Rezygnacja z sanatorium

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Rezygnacja z sanatorium

Post autor: Tapamaraba »

darek podpisuje się pod tym co napisałeś ..
sama osobiście nie chciałabym dostać sanatorium w terminie lipiec i sierpień ( wolałabym maj ,czerwiec lub wrzesień , )a ktoś inny by się pewnie ucieszył...
Oczekuję obecnie na wyjazd do szpitala uzdrowiskowego i będzie to mój 5 wyjazd z NFZ i kiedy bym nie złożyła to zawsze termin wypada na listopad lub marzec więc pospacerować już nie bardzo się da ,zimno ,dzień krótki .... ech
Pozdrawiam
Genever
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 357
Na forum od: 31 maja 2022 06:44

Re: Rezygnacja z sanatorium

Post autor: Genever »

Jak ja Cię rozumiem...u mnie luty, październik ( druga połowa), listopad i w tym roku listopad/grudzień :?
W cóż tym razem wolę urlop spożytkować w bardziej normalnym czasie i tam gdzie chcę. No i powitam Kołobrzeg całkiem niedługo.
Trzymam kciuki za następny wymarzony wyjazd (i czas i miejsce).
Abstynent666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 649
Na forum od: 25 kwie 2021 17:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Rezygnacja z sanatorium

Post autor: Abstynent666 »

Kotek pisze: 16 wrz 2022 06:03 Dostałam przydział do sanatorium w sierpniu z wyjazdem na święta Bożego Narodzenia. I to jeszcze bez sensu bo przez święta siedzę i wyjeżdżam zaraz po. Ponieważ nie mogę sobie pozwolić na taki świąteczny wyjazd, napisałam o przydzielenie innego terminu po wcześniejszym zadzwonieniu. Ale nfz lubi biurokrację, Dostałam dokumenty z adnotacją że zrezygnowałam i nie ma wolnych terminów. Absurd! :roll: Mam złożyć jeszcze raz i mogę dzwonić potem ze zwrotów i potem będą terminy. ;) Ale dokumentacja musi wędrować. A może złożę z mężem, bo teraz sanatoria w większości zmieniły się na pół darmowe wczasy dla małżeństw. Potem taki singiel nie ma szans na pokój dwójkę, bo dla małżeństw. Nie podoba mi się to.
Nie wszystkie NfZety sa takie ,ja np. dostalem sanatorium na czerwiec ,ale w tym czasie bylem umowiony z firma brukarska na ktora czekalem 6 miesiecy zadzwonilem do NFZ lublin i Pani przysempatyczna kazala mi odeslac skierowanie i za kilka dni sama do mnie zadzwonila z kilkoma propzycjami wyjazdu ,tak ze tam tez pracuja mili empatyczni ludzie,tylko nie trzeba sciemniac ze chora ,czy zabieg tylko szczeze prawde .Wspomnialem tez ze jezeli nie ma mozliwosci wyjazdu w innym terminie to bede zmuszony skozystac z tego skierowania ktore otrzymalem i prosze nie skreslac mnie z kolejki
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Rezygnacja z sanatorium

Post autor: Tapamaraba »

Nawiązując do tematu jak w tytule..
Zaledwie kilka dni temu wysłałam rezygnację z przyznanego mi szpitala uzdrowiskowego (Gołdap na listopad tego roku)z prośbą o wyznaczenie
w miarę możliwości uzdrowiska Busko,Solec, Horyniec.
Rezygnacja z tego konkretnego szpitala była spowodowana nową dokumentacją medyczną i opinią profesora u którego się leczę ,a także miałam porównanie z metod rehabilitacji jakie stosowane są w 21Wszur w Busku (byłam tam na rehabilitacji poszpitalnej po 1 -szej operacji kręgosłupa i byłam bardzo ale to bardzo zadowolona) a w Gołdapi byłam w marcu TEGO roku i nie mogę powiedzieć ,że tam rehabilitacja była zła -no nie -ale na pewno nie było takiego zaplecza jakiego oczekiwałabym jadąc na kolejną rehabilitację poszpitalną po drugiej operacji kręgosłupa, która nie była planowana niestety.
Tak więc jak by ktoś wątpił,że można jechać dwa razy w to samo miejsce .....można widać do Gołdapi można-chyb że to ja mam tylko takie szczęście do miejsc i terminów.. :?: :?: :?: !
NFZ po weryfikacji dokumentów i opinii uwzględnił moją rezygnację i wróciłam do kolejki.
W momencie kiedy pojawiła się informacja jaki mam numer w kolejce oczekujących postanowiłam zadzwonić na zwroty.
Jednak pani poinformowała mnie ,że skoro złożyłam rezygnację na Gołdap to teraz muszę poczekać do Grudnia i dopiero mogę dzwonić na zwroty chyba że wcześniej coś oni mi przydzielą...
Kotek
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 27 lip 2022 20:31

Re: Rezygnacja z sanatorium

Post autor: Kotek »

No właśnie, empatia i zrozumienie. Czy to aż tak trudno zaproponować w innym terminie ze zwrotów? Bo nie wierzę, że ich nie ma. Może gdybym wymyśliła chorobę, wizytę u specjalisty itp.,to może by podziałało, ale ważne przyczyny rodzinne, to pewnie nie powód. Jestem bardzo zawiedziona podejściem NFZ do sprawy i nie wiem ,ale pewnie zrezygnuję z następnego podejścia z wnioskiem. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11571
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Rezygnacja z sanatorium

Post autor: Atina »

Kotek nie rezygnuj...o to im chodzi aby ludzi zniechęcić :roll:
Ochłoń i skladaj ;)
Chamader
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 314
Na forum od: 12 lis 2017 16:44
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Rezygnacja z sanatorium

Post autor: Chamader »

Kotek pisze: 19 wrz 2022 06:06 Jestem bardzo zawiedziona podejściem NFZ do sprawy
No właśnie.... dlaczego nie piszesz ,pod jaki oddział NFZ podlegasz... :?:
Niech inni z twojego oddz. też się dowiedzą... jak urzędnicy ich traktują... :o
Ale takie sytuacje bywają w wielu nfz......
Ochłoń... i posłuchaj słów <Atiny >>
Powodzenia..................................
Kotek
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 27 lip 2022 20:31

Re: Rezygnacja z sanatorium

Post autor: Kotek »

Zachodniopomorski NFZ Szczecin
Dzięki za słowa wsparcia, pa
ODPOWIEDZ