Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20121
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Felice »

Kod ICD i kod procedur wykonywanych jeżeli było się w szpitalu. W przypadku schorzeń RZS, ŁZS kod schorzenia i stopień zaawansowania, tutaj nie musi być pobyt w szpitalu.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14460
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: ANDY12345 »

To już Jan przedrukował wcześniej, a ja się odnosiłem do dopisku "pilne".
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20121
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Felice »

To co napisałam też dotyczy trybu pilnego.😁
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: BarbaraB64 »

Andy właśnie w Magnolii jak dzwoniłam to pani mi poradziła żeby lekarz mi dopisał pilne na skierowaniu wtedy nie będę czekać 4 lata , po operacjach to wiadomo że szybciej przyjmują ale z tego co dzwoniłam po różnych ośrodkach to inne kryteria są ,w niektórych miejscach przyjmują tylko po operacjach czy pobycie szpitalnym , były miejsca gdzie wymagali wysłania dokumentacji medycznej i na tej podstawie kwalifikują kiedy kogo i czy w ogóle przyjąć a w Magnolii wystarczyło tylko skierowanie dostarczyć , szybki termin też był w Rymanowie w Zimowicie bo jeszcze w tym roku i też tylko wystarczyło wysłać skierowanie ,tak więc każdy ośrodek ma swoje procedury.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14460
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: ANDY12345 »

Cztery lata temu lekarz po poważnej operacji wypisał skierowanie z "pilne !" i w 2021 r. mógłbym , jak się nic nie zmieni odbyć rehabilitację.... po takim czasie to musztarda po obiedzie i jak widać różne ośrodki różnie kwalifikują :evil: - ten ośrodek jest u mnie na czarnej liście jeżeli chodzi o ORO, inne zabiegają o klientów i podpowiadają co należy i jak postąpić. Udanej rehabilitacji i pobytu :)
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: BarbaraB64 »

Dziękuję Andy :) Termin w Magnolii przewidywany na październik przyszłego roku ,obecnie jestem w Ustroniu po sąsiedzku Magnolii na oddziale reumatologicznym więc podejdę tam zapytać czy już wiadomo kiedy przyjęcie bo gdy zawoziłam skierowanie to orientacyjny termin mi podano .
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: BarbaraB64 »

Witam wszystkich :kwiat: Od 10 października będę przebywać w Ustroniu w ośrodku Magnolia na rehabilitacji ogólnoustrojowej , może ktoś z forumowiczów będzie w tym czasie w Magnolii ? Pozdrawiam Wszystkich :kwiat:
ODPOWIEDZ