Dom zdrojowy Ciechocinek

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
BarbaraSzczepanska
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 544
Na forum od: 18 kwie 2017 16:22
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Dom zdrojowy Ciechocinek

Post autor: BarbaraSzczepanska »

Basiu a słyszałaś o Julianowka Ciechocinek sanatorium może jakieś opinie ? Bo tam mam skierowanie :kwiat: pozdrawiam
Awatar użytkownika
BasiaBujko
Posty: 4
Na forum od: 24 sty 2020 08:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Dom zdrojowy Ciechocinek

Post autor: BasiaBujko »

Cześć Basiu :)
Byłam wczoraj na prelekcji Pani Aldony Nocnej - cudowna kobieta, pełna czaru , bardzo przypominała mi Hankę Bielicką, tylko kapelusza było brak - i tam po wykładzie w trakcie dyskusji ktoś wspominał o Julianówce - ale nic bliższego nie usłyszałam.
Wykład był wspaniały, pt. Ciechocinek wśród słońca i róż. Jeżeli już będziesz, to koniecznie bądź na prelekcji - wygrałam nawet bilet na kabaret, bo Pani Aldonka urozmaica wykład różnymi atrakcjami.
Myślę, że nawet w ten zimowy czas mozna znaleźć w Ciechocinku wiele atrakcji, tylko nie wolno siedzieć w pokoju.
Powodzenia Basieńko :kwiat:
BarbaraSzczepanska
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 544
Na forum od: 18 kwie 2017 16:22
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Dom zdrojowy Ciechocinek

Post autor: BarbaraSzczepanska »

Dzięki Basiu :lol: a gdzie te prelekcje się odbywają ? Czy jest informacja gdzie i kiedy pozdrawiam serdecznie :kwiat:
Awatar użytkownika
BasiaBujko
Posty: 4
Na forum od: 24 sty 2020 08:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Dom zdrojowy Ciechocinek

Post autor: BasiaBujko »

Przepraszam, ze nie odpowiedziałam od razu - ale rzadko zaglądam do kompa - bo atrakcji jest tyle, że nie mam na to czasu. :lol:

Cały Ciechocinek przeszłam wzdłuż i wszerz, więc zaczynam zwiedzać okolice - w weekend wypad na Kujawy, do Brześcia, Nieszawy i okolic, a wczoraj Aleksandrów i okolice w tym dom rodzinny Stachury w Łazieńcu, największe wrażenie zrobiła na mnie lokomotywa przewieziona na jego cześć specjalnie do Łazieńca, nawiązując do Jego utworu "Biała Lokomotywa" ze stacją "Zagubin" - rewelacja !
Obrazek

Basiu, atrakcji jest sporo - wystarczy tylko rozejrzeć się dookoła,

Pozdrawiam :serce:
Basia,
ps.
co do kolejnych wykładów Pani Aldony - nie mam najświeższych wieści - po prostu korzystam ze wszystkiego na bieżąco - wiem że ma prelekcje w róznych sanatoriach, ale to po prostu trzeba śledzić - kończę bo biegnę na obiad, a później na spacer z przewodnikiem - szkoda, że sanatorium organizuje to już na zakończenie turnusu, a nie na początku - ale i tak pewnie znowu dowiem się czegoś nowego .... :)
Awatar użytkownika
Mirabella
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 453
Na forum od: 25 lut 2012 20:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Dom zdrojowy Ciechocinek

Post autor: Mirabella »

Czy ktoś z państwa jest lub był w Domu Zdrojowym na Leśnej 3.
W Ciechocinku byłam już dwa razy... a teraz dostałam przydział na marzec. :roll:
Mój fundusz upodobał sobie ten kurort.
Jakie są tam zabiegi warunki bytowe i wszystko inne.
agiatis
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 44
Na forum od: 14 cze 2013 16:09
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 14

Re: Dom zdrojowy Ciechocinek

Post autor: agiatis »

Hejka,
byłam w Domu Zdrojowym 6 razy , teraz mam wyjazd 25.01.23. Warunki są niezłe. Kiedy byłam ostatni raz( dokładnie 3 lata temu) , część pokoi była remontowana. Dostałam pokój w części hotelowej, więc standard był bardzo dobry. Wygodne łóżko, balkon i porządna łazienka. Pokoje jedno i dwuosobowe. Mają fajny basen solankowy, sale gimnastyczne i wszystkie zabiegi , w tym borowinę. Personel bez zastrzeżeń, pokoje często sprzątane. Jest kawiarnia i sklep. Jedzenie ok , ale niektórzy panowie byli głodni. W czasie turnusu, przyjeżdżali wystawcy z ciuchami, biżuterią i ustawiali się koło jadalni. Generalnie nie miałam do tej pory powodów do narzekań. Lokalizacja też jest ok , bo nie jest przy głównej ulicy , jak np. Sanatorium Kolejowe, więc jest cicho.
Awatar użytkownika
Mirabella
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 453
Na forum od: 25 lut 2012 20:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Dom zdrojowy Ciechocinek

