KOMISJE ORZEKAJĄCE ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Natalia-C
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 07 wrz 2022 14:55
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: KOMISJE ORZEKAJĄCE ZUS

Post autor: Natalia-C »

ciekawi mnie, czy w komisji znajduje się lekarz specjalista danego schorzenia, czy raczej jak się trafi: np. ginekolog do chorób narządu ruchu lub np laryngolog w chorobach onkologicznych itp...
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: KOMISJE ORZEKAJĄCE ZUS

Post autor: p-siak »

Chyba nie mają specjalizacji,bo na to samo jest się raz u jednego,raz u drugiego, innym razem u trzeciego.
Komisja-jeden lekarz orzecznik.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4021
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: KOMISJE ORZEKAJĄCE ZUS

Post autor: Bibi2 »

ZUS ma różnych lekarzy orzeczników ale nie ma gwarancji , że w przypadku chorób np. kręgosłupa orzekać będzie okulista czy ginekolog, dokładnie tak jak napisałaś Natalio
Tienka
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 37
Na forum od: 14 lis 2022 23:00
Oddział NFZ: Lubelski

Re: KOMISJE ORZEKAJĄCE ZUS

Post autor: Tienka »

Czy to lekarz na komisji decyduje w przypadku rehabilitacji stacjonarnej do którego sanatorium się jedzie i czy można zasugerować ewentualnie?
Przepraszam za dociekliwość, ale to mój pierwsze kroki w tym temacie.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4021
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: KOMISJE ORZEKAJĄCE ZUS

Post autor: Bibi2 »

Nie, decyzja gdzie pojedziemy należy do urzędnika .
Zasugerować oczywiście możesz w chwili gdy dostaniesz decyzję o przyznaniu turnusu rehabilitacyjnego , możesz napisać do ZUS-u prośbę o miejsce i ewentualny termin, czy będzie wysłuchane to zagadka .
Jeszcze jedna ważna informacja , w niektórych przypadkach warto mieć zaświadczenie lekarskie (od specjalisty) sugerujące zmianę klimatu np. skierowanie jest na narząd ruchu , dostaje się "przydział" do Krynicy- mając zaświadczenie skierują Cię nad morze, może bo to też nic pewnego.
Tienka
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 37
Na forum od: 14 lis 2022 23:00
Oddział NFZ: Lubelski

Re: KOMISJE ORZEKAJĄCE ZUS

Post autor: Tienka »

Dziękuję za odpowiedź, wszelkie informacje od Was są dla mnie bardzo cenne. 🌺
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: KOMISJE ORZEKAJĄCE ZUS

Post autor: Tapamaraba »

Natalia-C pisze: 17 lis 2022 15:37 ciekawi mnie, czy w komisji znajduje się lekarz specjalista danego schorzenia, czy raczej jak się trafi: np. ginekolog do chorób narządu ruchu lub np laryngolog w chorobach onkologicznych itp...
Witaj 🙂
W lipcu na komisji w sprawie prewencji rentowej
na narząd ruchu miałam lekarza chirurga ,a we Wrześniu na komisji w sprawie świadczenia rehabilitacyjnego również na narząd ruchu miałam już reumatologa .
Tienka
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 37
Na forum od: 14 lis 2022 23:00
Oddział NFZ: Lubelski

Re: KOMISJE ORZEKAJĄCE ZUS

Post autor: Tienka »

Szanowni,16.11 złożyłam wniosek na reha w ramach prewencji ZUS, dziś tj 24.11 odebrałam wezwanie na komisje, czyli po tygodniu. Badanie wyznaczone zostało na 6.12.2022 jestem w szoku że tak szybko. Czy to znaczy że ewentualny wyjazd też może być w miarę bliski? :shock:
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: KOMISJE ORZEKAJĄCE ZUS

Post autor: p-siak »

Najwcześniej że 3 mies. od komisji,no chyba że zdarzy się inaczej...
Tienka
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 37
Na forum od: 14 lis 2022 23:00
Oddział NFZ: Lubelski

Re: KOMISJE ORZEKAJĄCE ZUS

Post autor: Tienka »

Bardzo dziękuję Wam za wszelkie sugestie. Dziś byłam na komisji... Dostałam decyzję o leczeniu stacjonarnym 😁 teraz pozostało czekać na termin i miejsce.
ODPOWIEDZ