Boże Narodzenie w Sanatorium

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
ela-ela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 322
Na forum od: 02 mar 2011 13:30
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Boże Narodzenie w Sanatorium

Post autor: ela-ela »

Sabino napisz gdzie masz skierowanie i jakiego jestes nfz.Pozdrawiam :?:
Awatar użytkownika
seti36
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1459
Na forum od: 28 lip 2009 18:09
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Boże Narodzenie w Sanatorium

Post autor: seti36 »

No i czy przez ostatnie 10 lat nikt w sanatorium na Święta Bożego Narodzenia nie był ? Albo temat nie ciekawy? Nie wiem czy jechać czy nie :)
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Boże Narodzenie w Sanatorium

Post autor: Atina »

Atina pisze: 25 lis 2012 09:52 Dwa lata temu spędziłam Święta w sanatorium w Polanicy ,napiszę krótko ...naprawdę było bardzo miło ...ciepło,wręcz"rodzinnie"...klimat przecież tworzymy sami :) Cały okres świąt inaczej niż zazwyczaj były ustawione stoły w literę "U",jedzenie bardzo smaczne i dużo...Pozdrawiam :)
Właśnie to mój post tyle lat minęło ponad 10 :roll:
Nadal zachęcam nic się nie zmieniło...
Dorota123
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 70
Na forum od: 03 gru 2017 18:29
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Boże Narodzenie w Sanatorium

Post autor: Dorota123 »

Kilka lat temu kuzynka z Zielonej Góry była w święta w sanatorium w Ciechocinku. Z początku nie miała ochty jechać ale ostatecznie się zdecydowała i była zachwycona atmosferą Wigilii. Potem na pierwsze i drugie święto dostała przepustkę ( wtedy jeszcze puszczali) i odwiedziła nas.
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Boże Narodzenie w Sanatorium

Post autor: medi »

Sasanka chyba 4 lata temu .Niby było fajnie, ale sztucznie :( Brak domu ,rodziny ,brak atmosfery..... Dobre dla samotnych .
Awatar użytkownika
seti36
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1459
Na forum od: 28 lip 2009 18:09
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Boże Narodzenie w Sanatorium

Post autor: seti36 »

Medi masz rację z dala od domu najbliższych brak tej rodzinnej atmosfery .Ale jak pisze Anita klimat przecież tworzymy sami. Zobaczę może uda mi się dostać przepustkę jak nie to będzie to coś nowego w życiu pożyjemy zobaczymy :D
Awatar użytkownika
jania
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 171
Na forum od: 20 paź 2017 15:47
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Boże Narodzenie w Sanatorium

Post autor: jania »

Seti :kwiat: w 2020r.,a więc 2 lata właśnie mija,opisałam świąteczny pobyt w Kardiologicznym Szpitalu Uzdrowiskowym w Nałęczowie.
Myślę,że było to dla mnie coś nowego,odpoczęłam znakomicie. Na Wigilię pojechałam do dzieci,ale już następnego dnia chętnie wracałam do sanatorium :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
seti36
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1459
Na forum od: 28 lip 2009 18:09
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Boże Narodzenie w Sanatorium

Post autor: seti36 »

Jania też chciał bym tylko wyskoczyć na samą wigilię z żoną a na resztę świąt bym wrócił. Żona resztę świąt spędzi u dzieci .
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Boże Narodzenie w Sanatorium

Post autor: ewiko »

Kochani , spędzić święta w sanatorium ... dla mnie jak i mojego męża to była .... KATASTROFA. Nie dość , że skierowanie dostaliśmy 2 tyg. przed wyjazdem , nie dość , że nie miałam już urlopu , nie dość , że synowie mieli zostać sami w domu , z schorowaną Babcią kilka km dalej od naszego miejsca zamieszkania , którą trzeba było odwiedzać dzień w dzień ....... wszyscy daliśmy rade. Synowie , stanęli na wysokości zadania , doglądali Babcię dzień w dzień. Ja wzięłam urlop bezpłatny . Wszystko ogarneliśmy w MIG. Natomiast święta w sanatorium , były tak pięknie zorganizowane , że do dziś wspominamy z łezką w oku. Z kuracjuszami , od stolika , do dziś jesteśmy w kontakcie. Zarząd przygotował kuracjuszom , iście królewską kolację wigilijną , i taki sam Pierwszy Dzień Świąt. My z współbiesiadującymi kuracjuszami przy tym samym stoliku , wymieniliśmy się drobnymi , ale jakże miłymi prezencikami. Były to pomarańcze z wbitymi goździkami , czy pierniczkami z świątecznym motywem .... było cudownie. Wszyscy kuracjusze , byłi odświętnie ubrani ... panowie w garniturach (oprócz jednego :lol: ) , panie w świątecznych strojach. Po Kolacji Wigilijnej , wszyscy (200osób) składaliśmy wzajemnie sobie życzenia. Mega cudowne wspomnienie .... Takich samych świąt , z dala od Rodziny , wszystkim Kuracjuszom z całego serca życzę :serce:

Wspomnę tylko , że było to w Połczynie Zdroju .... moim ulubionym sanatorium.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Boże Narodzenie w Sanatorium

Post autor: jan19557 »

Kilka lat temu spędziłem święta Wielkanocne w Krystynie w Busku Zdroju i bardzo milę wspominam. Natomiast mój wujek 2-3 lata temu miał pobyt w Ciechu do 27.12 ale każdy kto chciał mógł wrócić na święta do domu bez powrotu na poświąteczne śniadanie i po odbiór dokumentów bo każdemu odesłali papiery do domu bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów czego i wam życzę tzn. zdrowych i wesołych świąt w gronie najbliższych a jeśli ktoś chce to w sanatorium. Powodzenia.
ODPOWIEDZ