Czytacie książki?

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Czytacie książki?

Post autor: ewiko »

Jeśli lubicie powieści obyczajowe , to polecam KOBIETY Z ODZYSKU , TRUDNE WYBORY , RYZYKOWNE DECYZJE Izabelli Frączyk. Niemal 900 stron przeczytałam jednym tchem. Na 4 część poluję.
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8581
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czytacie książki?

Post autor: Lewek »

Jeśli ktoś lubi książki o II wojny światowej to polecam Sabiny Waszmut, "Ogrody na popiołach".
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Czytacie książki?

Post autor: dani888 »

ewiko pisze: 17 lis 2022 10:18 Jeśli lubicie powieści obyczajowe , to polecam KOBIETY Z ODZYSKU , TRUDNE WYBORY , RYZYKOWNE DECYZJE Izabelli Frączyk. Niemal 900 stron przeczytałam jednym tchem. Na 4 część poluję.
Ewiko , dzięki , zapisałam . Przyda się na zimowe wieczory i na te piekielne czasy .
Pozdrawiam .
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4071
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Czytacie książki?

Post autor: Bibi2 »

Jacek Hugo-Bader - Długi film o miłości Powrót na Broad Peak

Książka super , wyprawa na Broad Peak ponad 8 tysięcy , ekspedycja mająca na celu odnalezienie dwóch zaginionych uczestników wyprawy i dokonanie pochówku . Świetnie napisana, to połączenie reportażu z powieścią, z literaturą faktu , momentami miałam wrażenie jakbym tam była. Próba zrozumienia himalaistów , zwyczajów panujących tam wysoko ale też spraw przyziemnych .
Polecam
Natalia-C
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 07 wrz 2022 14:55
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Czytacie książki?

Post autor: Natalia-C »

Bibi2, czytałam, bardzo mi się podobała. Ale ja ogólnie wysokogórską tematykę lubię :)
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8581
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czytacie książki?

Post autor: Lewek »

Bibi chętnie bym przeczytała, ale nie ma jej w mojej bibliotece ani na Legimi. Wrzuciłam na półkę do przeczytania. Podobnie jak Natalia lubię książki o tematyce wysokogórskiej.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4071
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Czytacie książki?

Post autor: Bibi2 »

Jej portret. Najpiękniejsze wiersze i teksty piosenek Jonasza Kofty
dostałam w prezencie i mam nadzieję , że będę po nią sięgać

Przeczytajcie "Czułą przewodniczkę" i "Biegnącą z wilkami " tematyka ta sama - ja KOBIETA
Jedną i drugą nie da się czytać na wdechu , to książki które trzeba celebrować , może tak być , że do końca ich nie przeczytamy szczególnie Biegnącą z wilkami jest dość trudna . Ale chyba pisałam o Biegnącej ...
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20126
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czytacie książki?

Post autor: Felice »

Nasz ukochany temacik tak spadł ? Przecież nie przestajemy czytać.
Teraz skończyłam 3 tomy Janiszewskiej „Owoce zatrutego drzewa” . Lubię jej historyczne tło i polecam.
Parę współczesnych polskich też pyknęłam. Teraz biorę sięga Kopra „PRL po godzinach”. Trochę pusto na półce, mam kilka zamówionych i trzeba poczekać.
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8581
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czytacie książki?

Post autor: Lewek »

Ja polecam 5 - tomową sagę Edyty Świętek "Grzechy młodości ". Nie mogłam się oderwać od tych książek. Pierwszy tom to "Rzeka kłamstw". Rewelacyjna opowieść o wielopokoleniowej rodzinie. Zaczyna się w latach dziewięćdziesiątych, a kończy jeśli dobrze pamiętam w 2020 roku.
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4388
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Czytacie książki?

Post autor: Kleinehexe »

Dziękuję za polecenie książki "Czuła przewodniczka". Choć algorytmy Googla wcześniej mi ją podesłały, choć piękne barwy okładki przykuły mój wzrok, choć tytuł wywołał przyjemne skojarzenie z "Czułym narratorem" O. Tokarczuk (jak się później okazało całkiem słusznie), to nie sięgnęłam po tę książkę od razu. Dopiero, gdy i tu pojawiła się rekomendacja, przeczytałam, może nie na wdechu, ale z wielkim entuzjazmem. Jestem zachwycona, polecam każdej kobiecie, a i mężczyznom, czemu nie. ;)
Życzę nam wszystkim uwolnienia ze sznurów, odejścia od życia skurczonego, by Potulna, Męczennica i Królowa Śniegu odeszły jak najdalej, robiąc miejsce dla Dzikiej Dziewczynki.
Bibi2 👍 :kwiat:
Stoi teraz na półce "Czuła przewodniczka" obok "Czułego narratora", cóż za cudna para. :serce:
ODPOWIEDZ