Rezerwacja pokoju.

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Lucynaa33
Posty: 2
Na forum od: 20 wrz 2022 09:40
Oddział NFZ: Małopolski

Rezerwacja pokoju.

Post autor: Lucynaa33 »

Witam
Wyjeżdżam z mężem do sanatorium po raz pierwszy. Skierowano nas do Wieńca Zdrój w ramach nfz. Proszę o radę czy warto rezerwować odpłatnie nocleg dzień wcześniej?
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Rezerwacja pokoju - przyjazd dzień wcześniej

Post autor: jacky6 »


Warto.
Uniknie się wyczekiwania gdy zjawi się fala nowych kuracjuszy.
Oczywiście, o ile sanatorium będzie dysponować zwolnionym pokojami.
Zazwyczaj tak, bo trafiają się wcześniej kończący pobyt choćby z uwagi na sytuacje losowe.

:mrgreen: :ugeek:

goja54
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 08 lut 2020 14:07
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Rezerwacja pokoju.

Post autor: goja54 »

Ja byłam już kilka razy w sanatorium i zawsze wyjeżdzam dzień wcześniej . ponieważ spokojnie można pozałatwiać formalności, zakwaterować się. I tylko w jednym sanatorium lekarz przyjmował pacjentów w dniu rozpoczynającym turnus. W pozostałych 5 przypadkach lekarze przyjmowali zaraz po przyjeżdzie. Poza tym jest lepszy wybór zabiegów, jak również godzin oraz pokoju. Warto pojechać wcześniej. Pozdrawiam. Życzę udanego pobytu. :kwiat: :kwiat:
Lucynaa33
Posty: 2
Na forum od: 20 wrz 2022 09:40
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Rezerwacja pokoju.

Post autor: Lucynaa33 »

Bardzo dziękuję za informację. Pozdrawiam 😊
Awatar użytkownika
tomaszsanat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 263
Na forum od: 05 sty 2018 12:54
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Rezerwacja pokoju.

Post autor: tomaszsanat »

witam a u mnie odwrotnie uważam że wczesniej to gorzej tak w zasadzie cały czas mam zawsze jestem pierwszy rano a dla pierwszych wypychaja najgorsze pokoj żeby pózniej miec spokoj , nawet ostatnio dostałem pokój dwuosobowy ok i nagle po dwóch dniach doszedł trzeci co prawda w porżądku gość ale takie granie w ciuciubabke mowią co innego robią co innego z kolei wyzywienie zawsze w pierwszej turze nawet od 7 mej snadnie to tez nie fajnie, zabiegi może tak trochę lepiej się wychodzi byc pierwszym teraz jade do kamienia pomorskiego i tez napewno bede rano zobaczymy jakie bedą niespodzianki Pozdrawiam
GRZECHOO
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 14 wrz 2022 14:45
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Rezerwacja pokoju.

Post autor: GRZECHOO »

Próbowałem zarezerwować pokój 1 osobowy w Nowym Domu w Krynica-Zdrój i powiedzieli że nie rezerwują
Awatar użytkownika
tomaszsanat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 263
Na forum od: 05 sty 2018 12:54
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Rezerwacja pokoju.

Post autor: tomaszsanat »

witam prawie nigdzie nie rezerwują a ci co tak pisza opowiadają poprostu bajki w niektórych sanatoriach pobierają opłatę za rezerwację ale to pojedyncze przypadki co by to było gdyby tak wszyscy sobie rezerwowali
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Rezerwacja pokoju.

Post autor: Samosia »

Witam...jest taka możliwość w sanatoriach ...oczywiście po wcześniejszym ustaleniu z recepcją...by przyjechać dzień wcześniej jest to tzw.przedprzyjazd...wtedy to jest ,,szansa" na wybór pokoju i ewentualnie można za zgodą recepcji już w tym pokoju pozostać na cały pobyt...ale tak jak napisałam to trzeba wcześniej dzwonić i pytać.
Natalia-C
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 07 wrz 2022 14:55
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Rezerwacja pokoju.

Post autor: Natalia-C »

W Sanatorium w Dąbkach w Argentycie - dzwoniłam tam, raczej nie ma takiej możliwości. To znaczy można przyjechać wczesniej (220zl za noc że śniadaniem), ale i tak o 11 rano należy opuścić pokój i czekać na właściwy z przydziału.
Przy czym jedynek nie ma, dwójki rezerwowane dla małżeństw a reszcie podobno zostają trójki.
Czy tak jest naprawdę przekonam się za miesiąc.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rezerwacja pokoju.

Post autor: dani888 »

Lucynaa33 pisze: 20 wrz 2022 13:58 Witam
Wyjeżdżam z mężem do sanatorium po raz pierwszy. Skierowano nas do Wieńca Zdrój w ramach nfz. Proszę o radę czy warto rezerwować odpłatnie nocleg dzień wcześniej?
Odpowiedź trudna troszkę bo ja byłam w Wieńcu Zdroju z ZUS-u dwa lata temu i w tym roku dwa razy komercyjnie na pobycie leczniczym . Jesteście małżeństwem i to troszkę inaczej wygląda tym bardziej , że raczej nie będziecie już w sezonie letnim i będzie więcej miejsc .
Z drugiej strony jeśli chcecie zajmować ten sam pokój do końca pobytu to chyba lepiej byłoby zarezerwować lokum w Jutrzence bo są lepsze warunki i przyjechać dzień wcześniej . Poza tym lepsze zabiegi ale posiłki mogą też być w pierwszej turze czyli o godzinie 7-ej rano śniadanie .
Moim zdaniem najlepiej jest zadzwonić na recepcję w godzinach wieczornych bo mniejszy ruch i dopytać o wszystko . Powodzenia i pozdrawiam .
ODPOWIEDZ