Czytacie książki?

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4022
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Czytacie książki?

Post autor: Bibi2 »

:lol: :lol: :lol: :lol: , przepraszam , nie mogłam się powstrzymać ....
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Czytacie książki?

Post autor: Dzia_dek »

Felice pisze: Oooo a jakie kryteria decydują o tym, czy ktoś jest myślący, czy nie?
Felice, wg dani888 kryteria są dwa:
:idea: po pierwsze primo - nie wierzy w pandemię;
:idea: po drugie primo - za Chiny ludowe nie zaszczepi się.
... innych kryteriów, ze względu na w/w lekturę, nie przewiduje się. :lol: :lol:
Wracając do tematu dodam, że ukazała się dziesiąta część z cyklu Oliver von Bodenstein i Pia Kirchhoff,
którego autorką jest Nele Neuhaus /pani od dobrych kryminałów/pt. "W imię wiecznej przyjaźni". 8-)
Abstynent666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 647
Na forum od: 25 kwie 2021 17:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Czytacie książki?

Post autor: Abstynent666 »

dani888 pisze: 26 wrz 2022 20:15 A ja czytam ,,Białą księgę pandemii koronawirusa " , bardzo mądra , w oparciu o publikacje naukowe . Polecam myślącym...
Polecam rowniez{ Zapis zarazy} Wojciecha Sumlinskiego i Tomasza Budzynskiego ,jest tez juz Zapis zarazy 2.A tak na marginesie to chyba mlodziez mniej ksiazek czyta niz tu dorosli forumowicze :)
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Czytacie książki?

Post autor: dani888 »

W takim razie ja jeszcze polecę ,,Imperium marnotrawstwa . Gdzie znikają nasze pieniądze "
Autor - Leszek Szymowski .
Pierwsza część to ,,Sztuka rabunku " a duga - jeszcze nie posiadam , przy okazji podam tytuł :) .
Felice , odpowiadam - myślący bo książka jest dość trudna , zawiera dużo określeń medycznych
i nie każdy da radę odpowiednio je interpretować .
Poza tym , nie powinnaś mnie wyszydzać bo w Twoim wieku to nie przystoi a i ja Ci przyklaskiwać też nie będę bo mam swoje zdanie . Jeszcze coś - nigdy nie negowałam kogoś za to , ze coś ogląda , czyta , lubi jakiś rodzaj muzyki itp... Więc nie atakuj mnie bo to nic nie da .
Bibi , śmiej się , śmiej bo tylko to Ci zostało , przyklaskiwanie .
Dzia_dku , Czy Ci przeszkadza , że może ktoś myśli inaczej ?
Abstynencie , dzięki za podpowiedź , zamówię i te pozycje bo nie czytałam . Ale czekaj , czekaj , nie chodzi Ci o Dziennik zarazy ? Muszę sprawdzić... Pozdrawiam i dobrej nocki wszystkim życzę :) .
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Czytacie książki?

Post autor: Dzia_dek »

dani888 pisze:(...) Dzia_dku , Czy Ci przeszkadza , że może ktoś myśli inaczej ?(...)
Mnie to akurat nie przeszkadza, ale patrząc po Twoich ostatnich wpisach w niektórych
tematach, raczej Tobie przeszkadza, to że ktoś myśli innymi kategoriami niż Ty.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czytacie książki?

Post autor: Felice »

Dani tak przez przypadek zdarzyło mi się i nawet udało skończyć studia i raczej nie mam problemu ze zrozumieniem słowa pisanego.
Chciałabym wiedzieć również co to znaczy w twoim wieku ? O jakim wyszydzaniu kobieto piszesz ? Masz ze mną jakiś problem ewidentnie bo wywód na mój temat jest nie adekwatny do jednego zadanego pytania. Klakierów też nie potrzebuję… w twoim wydaniu szczególnie.
Już pisałam wcześniej… myśl sobie jak chcesz, co chcesz… mnie to jest kompletnie obojętne, tylko nie mów, że ktoś ciebie atakuje, bo tak nie jest.
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4203
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Czytacie książki?

Post autor: Kleinehexe »

Kłócimy się, kłóćmy, im właśnie dokładnie o to chodzi byśmy stali po przeciwnej stronie barykady i nieważne co jest tematem sporu. Jak się jeden wyczerpie, to zaraz podsuną nowy, jak nie pandemia czy szczepionki, to uchodźcy, aborcja itp. itd. bylebyśmy tylko tkwili "w nocniku" i nosa nie wyściubili poza niego, bo mogłoby nas oświecić. :shock:
Ale żeby było na temat, to obecnie czytam "Przeskok ewolucyjny" B. H. Liptona, S. Bhaermana. "Ryje beret" i wiele wyjaśnia, co się z nami dzieje.
Polecę też czytaną wcześniej "Sztukę szczęścia. Poradnik życia" H.C. Culter, Dalajlama XIV Bardzo dużo cennych rad zawsze aktualnych, a szczególnie w dzisiejszych czasach.
A i jeszcze podziękuję za polecenie w tej przestrzeni "Gdzie śpiewają raki" D. Owens, dobrze napisana i poruszająca opowieść. :serce:
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4022
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Czytacie książki?

Post autor: Bibi2 »

dani888 pisze: 27 wrz 2022 21:28 [...] odpowiadam - myślący bo książka jest dość trudna , zawiera dużo określeń medycznych
i nie każdy da radę odpowiednio je interpretować .
[...].
Bibi , śmiej się , śmiej bo tylko to Ci zostało , przyklaskiwanie .
[...]
Dani , określeń medycznych nie trzeba interpretować szczególnie "odpowiednio", to są określenia medyczne , trzeba mieć wykształcenie medyczne lub korzystać ze słownika żeby je zrozumieć (ja niestety nie zawsze rozumiem poprawny język medyczny).
Śmieję się jeśli jest mi do śmiechu, czasami zdarza mi się śmiać przez łzy z różnych powodów , generalnie jestem pozytywnie nastawiona do ludzi lecz Twoja porada jest dla mnie nie do przyjęcia. W klakierstwo nigdy się nie bawiłam i to powinnaś już dawno zauważyć .
To chyba na tyle wyjaśnień i mam nadzieję , że zakończymy niepotrzebną dyskusję w miejscu do tego niewłaściwym i do tej pory nieskażonym .

Temat mnie bardzo ciekawi ponieważ lubię czytać książki , chętnie korzystam z podpowiedzi Forumowiczów i sama także się dzielę swoimi wrażeniami
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Czytacie książki?

Post autor: dani888 »

Za kilka dni będę miała książkę pt. ,,Fałszywa pandemia " ale zanim co to nie podzielę się
wrażeniami , poczytam więc coś skrobnę a tymczasem dobrej nocki :) .
Natalia-C
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 07 wrz 2022 14:55
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Czytacie książki?

Post autor: Natalia-C »

Czytam książki. Dużo czytam.
Ale raczej nie miłoe obyczajowe. Zdecydowanie bardziej wolę sensację, kryminały. Tam gdzie coś się dzieje.
ODPOWIEDZ