Argentyt Dąbki w listopadzie z NFZ

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Natalia-C
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 07 wrz 2022 14:55
Oddział NFZ: Dolnośląski

Argentyt Dąbki w listopadzie z NFZ

Post autor: Natalia-C »

Mam przydział z NFZ do Sanatorium Uzdrowiskowego dla dorosłych w Dąbkach ul. Wydmowa 17. Termin listopad 2022.
Z adresu wynika mi, że to będzie Argentyt.
Szukałam opinii na tym forum. Za dużo aktualnych nie widzę. W tej części wybrzeża Bałtyku nigdy nie byłam.

Czy ktoś z forum jest tam teraz może? Jak warunki, ilu osobowe pokoje. Co jest a czego brakuje w pokojach? Jak baza zabiegową? Co polecacie w schorzeniach reumatologicznych? Jak z lekarzami, czy wsłuchują się w prośby pacjentów? Czy basen jest na miejscu? Czy płatny osobno Czy dostępny itp itd
Co można robić po zabiegach późną jesienią oprócz chodzenia po plaży?
Jakieś ogólne porady? Pozdrawiam serdecznie 😊
Rebis
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 38
Na forum od: 09 paź 2013 13:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Argentyt Dąbki w listopadzie z NFZ

Post autor: Rebis »

Witaj Natalio, ja mam przydział do sanatorium w Dąbkach od 19/11, ale do Susmed. Też nie wiele znalazłam na temat tego sanatorium i nigdy wcześniej tam nie byłam . Dzwoniłam do nich bo chciałam zarezerwować pokój 1 os. ( mam zaświadczenie od lekarza) i dowiedziałam się ze dla pobytów NFZ jedynek nie mają. Dwójki są dla małżeństw a reszta 3 i 4 osobowe. Zastanawiam się nawet czy nie zrezygnować 🤔 .
Natalia-C
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 07 wrz 2022 14:55
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Argentyt Dąbki w listopadzie z NFZ

Post autor: Natalia-C »

Rebis, skończę swój pobyt dwa dni przed Twoim przyjazdem do Dąbek. W trakcie napiszę co w Dąbkach słychać 😊
Może nie będzie tak źle, zastanów się czy warto rezygnować. Ja akurat jestem ciekawa późnojesiennego pobytu nad morzem.
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Argentyt Dąbki w listopadzie z NFZ

Post autor: lawenda »

Cześć Natalio mogę jedynie napisać, że pokoje 2-u osobowe tradycyjnie dla małżeństw, dla singli tylko trójki..... jeśli nie ma pełnego obłożenia to kwaterują po 2 osoby w trójce, ale każą płacić jak za dwójkę. Basen jest....ale nic więcej nie wiem odnośnie cen i czy jest zlecany dla NFZ-u, bo osoba od której pochodzi info nie korzystała z basenu. Jedzenie (pobyt NFZ w czerwcu) to szwedzki stół. Pokoje przyzwoite.
Więcej informacji przekażę w październiku bo wyjeżdża moja znajoma.
Natalia-C
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 07 wrz 2022 14:55
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Argentyt Dąbki w listopadzie z NFZ

Post autor: Natalia-C »

Lawendo miła
Dziękuję za odpowiedź.
W takim razie czekam na wieści od Twojej znajomej.
Pozdrawiam serdecznie 😊
aga72
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 17 cze 2014 13:11
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Argentyt Dąbki w listopadzie z NFZ

Post autor: aga72 »

Zazdroszczę przydziału. Ja bardzo chciałam dostać Argentyt ze zwrotów, ale się nie udało. Byłam tam 2 lata temu, jeszcze w trakcie pandemii i remontu. Zabiegi były takie sobie (ze względu na covida), nie było basenu, a na posiłki chodziliśmy do sanatorium obok, ale byłam bardzo zadowolona. W maju była koleżanka. Wróciła zachwycona. Dwójki są raczej dla małżeństw, dla pozostałych trójki. Jak się uda to proś o studio, bo będziesz miała balkon, a po drugie, masz szansę na namiastkę jedynki. Basen jest nówka i super zabiegi. W sprawie ulubionych zabiegów to jak trafisz. Ja miałam takiego starego doktora i z nim nie było można pertraktować. Koleżanka trafiła na fajną lekarkę i dostała to, co chciała Jedzenie ok. Życzą miłego pobytu. :)
Natalia-C
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 07 wrz 2022 14:55
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Argentyt Dąbki w listopadzie z NFZ

