Opieka nad dzieckiem

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
AlinaKo
Posty: 2
Na forum od: 18 paź 2022 10:40
Oddział NFZ: Śląski

Opieka nad dzieckiem

Post autor: AlinaKo »

Czy matce dziecka lat 4 przysługuje zasiłek opiekuńczy w związku ze skierowaniem dziecka na leczenie sanatoryjne?
Lekarz rodzinny mówi, że wystawia sanatorium,
Sanatorium twierdzi, że nie i tylko urlop wypoczynkowy lub bezpłatny.
będę wdzięczna za informacje
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4024
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Opieka nad dzieckiem

Post autor: Bibi2 »

Nigdzie nie jest jednoznacznie napisane że należy się zwolnienie czy nie i kto je ma wystawić .
Odsyła się do decyzji lekarza opiekującego się dzieckiem , co wprost wskazuje na lekarza w sanatorium .

Przykro mi nie pomogłam
Natalia-C
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 07 wrz 2022 14:55
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Opieka nad dzieckiem

Post autor: Natalia-C »

Zwolnienie z tytułu opieki nad dzieckiem w Sanatorium uzależnione jest od opinii lekarza prowadzącego, czyli po prostu jego chęci lub jej braku.
Był tu już taki wątek, link poniżej, trafiłam tam przypadkiem. Od tamtego czasu nic się nie zmieniło.
Czyli po prostu uderzać do lekarza rodzinnego czy tego który kierował dziecko do sanatorium i od niego prosić/domagać się.
A jak się uprze, ze nie lub zostal wyczerpany limit 60 dni w roku to tylko urlop (wypoczynkowy lub bezpłatny) zostaje.
Pozdrawiam

Tu link z wcześniejszej dyskusji:
viewtopic.php?t=14#p26
AlinaKo
Posty: 2
Na forum od: 18 paź 2022 10:40
Oddział NFZ: Śląski

Re: Opieka nad dzieckiem

Post autor: AlinaKo »

Dziękuję pięknie - niestety w sanatorium upierają się, że nie oni. Lekarz kierujący też ma jakoś pod górkę.
Swoją droga idiotyczne przepisy - dobrze wiadomo, że dziecko samo pojechać nie może.
A kto pod koniec roku ma 3 tygodnie urlopu!
Zostaje bezpłatny - tylko kogo na to stać.
No cóż - dziękuję przynajmniej wiem na czym stoję.
Ala
ODPOWIEDZ