MSWiA "Helios" Sopot;

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
ryszard22
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 116
Na forum od: 10 lut 2019 08:31
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 15

MSWiA "Helios" Sopot;

Post autor: ryszard22 »

Byłem w okresie październik/ Listopad w sanatorium Helios w Sopocie. Sanatorium to budynek 10-piętrowy stojący tuż przy wejściu na plażę. W budynku znajdują się 4 nowoczesne windy. W czasie mojego pobytu, dwie windy były wymieniane na nowe. Nie ma tu kawiarenki i sklepiku. Sklepik Żabka znajduje się około 200 m w stronę Gdańska. Sanatorium oferuje wachlarz zabiegów na miejscu,- oprócz basenu. Basen jest w budynku obok. Helios oferuje pokoje jedno, dwa i trzy osobowe oraz pokoje tzw. Studio. Za pokój 2-osobowy zapłaciłem 410 zł. + klimatyczne 100 zł. Za telewizor płaci się 35 zł. Całkowity koszt to 545 zł. Przy sanatorium jest parking. Koszt stanowiska to 325 zł + 20 zł. kaucji za pilota do otwierania szlabanu przy wjeździe do parkingu. W części pokojów znajdują się lodówki. Łóżka nowe. Stołówka dość spora ale dająca posiłki na dwie tury. Pierwsza tura miała posiłki o godz: - śniadanie 7:45 obiad 12:45 i kolacja o godz. 17:00. Zabiegi odbywają się w godz: 7 - 13:30. Personel miły i uczynny. Sanatorium nie prowadzi rezerwacji pokoi. Przydzielane są one na miejscu od godz. 10:00.
cetan
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 03 sty 2023 19:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: MSWiA "Helios" Sopot;

Post autor: cetan »

Witam.Przebywałem z "koleżanką małżonką" w okresie 2-23 sierpień 2023r.
Moja ocena:
organizacja-5
zabiegi-5
wyżywienie-5
zakwaterowanie-4,5
obsługa-5
lokalizacja -5
Dla wybierających się do tego sanatorium :
- pokoje wyżej 4 piętra po remoncie (+). Natomiast ze względu na dużą ilość kuracjuszy dłuższy czas oczekiwania na windę( -). Pokoje niżej są mocno osłabione zębem czasu ale idzie mieszkać. Dla osób z problemami ruchowymi lepszym rozwiązaniem jest zamieszkanie niżej gdyż zabiegi są na 1 piętrze i parterze i można się poruszać po schodach w ramach gimnastyki.Pokoje wyżej mają lepsze widoki.
Balety: wtorek, czwartek, sobota od 19 do 22 przy muzyce na żywo wraz solistami.w godzinach popołudniowych "fajfy" przy muzyce mechanicznej
Podsumowanie:
Pobyt uważam za bardzo udany. Ogólna ocena 5
Awatar użytkownika
Filantrop
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 17
Na forum od: 17 mar 2017 17:34
Oddział NFZ: Lubuski
Staż sanatoryjny: 2

Re: MSWiA "Helios" Sopot;

Post autor: Filantrop »

cetan - masz wiadomość priv . Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