Dąbki! 04.02.2023-25.02.

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Isia2022
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 23 lis 2022 22:57

Dąbki! 04.02.2023-25.02.

Post autor: Isia2022 »

Jadę na turnus do sanatorium Polonez.
Może Ktoś wybiera się tam?
Proszę o opinie z pobytu w tym ośrodku, zwłaszcza w okresie zimowym. :roll:
Isia2022
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 23 lis 2022 22:57

Re: Dąbki! 04.02.2023-25.02.

Post autor: Isia2022 »

Może, ktoś wybiera się w tym terminie do Dąbek ze śląska samochodem i chciałby zabrać pasażera? :oops:
Proszę o kontakt :)
Isia2022
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 23 lis 2022 22:57

Re: Dąbki! 04.02.2023-25.02.

Post autor: Isia2022 »

Isia2022 pisze: 26 gru 2022 15:49 Jadę na turnus do sanatorium Polonez.
Może Ktoś wybiera się tam?
Proszę o opinie z pobytu w tym ośrodku, zwłaszcza w okresie zimowym. :roll:
nikt nie jedzie :) ,nikt nie był :lol: :mrgreen:
men_bi
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 138
Na forum od: 18 kwie 2016 13:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Dąbki! 04.02.2023-25.02.

Post autor: men_bi »

Bylem w Dąbkach 2 razy :), wiocha, ale jest fajnie 8-) w okresie letnim szczególnie nie ma tłoku na plaży. Ostatnio byłem w,, Argentyt, "nowo rozbudowany obiekt i tu w kawiarni muzyczka codziennie grała, także parkietoterapia zapewniona :lol:, spokojna, ładna okolica 8-) udanego pobytu.
Isia2022
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 23 lis 2022 22:57

Re: Dąbki! 04.02.2023-25.02.

Post autor: Isia2022 »

Dzięki za wpis i życzenia.....
Miałam okazję przejeżdżać przez Dąbki rowerem, będąc na wczasach w Darłówku.
Bardziej zależało mi o opinię nt. Poloneza,( warunki bytowe :roll: ).
Interesuje mnie w którym ośrodku w Dąbkach jest (jeśli jest :D ) basen pływacki.
Niestety nie morsuję, więc nie skorzystam z naszego Bałtyku. Mam nadzieję, że pogoda pozwoli na spacery plażą :)
Pierwszy raz będę zimą nad morzem a nie w górach.
Życzę wszystkim czytającym ten wpis szczęśliwego 2023r., wiele zadowolenia z pobytów w sanatoriach...... :serce: :kwiat:
Isia2022
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 23 lis 2022 22:57

Re: Dąbki! 04.02.2023-25.02.

Post autor: Isia2022 »

POLONEZ W DĄBKACK to biała plama na forum :roll:
sufler 77
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 22 maja 2021 23:05

Re: Dąbki! 04.02.2023-25.02.

Post autor: sufler 77 »

Dzięki za życzenia i wzajemnie wszystkiego Naj... i udanego pobytu w Dąbkach ! Ja też jadę tylko trochę pózniej bo 28 .03 do Rymanowa i też wielka niewiadoma :roll: :roll:
maniek46
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 03 lis 2016 10:45
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Dąbki! 04.02.2023-25.02.

Post autor: maniek46 »

