czas oczekiwania.

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: czas oczekiwania.

Post autor: Samosia »

Genever jeśli masz braki urlopowe to niech pracodawca wystawi papierek, że nie masz już urlopu i dodaj o siebie pisemną prośbę np.o przesunięcie wyjazdu po nowym roku i wraz z otrzymanym skierowaniem wyślij do NFZ :roll:
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: czas oczekiwania.

Post autor: ewiko »

Miałam identyczną sytuacje . Początek grudnia , dotarło do mnie niespodziewanie skierowanie do Połczyna. Wyjazd za dwa tygodnie. Wszystko byłoby OK , lecz urlopu BRAK. Opisałam swoją sytuację , pracodawca potwierdził , i .....0 reakcji ze strony NFZ tu. Cóż było robić , urlop bezpłatny , walizka spakowana i w drogę. Był to MEGA POZYTYWNY pobyt w sanatorium , pod każdym względem. Nie ważne , że święta poza domem , nie ważne że zimno ... było cudownie. Zabiegi na najwyższym poziomie , ludzie których miałam przyjemność poznać cudowni , wyżywienie i opieka lekarska na 10. Czasami jest , że to co nas przeraża , okazuje się pięknym wspomnieniem. Pozdrawiam.
Genever
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 357
Na forum od: 31 maja 2022 06:44

Re: czas oczekiwania.

Post autor: Genever »

Ewiko :kwiat: ja wiem, że klimat stworzą ludzie. Ale miejsce , opinie, baza no i czas nie sprzyjają podjęciu decyzji. Jeżeli mam brać urlop bezpłatny to za te pieniążki opłacę sobie prawie w całości wyjazd prywatny.
Byłam zła n początku ale i tak wiedziałam, że nie chcę jechać listopad, grudzień.
Wolałabym święta bo to zwykle bardzo smutny czas dla mnie.

Następnym razem się uda trafić w fajny okres i do dobrego ośrodka.
Awatar użytkownika
Maria66
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 43
Na forum od: 21 kwie 2014 08:23
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: czas oczekiwania.

Post autor: Maria66 »

Witam serdecznie ja czekam już 26 miesięcy od złożenia wniosku i boje się że to będzie w zimie mam 2700 nr a jak się mieszka w domu prywatnym to jest problem .Pozdrawiam :kwiat: :kwiat:
Natalia-C
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 07 wrz 2022 14:55
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: czas oczekiwania.

Post autor: Natalia-C »

Skierowanie złożone w dolnoslaskim NFZ na początku lutego 2020 reumatologia.
Numerek na początku ok 85tys, we wrześniu 2020 ok 75 tys. Potem powolutku schodziło, przez niecałe 2 lata ok 55tys zeszło.
W lipcu 2022 bylo juz ciut ponad 18tysiecy i bardzo szybko zaczęlo schodzić, później już 4500. Były dni, że po 300 dziennie schodziło. A od ok 2 tygodni stanęło i po kilka tygodniowo schodzi. Teraz mam jakieś dwieście kilkadziesiąt. I czekam co dalej 😊
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: czas oczekiwania.

Post autor: emik »

Łódzki oddział NFZ. Przewidywany czas oczekiwania 33 miesiące, a skierowanie otrzymane po 15. Na listopad. Co zrobić, jak urlop już wykorzystany i nie ma szans na kolejny, bo te planowane są z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem? Ewiko napisała, że wzięła bezpłatny. Myślę, że większości z nas niestety nie stać na 3 tygodnie bez dochodów, szczególnie teraz.
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: czas oczekiwania.

Post autor: gosiam »

Emik. Ja także łódzki. Mam czekać 24 mce. W listopadzie minie 12 mcy jak czekam. Przy składaniu wniosku mialam 38tys. Dziś jest 7575. Prawdopodobnie też będę czekała zdecydowanie krócej. Do jakiej miejscowości dostałaś przydzial?
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: czas oczekiwania.Dane NFZ O Kuracjuszach oczekujących na pobyty w Sanatoriach

Post autor: andrzej1955 »

Jak podaje NFZ z danych w maju 22 roku liczba oczekujących na kurację wynosiła w Polsce 383 232 osoby, podano jeszcze poszczególne województwa i czas oczekiwania, to suche liczby i ciekawe czy terminy pokrywają się z rzeczywistością ,Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Goral niskopienny
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 27
Na forum od: 19 lut 2018 12:55
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Ekspres do Rymanowa :-)

Post autor: Goral niskopienny »

15 września2022r wróciłem z Kamienia Pomorskiego ( NFZ Mieszko - uzdrowiskowe leczenie szpitalne dorosłych) i znowu się zaczynam pakować;-) Tym razem dostałem NFZ Rymanów- uzdrowiskowe leczenie szpitalne dorosłych) Takiego ekspresu się nie spodziewałem. Dokumenty złożyłem 29.11.2022, a wczoraj listonosz przyniósł mi skierowanie.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: czas oczekiwania.

Post autor: GIENIA »

:o
No to faktycznie szybko :)
ODPOWIEDZ