Sanatorium Krystyna w Busku czyli całkowita klęska

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Fluoksetyna
Posty: 1
Na forum od: 26 sie 2022 14:35
Oddział NFZ: Łódzki

Sanatorium Krystyna w Busku czyli całkowita klęska

Post autor: Fluoksetyna »

Pobyt mój był 3 tygodniowy, ja na NFZ, mąż komercyjnie, bardzo drogo.wyżywienie tragiczne, dieta oparta na wieprzowinie( sic!) rano i wieczorem kanapki z wędliną. Jakieś żenujące dodatku „dla pełnopłatnych”.Warzyw i owoców bardzo mało, sałatki- przegląd tygodnia. Dieta zwykła bez smaku a lekkostrawna niedobra, np zrazy z ogórkami kiszonymi w plasterkach w jakiejś mazi.Zabiegi i cześć medyczna w porządku. Szkoda, ze nie ms żadnej koordynacji pomiędzy recepcją, która pobiera opłaty, planowaniem i pielęgniarkami.Za zmianę wiecznie mokrych ręczników pobierają opłaty, pełnopłatny, czy nie. Dwa razy sprawdzałam ,o której mam po kuracji opuścić pokój, powiedzieli, że w południe po zabiegach. Trzeba trafu, że w ostatnim dniu miałam najwiecej zabiegów przez cały pobyt rozpisanych do 11.30.Zapłaciłam mężowi za śniadanie i za nocleg bo miał dzień krócej niż ja. Myśleliśmy, ze się wyśpi przed podróżą. Najpierw hałasowała kosiarka od 7- mej .
Ponadto, od 7-mej rano mieliśmy procesje różnych pracowników, w tym nie wiadomo dlaczego śniadanie do łóżka. Potwierdziłam, ze wyjeżdżamy koło południa. Ok godziny 11- tej napadła mnie oddziałowa, a byłam w toalecie stanowczo żądając żebym się zadeklarowała za ile wyjdę z tej toalety, co było w tym momencie trudne do oszacowania. Wreszcie poszłam do pielegniarek, zgodnie z instrukcja oddziałowej i okazało się ze powinnam wiedzieć ze wyjeżdżam zaraz po śniadaniu. A w ogóle już sa gościa na nasz pokój. Musiałam wyjeżdżać przed wykorzystaniem wszystkich zabiegów. Nie polecam
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1261
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium Krystyna w Busku czyli całkowita klęska

Post autor: wiktor64 »

Witam :D
Kurcze jaka ostra opinia ,no nie stety chyba tak jest że ostatnio
wszystklie sanatoria oszczedzają ,po pandemi musza coś nadrobić
i dzieki za szczerą opinie :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4085
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Sanatorium Krystyna w Busku czyli całkowita klęska

Post autor: Bibi2 »

Hmm, mimo, że byłam tam i mogę jeszcze raz pojechać , myślę , że ocena Fluoksetyny jest w dużej części prawdziwa.
Ja nie miałam tam problemów co nie znaczy , że było idealnie :)
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sanatorium Krystyna w Busku czyli całkowita klęska

Post autor: ewiko »

Nigdy w życiu , nie dałabym się wyrzucić z pokoju , zanim nie wykorzystałabym wszystkich zabiegów. To jakaś kpina ...
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7811
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium Krystyna w Busku czyli całkowita klęska

Post autor: darek »

Wprawdzie nie o Krystynie ,ale chyba coś jest na rzeczy !!!

Mój pobyt kończy się 7-12-2022
I wg wszelkich prawideł powinienem opuścić pokój do godziny 10,00
Natomiast w dniu 07-12-2022 mam

a) o godzinie 8,40 -Fasony borowinowe
b) o godzinie10,40-Masaż mechaniczny Aquamed
c) o godzinie 14,00 Zbiorowe ćwiczenie w basenie

Pani w planowaniu zabiegów ze szelmowskim uśmiechem stwierdziła że da Pan radę :)
I NFZ zezwala -wskazuje ,że zabiegi mogą odbywać się w dniu wyjazdu !!!!
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14526
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Sanatorium Krystyna w Busku czyli całkowita klęska

Post autor: GIENIA »

Fluoksetyna , wydaje mi sie , że to nie był traf , że w dniu wyjazdu miałaś najwięcej zabiegów :roll: ... może chodziło właśnie o to , aby kuracjusze nie skorzystali z zabiegów w dniu wyjazdu .

Darek :shock: .... może warto byłoby założyć nowy temat o tym :) forumowicze by się podzielili podobnymi doświadczeniami :)
kryzny
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 109
Na forum od: 20 sty 2015 09:26
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium Krystyna w Busku czyli całkowita klęska

Post autor: kryzny »

Potwierdzam Najgorsze sanatorium w jakim byłam Z dwójek porobione trójki więc dodatkowy tapczan blokuje drzwi balkonowe Szafa przewidziana na 2 osoby Ciasnota okrutna Zabiegi wyznaczane w porach posiłków Pielęgniarka oddziałowa ........chyba za karę tam pracuje Sprzęt na sali gimnastycznej ......albo popsuty albo wyłączony z użytkowania a ten dostępny powinien być przekazany do muzeum Nigdy więcej tam nie pojadę i nikomu nie polecam
Kwiat Jesieni
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 15
Na forum od: 19 lis 2022 18:02
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Sanatorium Krystyna w Busku czyli całkowita klęska

Post autor: Kwiat Jesieni »

Rozważałam pobyt w Krystynie, ale przeczytałam negatywne opinie i mam wątpliwości czy wykupić tam pobyt.... 🙄. Aktualnie czekam na opinię koleżanki , która tam aktualnie przebywa na leczeniu poszpitalnym....
Czytałam niedawno, że spółka zarządzająca otrzymała ok. 5 mln dotacji na pokrycie zobowiązań uzdrowiska, które powstały na skutek niekompetentnego zarządzania...i częstych zmian na stanowiskach prezesa i zastępców. Myślę, że niedoinwestowanie ma wpływ na jakość usług. Pozdrawiam🍂
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4085
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Sanatorium Krystyna w Busku czyli całkowita klęska

Post autor: Bibi2 »

Byłam w tym roku na pobycie szpitalnym w Krystynie oczywiście można było się doczepić wielu rzeczy , ocenić źle pracowników bo i tacy się zdarzali , część pielęgniarek to jakby za karę pracowały, siostra oddziałowa za sympatyczna nie jest , a na koniec turnusu to panie sprzątające ważniejsze były jak dyrektor :roll: ale Krystyna nie zasługuje na bardzo złą ocenę . Co prawda mnie tam nigdy nic przykrego nie spotkało, a wręcz odwrotnie nie będę miała nic przeciw żeby tam jeszcze raz pojechać
ODPOWIEDZ