Zaćma

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4022
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Zaćma

Post autor: Bibi2 »

Jak dobrze usłyszeć , że wszystko w porządku ,
trzym się Kaźmierzu :)
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Zaćma

Post autor: sztani »

Jestem 9 dni po zabiegu zaćmy .widzenie poprawia się z każdym dniem ,choć powrót do zdrowia u każdego wygląda inaczej.
Kazimierzu to co piszesz jest nie w pełni prawdą
""Ponoć NFZ refunduje tylko te najtańsze - można sobie dośpiewać że najgorsze"" i nie ponoć tylko na pewno ale czy najgorsze to kwestia podejścia do tematu i zasobności portfela .
To zwykle soczewki ale nie wszystkich stać na wydanie 5-9 tysięcy na lepsze. Znam osobę która ma założone te super i po miesiącu zaćma wtórna .osobiście mam tą ""najgorszą"" i jak na razie nie jest i oby nie było źle. Czekam na kolejną kontrolę i po około 2 miesiącach jak lekarz uzna ,że można podejść do doboru szkieł ,podejdę . U każdej osoby wygląda to indywidualnie .
myślę o dwuogniskowych do dali i do bliży z fotochromem dobrej firmy np. Hoya czy Zeiss .tak się złożyło że w lewym oku nie mam zaćmy ale noszę okulary do dali więc nawet założenie(wszczepienie czy jak tam zwał) super soczewki nic nie zmieni.
dodam ,że można poprosić o znieczulenie całkowite ale to inna para kaloszy i ceny. Przyznam ,że zabieg nie przyjemny , czułem wszystko . NFZ tylko znieczulenie miejscowe (kropelki)które prawie nie działało w moim przypadku.
Nie ma się czego bać a może być tylko lepiej . Dla mnie najgorsze jest w tym wszystkim brak ruchu ,pracy, wysiłku . :) po zabiegu
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3789
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zaćma

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Z tym znieczuleniem to dziwna sprawa...
Może to już zależy od tego gdzie się robi zabieg, jak do tematu podchodzą ci którzy aplikują krople, czy używają właściwych i należytej ilości 🤔.
W moim przypadku wszystko było OK. Może napisać że zabieg był przyjemny to już byłaby przesada, ale z pewnością całkowicie bezbolesny.
A ten okres bezpośrednio po, kiedy dosłownie na wszystko trzeba uważać, to rzeczywiście problem. No cóż, nie tylko takie zabiegi potrafią nas unieruchomić na jakiś czas.
Pozdrawiam i życzę samych pozytywnych efektów operacji.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24523
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zaćma

Post autor: ewasz »

Sztani, miałam wszczepione te tzw. soczewki zwykłe w 2015 (lewe oko) i 2017 (prawe oko). Obydwa zabiegi były bezbolesne. Praktycznie pozbyłam się okularów bo choć dostałam do czytania to rzadko je używam (tylko wtedy gdy już mam zmęczine oczy). Wtórną w lewym oku miałam teraz rozbijaną laserem. Prawe oko też za jakiś czas do lasera bo już jest w niewielkim stopniu. Miałam robione w Katowicach w klinice. Zjeżdżają tam z całego kraju, nawet ze Szczecina, Gdańska, Białegostoku...
Wszystko zależy tak od ośrodka jak i osoby.
Zdrówka życzę i pomyślnej rekonwalescencji.
Pozdrawiam :serce:
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Zaćma

Post autor: sztani »

Nie miałem doświadczenia .więc nie wiem . jak z tym bólem . można było wytrzymać ale zabieg nie przyjemny. a może oko takie wrażliwe .pozdrawiam
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24523
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zaćma

Post autor: ewasz »

Sztani, każdy inaczej odczuwa...
Może to zależy od progu bólu...
Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58743
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Zaćma

Post autor: malgorzatas »

Dzisiaj byłam z mężem ,miał usuwaną zaćmę wtórną 3 lata temu miał operację ...teraz 7 dni krople i powinno być dobrze...ponoć każdy ma taką sytuację...lekarz go zakwalifikował zaraz na drugie oko i w październiku ma drugie oko.Na pierwszy laser czekaliśmy 7 miesięcy bo......STAN NIE ZAGRAŻA ZDROWIU. :oops: :shock: a teraz po miesiącu.

Ja miałam operację zaćmy na jedno oko razem z mężem...i laser miałam po 2 miesiącach ....a teraz mam tzw...brudno oko...mętne oko..jakieś pajączki mi latają...dym w kąciku oka...widzieć widzę bardzo dobrze na oko ale to przeszkadza :evil:

Boję się operować drugie oko bo jak mam mieć takie problemy :?: :?: może dlatego że mam jaskrę :?: :?: ale operacja mnie czeka...tylko muszę wyrazić zgodę :(

Pozdrawiam tych przed i po operacji i zabiegu :kwiat: :kwiat:
zosia97
Posty: 1
Na forum od: 28 lut 2024 18:52
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Zaćma

Post autor: zosia97 »

Operacja zaćmy to poważna decyzja. Dlatego warto skorzystać z usug profesjonalnej kliniki. Osobiście polecam Eyemed w Lublinie [link]
Ostatnio zmieniony 01 mar 2024 20:01 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
ODPOWIEDZ