Post autor: Mirabella »

agiatis jedziesz prywatnie czy na fundusz?
agiatis
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 44
Na forum od: 14 cze 2013 16:09
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 14

Re: Dom zdrojowy Ciechocinek

Post autor: agiatis »

Obie opcje poprawne:-) Mam 18 dni zabiegowych ( co daje 21 dni kalendarzowych) z NFZ ( tzw. sanatorium ambulatoryjne) oraz sanatorium prywatne( w tym samym czasie). Dla mnie to jest dobra opcja, ponieważ sama wybieram miejsce, czas oraz mam intensywną rehabilitację 6-7 zabiegów dziennie. Z tym wyborem miejsca, to nie jest do końca tak 'wybieralnie' , bo Fundusz ma chyba tylko Dom Zdrojowy zakontraktowany na sanatorium ambulatoryjne w Ciechocinku. Na sam NFZ byłam tam dwukrotnie i też było ok. Pozostałe pobyty , miałam mieszane ( NFZ +prywatny).
Awatar użytkownika
Mirabella
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 453
Na forum od: 25 lut 2012 20:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Dom zdrojowy Ciechocinek

Post autor: Mirabella »

Goście prywatni są inaczej traktowani ,ponoć i posiłki jedzą oddzielnie.
Mnie wysyła 8 marca fundusz .
Doskonale znasz Dom Zdrojowy więc mi doradź.... jak to jest z zakwaterowaniem, który pokój polecasz (czy jest szansa na jedynkę), na co zwrócić uwagę. Jakie zabiegi polecasz?
agiatis
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 44
Na forum od: 14 cze 2013 16:09
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 14

Re: Dom zdrojowy Ciechocinek

Post autor: agiatis »

Jeśli chodzi o jedzenie, pół na pół :-) Dwa razy jadłam to samo , co NFZ , w dużej sali i dwa razy w małej sali ( bufet : sniadanie , kolacja, obiad serwowany do stołu. Jeśli chodzi o pokoje, to napiszę Ci za tydzień , bo jadę zawieść skierowanie NFZ i zrobię 'przegląd' sytuacji, bo jak byłam ostatnio , to remontowali pokoje. Generalnie , pokoje w części hotelowej miały wyższy standard , ale po remoncie , wszystkie są już takie same(chyba), ale ocenię za tydzień , jak będę na miejscu. Z jedynką może być kłopot, raz ją tam dostałam , kiedy jechałam na NFZ , byłam wtedy po udarze i wcale o nią nie prosiłam. Jest ich dość sporo , zwykle przeznaczają dla 'prywatnych' , ale prywatnych obecnie 'jak na lekarstwo" , więc jest szansa. Ja zawsze mówię , że głośno chrapię i wstaję co 1.5h do toalety, czasami działa i dostaję jedynkę. Udało mi się tak parę razy :-), np. w Sanatorium Kolejowym...Zabiegów jest dużo. Ostatnio miałam: ćwiczenia na basenie ( codziennie!), laseroterapię , ultradźwięki , kąpiel perełkową, jontoforezę, borowinę, krio, magnetoteriapię. Miałam 108 zabiegów w sumie : 3 zabiegi dziennie na NFZ i 3 prywatnie w ramach pakietu, dziennie. Basen był super, nie było ciężko , ale zabawnie, bo były różne akcesoria basenowe ( makaroniki, hantle). Borowina wymiata, chyba najbardziej mi pomogła. Co do kąpieli perełkowych : niektóre były w starej wannie i te nie były fajne, ale te w nowej naprawdę ok. Dużo osób zamiast sali lub basenu wzięło Nordic Walking, koleżance się bardzo spodobał. Był rano przed śniadaniem. Mam zamiar spróbować w tym roku. Najnowsze info prześlę Ci po wizycie za tydzień.
P.S. Oni bardzo się 'trzymają' godzin przyjęcia, jeśli jest np. od 14 , to nawet jak przyjedziesz 10 minut wcześniej, a pokoje są wolne i wysprzątane, nikt Ciebie nie przyjmie. Ustawiają mnóstwo krzeseł w holu i ludzie tak siedzą i czekają. kiedy ostatnio tam byłam , to niektórzy czekali nawet od 8 rano. Pierwszy raz coś takiego widziałam. Mieszkam blisko Ciechocinka i zwykle przyjeżdżam przed pierwszym posiłkiem, więc nie miałam okazji tego wcześniej zaobserwować. Jeżdżę też do Inowrocławia ( Solanki) i tam , jeśli pokoje były wolne, kwaterowali od razu, nie czekali na "określoną" godzinę.
ODPOWIEDZ