Ciechocinek Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7751
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Ciechocinek Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy

Post autor: jan19557 »

Muzyczka pisze: 04 wrz 2022 02:42 Witaj Pietka, zdążyłaś, jeszcze kończę pakować się.....tak, tak, to wszystko wiem, ale z ZUSu nie ma basenu, to wiem, że nie przysługuje.....ale aerobik można wykupić...lub skoczyć do wojskowego, gdzie jest większy basen....Jeszcze się zastanawiam.... ale bardzo bardzo bardzo dziękuję za odpowiedź....
Najlepiej by było na miejscu, bo wtedy z przeziębieniem nie ryzykuje się...trzeba jednak uważać...
Dzięki wielkie jeszcze raz. Serdecznie pozdrawiam 🙂🎵🌹
Nie wiem skąd macie takie informacje, że z ZUS nie przysługuje basen bo ja bez względu z jakiej firmy jechałem, tzn. ZUS czy NFZ zawsze miałem zajęcia na basenie. Tylko w czasie pobytu w Rymanowie (Eskulap) i w Muszynie (Muszyna) nie korzystałem z basenu bo nie mieli.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Ciechocinek Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy

Post autor: Muzyczka »

Witam Jan....
Myślę, że dokładnie nie wiesz co i jak ale niestety ZUS nam nie daje takich zabiegów na nasze schorzenie, więc to wszystko zależy na jaką chorobę jesteś skierowany z ZUS-u...

To miłe, że mnie cytujesz ale proszę wyobrazić sobie że piszę prawdę. My jesteśmy tutaj cała grupa 80 osób - 40 osób w głównym budynku - same piękne młode pracujące dziewczyny i 40 osób w Ametyście , w tym 2 panów..chyba....i same kobiety nauczycielki mające problemy z narządem głosu i ZUS na to schorzenie nigdy nie dawał i nie daje basenu, ponieważ to nie jest związane z chorobą....są inne zabiegi i nawet masaż krtani i strun głosowych i twarzy.... Jonoforeza galwanizacja lampa soluks różnego typu inhalacji jest lekarstwem lub bez witaminą a + e lub też z mucosolvanem......Natomiast od 19:00 jest fitness na basenie i dziewczyny chętnie korzystają..... oczywiście płatne...
Tyle w temacie....

A odpisując dokładniej na zapytanie Twoje - skąd mamy takie informacje, że ZUS nie daje basenu .......więc odpowiadam prawdziwie - że mam taką informację z własnej praktyki i z przebywania na tego typu leczeniu na narząd głosu ( NG) z ZUSu , ponieważ już jestem na leczeniu trzeci raz....
Hej..
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Ciechocinek Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy

Post autor: Muzyczka »

Witam,
załączam dla tych, którzy będą w szpitalu kolejowym, k-woli małej informacji na przyszłość, odnośnie możliwości wymiany ręczników czy pościeli....
Serdecznie pozdrawiam..
Załączniki
IMG_20220918_101830.jpg
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7751
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Ciechocinek Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy

Post autor: jan19557 »

Muzyczka chętnie bym się załapał na ten turnus ale nie dane mi skorzystać z tej przyjemności. Wielka szkoda. Byłem częstym gościem w maju tego roku. Jeśli chodzi o basen to ja zawsze na serduszko i na kręgosłup ale być może na wasze schorzenia nie jest wskazany. Na inne nie ma problemu. To zależy w dużej mierze od lekarza sanatoryjnego. Miłego wypoczynku i udanej rehabilitacji.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Ciechocinek Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy

Post autor: Muzyczka »

Witaj Jan..Ok.ok ... A propos załapania się na turnus - nie ma co żałować, zimno od dziś zrobiło się u nas i trzeba czymś ogrzać się, bo nie grzeją kaloryfery w kolejowym... Hi... żartuję troszku przy okazji.... Oczywiście zapraszam, choć być może maj był cieplejszy w tym roku, jak byłeś... Pierwszy tydzień to opalałam się nawet w stroju u nas w kolejowym na leżaku wewnatrz na dziedzińcu, drugi tydzień troszku mniej i już w rzeczach i nie codziennie, a teraz to w ogóle nastał zimny następny dzień i tydzień..i brrr...

Co do zabiegów- to w naszej grupie Zusowskiej niestety przydzielenie basenu nie zależy od lekarza prowadzącego, gdyż nasz lekarz to foniatra lub laryngolog , otolaryngolog i na pytanie czy można prosić o basen odpowiada, że ZUS nie przewiduje takich zabiegów w pakiecie na nasze skierowanie czy też schorzenie, tj. z czym tutaj zostaliśmy skierowani.. Zamiast gimnastyki w basenie mamy gimnastykę normalną...
Jest tutaj bardzo bardzo przyjemnie i będąc na pierwszym piętrze słyszę wieczorem muzykę z kawiarni : " nie liczę godzin i lat..."...
A pierwszy dzień dziś -( bo pada) pozostałam w pokoju po kolacji..
Rehabilitacja ok.... Jedzenie ok... Również przyjemne popołudnie- dziś był z okazji Dnia Seniora, o godzinie15 koncert w teatrze letnim 2.5 godzinny, dla seniorów, połączony z poczęstunkiem - z wspaniałymi słodkościami w postaci przeróżnnych cukierków czekoladowych ( dla ciała), hi....jak i przede wszystkim z różnorodnymi, znanymi piosenkami( dla ducha), w wykonaniu finalistki -Grażyny z vois senior - z 15 - ście pięknych utworów- przebojow pięknie zaśpiewała z zespołem jej akompanianiujacym, jak i występ Andrzeja Frąsia z Partity, oraz dwóch młodych dziecięcych zespołów, młodzieżowego tria, jak 3- ch piosenek laureatów konkursu dla niewidomych, i dwa monologii.,...
Ledwo zdążyłam spóźniona 15 minut na kolację...Ale było cudnie....
Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za życzenia, wszystkiego dobrego życzę...


.,
ODPOWIEDZ