Nie polecam tego sanatorium

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Nie polecam tego sanatorium

Post autor: andrzej1955 »

elaadamska pisze: 26 gru 2021 21:36 Jestem z mężem pierwszy raz w sanatorium.Sanatorium Mielec Krynica Zdrój.
Przyjeżdżając tutaj , oczywiście przeczytałam opinie o tym sanatorium. Większość była negatywnych i moja również zasili to konto.
Zacznę od pozytywnych wrażeń. Jest czyściutko. Pokoje są odświeżone. Sprzątane są 2X w tygodniu. Personel wspaniały, bardzo miły, szczególnie Pan od gimnastyki ( wspaniały masażysta) , oraz Pani od CO2 i Ozonu. Jeżeli chodzi o kuchnie to makabra. Był moment, że przy niektórych stolikach zupa była już nalana na tależ dosłownie 1/2 łyżki wazowej, ale po interwencji stawiane są wazy. Ilość zupy w wazie na 2 osoby czy 4 jednakowa, więc dla tej 4 starczy akurat 1/2 łyżki wazowej. Na dużym takeżu porcje dla 4 osób. Pomieszane, dla różnych diet więc trzeba czytać jadłospis żeby komuś nie zjeść porcji. Limitowana ilość kromek chleba ziarnistego (tylko dla cukrzyków) . Jak siedzą osoby z mieszanymi dietami to powinny jeść pieczywo białe.😡😡😡😡 Są też osoby , które są wegetarianami. Otrzymują więc suche ziemniaki z surówką. Ziemniaków też jest ograniczona ilość ( dosłownie nakładane są łyżką od lodów ) każdy po jednej gałce dostaje na tależu, niezależnie czy kobieta czy mężczyzna. Kompoty z jabłek ale przypominają wodę po ugotowaniu w kotle i odcedzeniu kilku jabłek. Jedzenie faktycznie monotonne. Przez cały turnus nie było ani raz jogurtu, czy serka homogenizowanego. Za to sery białe 2 plasterki, żółty hohland 1 no czasem 2 plasterki codziennie. Pomidor 1 kub 2 małe cząsteczki, to nawet nie jest pomidor podzielony na ćwiartki. Rzodkiewka starta na tarce lub 4 plasterki( cieniutkie). Każdy wytrzyma te 3 tygodnie, można sobie dokupić coś do jedzenia. Są w tym samatorium osoby , które bywały w innych sanatoriach i podobno tutaj jest najgorsze wyżywienie. Ja rozumiem, że może dużo się marnuje jedzenia, więc niech zrobią szwedzki stół i każdy nałoży sobie to co chce i ile zje. Na jedno wyjdzie , a i nie będzie się marnowało. Czy NFZ czyta te opinie? Czy przeprowadza kontrole? Czy eliminuje z kontraktów sanatoria z takimi złymi opiniami? Mamy tutaj spędzić jeszcze wigilę i Święta. Opiszę jak było w następnej opinii. Udało mi się edytować opinie, więc opiszę swoje wrażenia.
Otôż jedzenie było bardzo smaczne, ziemniaków 1,5 gałki lodowej, znajoma wegetarianka raz dostała jajka sadzone, a na drugi dzień już suche ziemniaki( w kuchni była inna zmiana osobowa😡😡😡)
Nie polecam tego sanatorium. Odbiega poziomem od obecnych wymogów społeczeństwa. Nie ma zainteresowania kuracjuszami w ogóle. Noe ma miejsca gdzie można byłoby spotkać się w Święta ze znajomymi z którymi spożywa się posiłki. W innych sanatoriach są czynne kawiarenki z zachowaniem reżimu sanitarnego. No tak ale właściciel prywatny musiałby zatrudnić dodatkowego pracownika, a to podrożyłoby koszty. NFZ powinien zastanowić się czy naprawdę warto podpisywać kontrakt z Firmą która ma tyle negatywnych opinii. Moja opinia jest blokowana, ale postaram się umieścić jeszcze w wielu innych miejscach . Wszędzie może nie zdołają zablokować
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14118
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Nie polecam tego sanatorium

Post autor: GIENIA »

elaadamska pisze: 26 gru 2021 21:36
Zacznę od pozytywnych wrażeń. Jest czyściutko. Pokoje są odświeżone. Sprzątane są 2X w tygodniu. Personel wspaniały, bardzo miły, szczególnie Pan od gimnastyki ( wspaniały masażysta) , oraz Pani od CO2 i Ozonu.



Jeżeli chodzi o kuchnie to makabra.
Noe ma miejsca gdzie można byłoby spotkać się w Święta ze znajomymi z którymi spożywa się posiłki.
Dokładnie przeczytałam dwukrotnie Twoją opinię , za którą dziękuję , i pokrótce zacytowałam Twoje pozytywne i negatywne wrażenia . Z Twoich słów wynika , że nie masz zastrzeżeń odnośnie zabiegów ( tak zrozumiałam , bo nie piszesz nic negatywnego ) , personelu , czystości ..... problemem było tylko wyżywienie i brak kącików integracyjnych .... ja już byłam kilka razy w sanatorium i uwierz mi , że kawiarenek , czy miejsc integracyjnych nie ma w baaardzo wielu ośrodkach :)
ODPOWIEDZ