabym tam jeszcze wrócić :D .
Poznałam jednak sporo osób , z kilkoma z nich mam kontakt i to mnie cieszy .
Pozdrawiam czytających :kwiat: :) .
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: dani888 »

P.s. poznałam też ludzi z ZUS-u i z NFZ , rozmawiałam z nimi i posiadam sporo informacji na temat
ich pobytów i opinii .
Jeśli ktoś ma jakieś pytania to bardzo proszę , chętnie odpowiem .
Jedni chwalili , inni narzekali ale to norma w każdym sanatorium :) .
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31258
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Nutka »

Dziękuję Dani za opinię .Trochę czasu poświęciłaś forumowiczom :)
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24524
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: ewasz »

Dzięki Dani za opinię 🤗
Super, że jesteś zadowolona 😀
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58743
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: malgorzatas »

Danii :kwiat: super opis...myślę że dużo pomogłaś tym co pojadą do Jutrzenki :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2517
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Mazrena »

Danii super opis :kwiat: :serce:
Może ceny by się przydały :lol: :lol:
zebco
Posty: 3
Na forum od: 06 lip 2019 16:14
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: zebco »

Napisz w paru zdaniach na co najbardziej narzekali kuracjusze z ZUS?
Awatar użytkownika
bardzyk2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 683
Na forum od: 21 cze 2020 14:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: bardzyk2 »

Dani :kwiat:

Dzięki za super opis :P .

Może trzeba będzie się sprężyć, pooszczędzać i jechać komercyjnie i dzięki Twojemu opisowi już wiadomo, że do Wieńca komercyjnie warto :lol:.

Pozdrawiam serdecznie :serce:
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Atina »

Dani :kwiat:
ODPOWIEDZ