Opinia subiektywna do przyszłych kuracjuszy i zmazanie częściowo białej plamy
Jestem 6 dni po 3 tygodniowym turnusie z NFZ Dolnośląski. Sanatorium „Polonez” składa się z jednego obiektu podzielonego na wejście nr, A i B który jest przewidziany na około 140 kuracjuszy. Stołówka jedna mieszcząca przy numerowanych stolikach jednorazowo ok.80 osób Zabiegi przewidziane są od godz.7.30 tez w soboty.
Obsługa recepcji „Polonez” profesjonalna, uśmiechnięta, życzliwa, pomocna i cierpliwa.
Przygodę należy rozpocząć od próby załatwienia wcześniej telefonicznie pokoju jednoosobowego jeżeli chce się być samemu( przy pełnym obłożeniu kuracjuszy jest to nie możliwe) lub w trakcie przyjazdu i oczekiwania na rejestrację dobrać się parami. Pokoje są 2 osobowe dla małżeństw i pokoje 4 osobowe ze wspólną łazienką w studio . Do pokoi w studio są dokwaterowania kolejnych osób. Wskazane być na miejscu około 7-8 rano ponieważ może by była szansa zakwaterowania na parterze .Winda osobowa na 1 i 2 piętro jeszcze nie oddana do użytku. Dojazd do Dąbek I z Wrocławia lub z innych miejscowości transportem kolejowym do Koszalina i komunikacją DPP (PKS) z dworca PKS stanowisko 6 relacji Koszalin –Darłowo .Bilety w kasie PKS lub u kierowcy -15 zł. Czas podróży DPP około 50 minut. Wysiąść należy Dąbki I (to drugi przystanek w Dąbkach) który znajduje się ok.100 m od obiektu „Polonez” Jeszcze jedna możliwość dojazdu to: Hoper.pl – to transport busem z domu do Dąbek, wraz z bagażem. (Usługa podsłuchana to 150 zł z Wrocławia-sprawdzić)
Pokoje w „Polonezie”” świeżo po remoncie 2022/23 czyste świeżo malowane z nowym wyposażeniem z balkonami, w pokoju telewizor z programami ogólnymi, biurko, szafki miedzy łózkami , kubek, łyżeczka ,mały talerzyk, czajnik, jeden duży ręcznik i ściereczka po prysznicu ,z małą stojącą suszarką (suszarka do włosów i żelazko do wypożyczenia w recepcji) . Szafki z 5 wieszakami. Sprzątanie łazienki i p.pokoju miałem co drugi dzień. Wymiana ręcznika w soboty. Świeża nowa pościel i poduszka na cały turnus. Można wziąć małą poduszeczkę.
Posiłki: śniadania od 8.00 do 10 obiady od 13-tej kolacje od 17-tej. Posiłki –śniadania i kolacje stół szwedzki, obiady –zupy w wazach na stolikach, drugie dania podawane przez obsługę w zależności od diety . Posiłki przygotowywane przez kuchnie na miejscu- urozmaicone ,dla mnie smaczne i wystarczające.
Zabiegi wg. schorzeń pacjenta o których decyduje lekarz przyjmujący na ogół 54 dla pacjentów NFZ- można coś od siebie zaproponować, ale o tym decyzja lekarza. Co do jakości wykonywanych zabiegów to rzecz indywidualna.
Zabrać: oprócz bielizny, ubioru, lekarstw, przyborów higieny osobistej należy zabrać strój kąpielowy -może 2 kpl. zdarzyć się może że zabiegi mokre –czyli hydromasaże w wannie, wirówki kończyn dolnych, kąpiele solankowe można dostać codziennie i nie będzie możliwości wyschnięcia z dnia poprzedniego, 2 gi duży ręcznik na zabiegi , dresy, coś p. deszczowo. Ciepłe ubrana i kurtki z kapturem na spacery nad morzem –wieje .Dojście nad morze z Ośrodka to około 850 m –spacerkiem 15 min( ze względu na przebudowę ulicy Letniskowej ) a dojście do jeziora to ok.1.6 km czas około 20 min. Będąc przy jeziorze polecam wstąpić do kawiarni „Zielono Mi” Interferie Argentyt (oświetlone wejście diodami) wypić kawę ,zjeść coś słodkiego i posłuchać muzyki z dawnych lat w wyjątkowej atmosferze.
Czas wolny: ping pong, dart, szachy ,warcaby ,książki, potańcówki. Wycieczki: Zwiedzanie popołudniowe Darłowa, niedziela po śniadaniu zwiedzanie plaży w Jarosławcu, galerii rybackiej w Jezierzanach oraz Ustki, następna niedziela zwiedzanie Kołobrzegu(nasza się nie odbyła ze względu na brak kompletu chetnych)
Sklepy: POLO MARKET + sklep z prasą , sklepy spożywczo monopolowe, 2 punkty apteczne, sklepiki z pamiątkami niektóre jaszcze zamknięte. Kościół msze na tablicy ogłoszeń przy recepcji ,Brak WI- FI w pokojach A i B
Pozdrawiam i życzę spokojnego wypoczynku sanatoryjnego i bezpiecznego powrotu .
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dąbki! 04.02.2023-25.02.

Post autor: Felice »

Podziękowania za opinię😘😘😘
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11637
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Dąbki! 04.02.2023-25.02.

Post autor: Atina »

Dziękuję za opinię :)
ODPOWIEDZ