Uzdrowisko Świnoujście s.a. Bałtyk (3.01.2023)

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
szyszunia
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 70
Na forum od: 14 gru 2013 21:08

Uzdrowisko Świnoujście s.a. Bałtyk (3.01.2023)

Post autor: szyszunia »

Witam vzy ktoś wybiera się do Świnoujścia na leczenie w szpitalu uzdrowiskowym Bałtyk w terminie 03 styczeń 2023? A może jakieś opinie czego się spodziewać...
Ostatnio zmieniony 22 gru 2022 20:41 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: uściślono tytuł
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1692
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Uzdrowisko Świnoujście s.a. Bałtyk

Post autor: Muzyczka »

Witam, będę tam, ale troszku później . W lupce na górze jak Pani wpisze Bałtyk Świnoujście- to pokażą się różne wpisy i opinie- to jest po prawej stronie na górze. Byłam trzy razy i da się wytrzymać, chociaż oczywiście jak wszyscy wiedzą obiekt jest do remontu, stare kafelki i mebelki...Zabiegi przeważnie na miejscu mają wszyscy, gdyż tam kierują na poszpitalne leczenie dorosłych i jest obowiązek wtedy, by było na miejscu.... Proszę wybrać niższe piętra, nie wysoko, by nie chodzić dużo, jeśli jest z tym problem. Obiekt jest dawną poniemiecką willą z czerwonej cegłówki i ma wysokie schody, wysoko sufit ( okna do remontu, czasem nieszczelne), a i dużo trzeba chodzić, na posiłek całkiem na dół 3x, choć z tyłu obiektu jest winda, która nie zawsze była czynna, nie wiem jak teraz...oby była, aczkolwiek byłam ostatnio w zeszłym roku -czerwiec lipiec i nie była czynna, i panowie wnosili bagaże i pomagali. Sanatorium bardzo blisko promenady i wszędzie też jest blisko, tak samo i do morza, rzut beretem, prościutko- na wprost idąc drogą 3-5 minut.. Proszę pytać mnie na priv...To co wiem pomogę... Z pociągu zaraz bliziutko jest do promu. I bez problemu Pani przejdzie, a na promie można zamówić telefonicznie taksówkę lub też wysiąść na miejski autobus, który też jest niedaleko przy tej samej ulicy co wysiada się z promu po prawej stronie... Poza tym może więcej osób będzie jechało to w dwie lub trzy osoby możecie pojechać a wcześniej zorientować się w pociągu czy na peronie kto jedzie w tym kierunku.... Autobus też zatrzymuje się przy ulicy Słowackiego, tam gdzie jest Bałtyk. Byłam 3 razy i przeżyłam, choć raz zimą i dwa razy czerwiec lipiec.... W obiekcie to co pamiętam wyremontowana jest recepcja, być może i inne miejsca też, ale tego nie wiem..... wszystkiego dobrego życzę 🌹 Serdecznie pozdrawiam
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3790
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Uzdrowisko Świnoujście s.a. Bałtyk

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Przepraszam, ale jak czytam o tej windzie to scyzoryk się otwiera w kieszeni.
W takim obiekcie! Pomijając walizy - powiedzmy że panowie chętnie pomogą - ale co z ludźmi z chorymi stawami kolanowymi czy biodrowymi (na przykład) 🤔😒. Kilka razy dziennie góra - dół? Po wysokich piętrach!
Coś wymaga remontu czy wymiany - to zamykamy, naprawiamy... Inaczej tego nie widzę. Ale oczywiście wiadomo o co chodzi - ludzie może trochę pomarudzą, ale interes się kręci.
Mam nadzieję że to już historia.
szyszunia
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 70
Na forum od: 14 gru 2013 21:08

Re: Uzdrowisko Świnoujście s.a. Bałtyk

Post autor: szyszunia »

No właśnie najorsze ze to styczeń zimno 🙈
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1692
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Uzdrowisko Świnoujście s.a. Bałtyk

Post autor: Muzyczka »

Witam, przed chwilą dzwoniłam winda działa.... pozdrawiam 🙂
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1692
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Uzdrowisko Świnoujście s.a. Bałtyk

Post autor: Muzyczka »

Kazimierz - niestety masz rację, ale cóż my mamy zrobić?.... Te uwagi to do NFZ, i do właściciela obiektu... A my cóż jako jednostka zdziałamy?..to wszystko oczywiście wiemy, również tam wysyłają ludzi po szpitalu na leczenie szpitalne dorosłych. A jednocześnie nawiązując do pierwszego Twojego zdaniav- na szczęście mimo, że mam dwa, ładne scyzoryki, jeden rzeźbiony - to je nie otwieram...hi....
Ponoć wymieniali w Bałtyku sukcesywnie też stoliki i fotele...
W tym momencie mogę też porównać do Perły Bałtyku w Kołobrzegu, gdzie też są problemy z windą i chodzi się na piechotkę- dosłownie rządkiem idzie pielgrzymka ludzi przed posiłkami trzy razy dziennie schodami i ludzie schodzą z 7, z 5 piętra, ja ostatnio z 2 piętra, bo windy przeciążone ( i za mało na tak duży obiekt lub w remoncie) i niestety nie zatrzymują się albo ciężko jest utrafić, bo czeka się dlugo, ale to też znany problem...
Eh... pozostało wzdychać...
Serdecznie pozdrawiam
szyszunia
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 70
Na forum od: 14 gru 2013 21:08

Re: Uzdrowisko Świnoujście s.a. Bałtyk

Post autor: szyszunia »

A podpowie ktoś czym najlepiej dojechać z Warszawy lub z Lublina do Świnoujścia?
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Uzdrowisko Świnoujście s.a. Bałtyk

Post autor: jan19557 »

Z Lublina masz bezpośrednie połączenie o 5,07 i na miejscu 18,08. Możesz też pojechać dzień wcześniej i załatwić na miejscu nocleg. Zobacz na e-podróżnik.
Gość

Re: Uzdrowisko Świnoujście s.a. Bałtyk

Post autor: Gość »

Z Warszawy Wschodniej jest pociąg bezpośredni 21.04 w Świnoujściu 7.18. Jechałem 08.11 i na miejsce przyjechał punktualnie.
szyszunia
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 70
Na forum od: 14 gru 2013 21:08

Re: Uzdrowisko Świnoujście s.a. Bałtyk

Post autor: szyszunia »

Dziękuję szkoda ze nikt się nie wybiera w tym terminie 🤷
ODPOWIEDZ