Post autor: Natalia-C »

Aga72, mam nadzieję, że już najgorszy okres covidowy minął i zabiegi będą w porządku.
Czyli mówisz, żeby prosić przy rejestracji o panią doktor, a nie pana? To mówi się pielęgniarce, czy przy przydziale pokoju? Dziękuję za dobre rady życzenia, Tobie również życzę udanego przydziału, to kiedy teraz i gdzie?
No a ja niedługo się pakuję, jeszcze dwa i pół tygodnia i jadę :)
pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
remcol
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 27
Na forum od: 01 sty 2013 15:34
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Argentyt Dąbki w listopadzie z NFZ

Post autor: remcol »

Byłem wiosną tego roku. Obiekt po remoncie, duży, nowoczesny, najlepszy w Dąbkach moim zdaniem. Baza zabiegowa ok., duża przestronna stołówka, śniadania i kolacje szwedzki stół. Na wyżywienie nie można narzekać. Lekarze, chyba jak się trafi. Ja trafiłem na młodego bufona, bez możliwości wpływu na zabiegi, siedział w fotelu niemalże "rozłożony". Kobieta jest ponoć ok. Rehabilitantów należy pochwalić, mili.
Najgorsza sprawa w tym sanatorium to przydział pokoi, single tylko trójki. Są to trójki przeznaczone dla rodzin z dziećmi a na NFZ dla trójki dorosłych osób. Ja byłem tym trzecim, który dotarł ostatni i miałem łóżko na przeciwko toalety i niestety trzeba było wszystko wysłuchiwać no i wąchać. Do tego doszło głośno chrapanie kolegów i po pierwszej nocy miałem wielką ochotę wrócić do domu.Brak możliwości rozpakowania się, wszystko w torbach na podłodze. Na reklamacje w recepcji nie było reakcji i innego rozwiązania, pani dyrektor nieugięta. I w zasadzie już na wstępie byłem "wyleczony". Położenie obiektu rewelacyjne, z jednej strony morze z drugiej jezioro, 200m. Ładnie od strony jeziora, dużo wygodnych ławek wypoczynkowych.
I jeszcze wieczorki taneczne w kawiarni sanatoryjnej, niestety płatny wstęp, prócz konsumpcji. W listopadzie przy braku pogody moźe być ciężko o atrakcje po zabiegach.Dąbki małe.
Ale może niektórzy sobie poradzą. Ja na szczęście miałem sporo słonecznych dni i mogłem nacieszyć się plażą i morzem, jeziorem. Życzę miłego pobytu.
Natalia-C
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 07 wrz 2022 14:55
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Argentyt Dąbki w listopadzie z NFZ

Post autor: Natalia-C »

Remcol dziękuję za sporo informacji.

Piszesz, że byłeś trzeci bo dotarłeś ostatni. Czy można wiedzieć o której byłeś? Czy rano są większe szanse?
Dziękuję za życzenia miłego pobytu i pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
remcol
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 27
Na forum od: 01 sty 2013 15:34
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Argentyt Dąbki w listopadzie z NFZ

Post autor: remcol »

Witam, oczywiście kto przyjedzie wcześniej ten ma szansę na lepsze miejsce. Ten pierwszy ma najlepsze łóżko. Ja przyjechałem z centrum samochodem, wyjechałem rano, byłem o 13. Jest dużo zamieszania, najpierw pielęgniarki, poźniej lekarz a na końcu wydanie kluczy ok.godz.15.Są tacy co przyjeżdżają dzień wcześniej, gdzieś nocują poza ośrodkiem i załatwiają pokój 3 osob.w nieznany mi sposób.
Jeszcze co do basenu, bezpłatny tylko w przypadku przyznania przez lekarza gimnastyki w basenie. Pół godziny gimnastyki i 15 min wolnego czasu dla siebie. Lekarz , pewnie da jak się wspomni. Przy basenie jest też płatna sauna.
Jakby jeszcze jakieś pytania to proszę pytać.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