Jakie Sanatoria lub Ośrodki z PFRON ?

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Bastek
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 125
Na forum od: 20 sty 2022 15:52
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Jakie Sanatoria lub Ośrodki z PFRON ?

Post autor: Bastek »

Witam. Może ktoś, z tu obecnych na tym, forum doradzi, jakie byście polecili Sanatoria lub Ośrodki z dofinansowaniem już na 2023 rok.
Interesują mnie Sanatoria lub Ośrodki, ale jest jeden mały warunek. Muszą znajdować się góra do 200 kilometrów od mojego Miasta, jakim są Żory.
Tylko jest, jedno, Sanatoria lub Ośrodki, muszą spełniać parę następujących warunków, czyli są to:
1 - winda osobowa, dla wszystkich .
2 - wejście, do Sanatorium lub Ośrodka musi mieć mało schodów do pokonania.
3 - do 1 kilometra, od Sanatorium lub Ośrodka znajdował , się jakiś Sklep Spożywczy .
4 - w łazience musi być prysznic.
5 - Pokój 1-osobowy miał balkon .
6 - pokój 1-osobowy był bez dodatkowej opłaty.
7 - cena była w granicach rozsądku max. do 3 200 zł .
8 - i turnus musi trwać przez 14 nocek w danym Sanatorium lub Ośrodku.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Jakie Sanatoria lub Ośrodki z PFRON ?

Post autor: jan19557 »

Przy takich wymaganiach to masz małe szanse. Musisz wejść jeszcze na [link] i wpisać wszystkie swoje schorzenia zgodnie z orzeczeniem o niepełnosprawności i tam masz listę ośrodków . W grę wchodzi coś z Kotliny Kłodzkiej lub Busko czy Szczawnica albo Ustroń. Powodzenia.
Ostatnio zmieniony 03 paź 2022 23:34 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Jakie sanatoria lub ośrodki z PFRON ?

Post autor: Dzia_dek »

Bastek przy tych Twoich warunkach /małym i kilku większych/trudno polecić Tobie jakiś ośrodek.
Przede wszystkim w żadnym ośrodku nie będziesz miał 14 nocy. Turnus trwa 14 dni, a więc nocek
jest tylko 13. Czytając pozostałe warunki można domyślić się, że szukasz ośrodka dla osoby, która
ma problemy z poruszaniem się, a więc z miejsc, które wymienił Jan, zostaje tylko Busko Zdrój,
ewentualnie Solec Zdrój; pozostałe miejscowości to już teren górzysty. Trudnym warunkiem może
być również cena, ale to jest w dużej mierze uzależnione od pory roku i miejsca. Już w tym roku
ceny sięgały 3500 zł, /piszę o pokoju jednoosobowym w "wysokim sezonie"/ a co będzie w przyszłym
sezonie? Przy tych wszystkich podwyżkach nikt nie wie. Ośrodki nie chcą podawać jeszcze wysokości
opłat. Warunków masz sporo. Myślę, że z kilku trzeba będzie zrezygnować, aby zrealizować taki turnus.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14118
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Jakie Sanatoria lub Ośrodki z PFRON ?

Post autor: GIENIA »

Wydaje mi się , że Pensjonat Soplicowo w Krynicy Zdrój , spełnia prawie wszystkie Twoje warunki :) ... tego nie spełnia , że nie jest to ani sanatorium , ani ośrodek rehabilitacyjny , a pensjonat z bazą zabiegową ... o ile to stanowi dla Ciebie różnicę ., i jest sporo schód przy wejściu .
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20088
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jakie Sanatoria lub Ośrodki z PFRON ?

Post autor: Felice »

Ja polecam Nidę w Busko Zdrój
Kacper1978
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 03 paź 2022 12:42
Oddział NFZ: Śląski

Re: Jakie Sanatoria lub Ośrodki z PFRON ?

Post autor: Kacper1978 »

Witam.
Do Bastek
Ja ci mogę, polecić następujące Miejsca są to:
1 - Jest to - Ośrodek Wypoczynkowy „ZAKOPIEC” w Zakopanem. I tu jest ,jest wymagana dopłata, do pokoju 1 osobowego
2 - Jest to - Centrum Rekreacji i Rehabilitacji Jubilat w Wisła. I tu prawdopodobnie nie , ma dopłaty do pokoju 1 Osobowego, ponieważ nie mają balkonów .
3 - Jest to - Ośrodek Magnolia. Sanatorium w Ustroń. I tu już jest ,wymagana dopłata ,do pokoju 1 osobowego .
4 - Jest to - Ośrodek Rehabilitacyjno - Wypoczynkowy „ADAM” w Szczyrku . I tu nie jest wymagana do pokoju 1 osobowego .
5 - Jest to - Sanatorium Uzdrowiskowe Chemik w Duszniki-Zdrój - Tu też ,nie wiem, czy jest wymagana dopłatą do pokoju 1 osobowego .
6 - Jest to - Villa Barbara Centrum Zdrowia i Rehabilitacji w Jaworze k. / Bielska-Białej - Tu tez nie wiem , czy jest wymagana , dopłata do pokoju 1 osobowego .
Ja sądzę , że ty poszukujesz dobrej Miejscówki , dla starszej osoby . To moim zdaniem . te wszystkie Ośrodki i Sanatoria , wymienione wyżej , spełniają prawie wszystkie warunki . Jedyne z tymi dopłatami , do pokoju 1 osobowego jest różnie .
Pozdrawiam .
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14118
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Jakie Sanatoria lub Ośrodki z PFRON ?

Post autor: GIENIA »

Bastek wspomina o kwocie 3200 .... często cena podstawowa plus dopłata do jedynki , nie przekracza tej kwoty , więc na jedno wychodzi :)
ODPOWIEDZ