ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: GIENIA »

Najważniejsze , to umieć korzystać z życia , z walorów okolicy 8-) nie siedzieć w pokoju i nie opowiadać wszystkim wkoło o swoich chorobach i problemach :?


:serce: się rwie do Świnoujścia , czytając Twoje opisy :D
Mam podobnie jak Ty :) , nie żyję w ośrodku tym , czego i tak nie zmienię , a cieszę się tym , czym mogę się cieszyć :)
Są ludzie , którzy potrafią sami sobie i innym uprzykrzać życie ..... żyją tym co mogłoby być lepsze , a nie tym co jest dobre :)

Piszesz o remoncie Kłosa , a niedawno pisałeś , że jeszcze w tym roku idzie do wyburzenia :shock: zapewne wersja remontu jest korzystniejsza dla właściciela :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: zbigniew165 »

Gienia przyjeżdżaj do Świnoujścia w styczniu, bo ja pewnie tam zawitam i odwiedzę znajome strony.
Ponieważ pracowałem tam ciurkiem w ubiegłym roku 8 miesięcy będę miał dużo miejsc do odwiedzenia, a w pierwszej kolejności znany ci sklep, znajomych, a także atrakcje Świnoujścia.
Tomek54 nic nie piszesz o miejscach rozrywek tanecznych, ale może byś zrobił wywiad, czy działa dalej kawiarnia Scaliano w Energetyku i gdzie jeszcze chodzą kuracjusze na tańce w obecnej chwili.
Tomek jak na pierwszy pobyt w Świnoujściu, to już dużo zobaczyłeś i zwiedziłeś. :)
berbla65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 844
Na forum od: 22 mar 2019 12:28
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: berbla65 »

Brawo Tomasz 👍 twoj pobyt w Świnoujściu trzeba zaliczyć do udanych- pomimo kwaterunku w ,, Złotym Kłosie" :x jesteś wędrowniczek tak jak i ja :D będąc w maju 2021 w ,, Światowidzie " też dużo zobaczyłam czy to pieszo czy na rowerze - niemieckie kurorty są piękne. A Latarnię i Cafe Wieżę ...zaliczyłam- opis na forum :P pozdrawiam :kwiat:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: zbigniew165 »

Tomek dziękuję za te informacje i wiem, gdzie te dyskoteki są umiejscowione.
Zdecydowanie też wolę spotkania w kawiarniach przy kawie i z " berblą65" odbyliśmy takie spotkania w czasie jej pobytu w Świnoujściu, ale na tańce można się też załapać.
W Świnoujściu zawsze jest przerwa w działalności kawiarenek od połowy listopada do Świąt Bożego Narodzenia, bo wtedy się otwierają i już większość jest otwarta do Świąt Wielkanocnych.
Może napisz jak wygląda dekoracja świąteczna promenady, czy w tym roku również jest.
berbla65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 844
Na forum od: 22 mar 2019 12:28
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: berbla65 »

Dzięki Tomaszu, hehe, też je wczoraj- dzisiaj w nocy przeczytałam :P Ach, to był fajnie spędzony czas :D Świnoujście jest duuuze i miejsca starcza dla wszystkich :x i z różnymi schorzeniami też :lol: ze Zbyszkiem spotykałam się ,,na równym " terenie na kawce :) czytając Twoje opisy to ,, oczami wyobrazni " wracam do Świnoujscia :P pozdrawiam :kwiat:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: zbigniew165 »

Tomek polecam Tobie kawiarenkę Zefirek, która mieści się naprzeciwko wejścia do kościoła garnizonowego, a zatem masz niedaleko.
Kameralna kawiarenka, dobre drinki, ciasto i lody.
Jak byś chciał prywatnie przyjechać do Świnoujścia, to polecę OSW Barbarka na ul. Kasprowicza. Możesz zajrzeć na recepcję i zobaczyć. Mają jesienią, zimą i wiosną dobre promocje, a warunki są dobre. Byłem w Barbarce prywatnie kilka razy.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: GIENIA »

Ten Zefirek tak ma .... ;) mnie i Zbyszka też nie lubił ;) bo ilekroć przechodziliśmy tamtędy , był zamknięty :)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: GIENIA »

:lol: :lol:
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3789
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Czytam jak inni z zaciekawieniem Twoją Tomku relację z pobytu w Kłosie, bo też wspomnienia wracają...
Ale jednen fakt mnie zaciekawił. Czy dobrze zrozumiałem że w Rusałce nie ma już takiej regularnej szatni z Paniami wydającymi numerki? 🤔
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: GIENIA »

Kaziu , ja byłam w lutym 2020 i już tej szatni nie było .... i też , jak pisze Tomek zdarzały się kradzieże :?
W Bałtyku funkcjonowała :)
ODPOWIEDZ