Borowina

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Borowina

Post autor: ewiko »

Na początku grudnia , jadę do Połczyna i już się cieszę na kochaną borowinkę... :lol:
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4022
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Borowina

Post autor: Bibi2 »

Mówi się , że to najlepsza borowina w Polsce, chociaż inne regiony mówią że nie ;)
Natalia-C
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 07 wrz 2022 14:55
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Borowina

Post autor: Natalia-C »

W Dąbkach były tylko okłady częściowe lub tzw fasony borowinowe na kończyny. Borowinowe błotko w Argentycie i plastry w Geovicie pochodzi właśnie z Połczyna. Te plastry borowinowe z Połczyna można było też kupić. 5 szt w opakowaniu - 36zł, do domowych okładów.
Dla mnie było to pierwsze doświadczenie z borowiną. Udane. Rozgrzewało, ale żadnych negatywnych sensacji nie miałam. Teraz marzą o całkowitym zawijaniu :)
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Borowina

Post autor: ewiko »

Będąc w Dąbkach , w sanatorium Susmed , miałam kąpiel borowinową .... NIE POLECAM.
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Borowina

Post autor: gosiam »

ewiko pisze: 23 lis 2022 08:25 Na początku grudnia , jadę do Połczyna i już się cieszę na kochaną borowinkę... :lol:
Aż zazdroszczę tego Połczyna. ;) Mimo, że bylam tam wielokrotnie, to jednak zawsze chętnie tam jeżdżę. Właśnie ze względu na te, zbawienne dla mnie, calkowite zawijania borowinowe. Moim zdaniem, najlepsza borowina jaka mozna sobie wymarzyć. Och ale się rozmarzylam :lol: . Życze cudownego pobytu, słonecznej pogody, fajnego towarzystwa no i ciepłej borowinki :kwiat:
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Borowina

Post autor: ewiko »

Gosiam , za życzenia nie dziękuję ... żeby nie zapeszyć. Towarzystwo (mąż) , zabieram z sobą :lol: , na pogodę nie mamy wpływu ... aby nie padało. Tym razem , będę prosić , aby zabiegi były wyznaczone na późniejszą godzinę. Chodzi o to , by za dnia pospacerować ... Mam nadzieję , że będzie OK.
Natalia-C
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 07 wrz 2022 14:55
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Borowina

Post autor: Natalia-C »

ewiko pisze: 25 lis 2022 16:08 Będąc w Dąbkach , w sanatorium Susmed , miałam kąpiel borowinową .... NIE POLECAM.
Ewiko, ale nie polecasz tej kąpieli w Susmwdzie? Czy też ogólnie kąpieli borowinowej? I dlaczego 😀
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Borowina

Post autor: gosiam »

ewiko pisze: 26 lis 2022 11:03 Gosiam , za życzenia nie dziękuję ... żeby nie zapeszyć. Towarzystwo (mąż) , zabieram z sobą :lol: , na pogodę nie mamy wpływu ... aby nie padało. Tym razem , będę prosić , aby zabiegi były wyznaczone na późniejszą godzinę. Chodzi o to , by za dnia pospacerować ... Mam nadzieję , że będzie OK.
Na pewno bedzie ok. A towarzystwo Męża bezcenne. Jest z kim spacerowac, wypić kawę, poplotkowac czy iść na wieczorek. Niestety mój uparciuch...Nie można go namowic :oops:.
Dlatego teraz jadę z kuzynką :). On nas zawiezie i odbierze. Tak jak wspominałam w Połczynie, mimo że mam ponad 400km, byłam wielokrotnie...3 razy w Irenie komercyjnie, 4 razy w SPA komercyjnie i 1 raz w Gryfie na rehabilitacji ogolnoustrojowej. Zawsze wracalam zadowolona.
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Borowina

Post autor: gosiam »

Natalia-C pisze: 26 lis 2022 15:07
ewiko pisze: 25 lis 2022 16:08 Będąc w Dąbkach , w sanatorium Susmed , miałam kąpiel borowinową .... NIE POLECAM.
Ewiko, ale nie polecasz tej kąpieli w Susmwdzie? Czy też ogólnie kąpieli borowinowej? I dlaczego 😀
Nati kąpiele borowinowe miałam w Ustce. Byłam z nich zadowolona. Aczkolwiek zdecydowanie lepiej odpowiadają mi zawijania borowinowe...Nie plastry, nie oklady tylko zawijania. Niestety w wielu uzdrowiskach nie dysponują tym zabiegiem.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Borowina

Post autor: ewiko »

Natalia-C , nie polecam ze względów higienicznych. Chodzi mi konkretnie o SUSMED. Niestety , panie nie przykładały się do mycia wanny. Inne zabiegi , również były na "odwal" Nie chcę rozwijać tematu , żeby nie wywołać niepotrzebnych emocji. Pozdrawiam i miłego weekendu życzę :kwiat:
ODPOWIEDZ