Nałęczów

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Margarita 74
Posty: 3
Na forum od: 15 sty 2023 13:09
Oddział NFZ: Lubuski

Nałęczów

Post autor: Margarita 74 »

Witam, chcę pojechać na turnus rehabilitacyjny z PFRON ( narząd ruchu), które sanatorium w Nałęczowie polecacie?. Interesuje mnie dobra baza hotelową (pokój jednoosoby z pełnym węzłem sanitarnym), dobra baza zabiegowa (zabiegi na miejscu), dobre wyżywienie oraz oferta kuluralno- rozrywkowa, wycieczki. Proszę o porady🙂
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Nałęczów

Post autor: Dzia_dek »

Witaj Margarito na naszym Forum. Odpowiem krótko i pewnie wiele osób nie zgodzi się ze mną,
ale biorąc pod uwagę wszystkie Twoje "zapotrzebowania" odnośnie pobytu, to na dzień dobry
proponowałbym zmianę miejsca kuracji. Obawiam się, że prawie żaden obiekt w 100% nie spełni
Twoich oczekiwań, a na dokładkę oferta kulturalno - rozrywkowa w Nałęczowie jest mniej niż uboga.
Pozwól, że z ciekawości zapytam dlaczego akurat wybór padł na Nałęczów? Masz dużo bliżej siebie,
zdecydowanie lepsze pod każdym względem uzdrowiska jak np. Świeradów, Polanica czy Kudowa.
p.s. napisałem prawie żaden obiekt, bo uważam, że godnym zainteresowania może być tylko
sanatorium "Rolnik", ale trzeba by było dokładniej przyjrzeć się ich ofercie.
Margarita 74
Posty: 3
Na forum od: 15 sty 2023 13:09
Oddział NFZ: Lubuski

Re: Nałęczów

Post autor: Margarita 74 »

Witam serdecznie. Pomyślałam o Nałęczowie z kilku powodów: nigdy nie byłam w woj. lubelskim i pomyślałam, że będzie szansa zwiedzić okoliczne miejscowości. Poza tym w przypadku turnusu z PFRON sama wybieram ośrodek i standardy zakwaterowania oraz wyżywienia...ponieważ opłaty są dużo wyższe jak w sanatorium z NFZ. Rzeczywiście widzę, że w Nałęczowie "niezbyt dbają o kuracjuszy", zastanowię się jeszcze nad moimi wyborami, mam jeszcze trochę czasu. Pozdrawiam i bardzo dziękuję za cenne wskazówki. :)
Tamaryszek
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 74
Na forum od: 26 wrz 2021 14:02
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Nałęczów

Post autor: Tamaryszek »

Witam,wejdź sobie na stronę Rehabilitacyjne Turnusy Indywidualne - Nałęczów tam jest info o 4 ośrodkach z dofinansowaniem PFRON może Cię zainteresują. Nie rezygnuj pochopnie z tego Nałęczowa jeżeli Cię zaciekawił ten rejon Polski.
To tylko ok 6 godzin jazdy własnym transportem z Twoich rejonów. Od Wrocławia cały czas droga ekspresowa lub autostrada z S17 jest dokładnie oznaczony zjazd na Nałęczów i ostatnie 13 km drogą lokalną.
W swojej okolicy masz wiele miejscowości uzdrowiskowych, w które możesz jeździć w każdy wolny słoneczny weekend. Będąc w Nałęczowie w promieniu 30-40 km jest wiele ciekawych i interesujących miejsc do zwiedzania indywidualnie, czy w sposób zorganizowany. Będziesz miała okazję poznać ten zakątek Polski póki jesteś piękna i młoda, bo może później już takiej okazji i sił nie będzie.
Miej trochę dystansu i zdrowego rozsądku do tego co jest wypisywane na tym portalu. Wiele osób na słowo Świnoujście, Kołobrzeg czy Krynica Górska pieje z zachwytu i skacze pod sufit w ekstazie wałkując ciągle w kółko te same slogany nic nie wnoszące typu och jakie tu są przepyszne solone śledzie w occie prosto z dębowej beczki okraszone cebulką lub jeszcze przez parę miesięcy po pobycie oblizują z brody cieknący tłuszcz po pysznej tłuściutkiej grilowanej goloneczce popitej schłodzonym browarkiem, itd .
Dlatego przemyśl ten wyjazd jeżeli już serduszko mocniej zabiło do Nałęczowa (często pierwsza myśl, czy wybór są dobre), którego klimat jest znany z leczenia właśnie tego organu ludzkiego organizmu. Licząc się, że może nie wszystko będzie idealne, ale naturalne, spontaniczne a mniej sztuczne, komercyjne i na pokaz.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4021
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Nałęczów

Post autor: Bibi2 »

Nie znam Nałęczowa tak aby oceniać , byłam tam raz turystycznie, a to za mało .

Tymaryszek , przeczytałam co napisałeś/łaś i bardzo mi się to spodobało , bardzo :kwiat:
berbla65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 844
Na forum od: 22 mar 2019 12:28
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Nałęczów

Post autor: berbla65 »

Tamaryszek pisze: 17 sty 2023 20:20 Witam,wejdź sobie na stronę Rehabilitacyjne Turnusy Indywidualne - Nałęczów tam jest info o 4 ośrodkach z dofinansowaniem PFRON może Cię zainteresują. Nie rezygnuj pochopnie z tego Nałęczowa jeżeli Cię zaciekawił ten rejon Polski.
To tylko ok 6 godzin jazdy własnym transportem z Twoich rejonów. Od Wrocławia cały czas droga ekspresowa lub autostrada z S17 jest dokładnie oznaczony zjazd na Nałęczów i ostatnie 13 km drogą lokalną.
W swojej okolicy masz wiele miejscowości uzdrowiskowych, w które możesz jeździć w każdy wolny słoneczny weekend. Będąc w Nałęczowie w promieniu 30-40 km jest wiele ciekawych i interesujących miejsc do zwiedzania indywidualnie, czy w sposób zorganizowany. Będziesz miała okazję poznać ten zakątek Polski póki jesteś piękna i młoda, bo może później już takiej okazji i sił nie będzie.
Miej trochę dystansu i zdrowego rozsądku do tego co jest wypisywane na tym portalu. Wiele osób na słowo Świnoujście, Kołobrzeg czy Krynica Górska pieje z zachwytu i skacze pod sufit w ekstazie wałkując ciągle w kółko te same slogany nic nie wnoszące typu och jakie tu są przepyszne solone śledzie w occie prosto z dębowej beczki okraszone cebulką lub jeszcze przez parę miesięcy po pobycie oblizują z brody cieknący tłuszcz po pysznej tłuściutkiej grilowanej goloneczce popitej schłodzonym browarkiem, itd .
Dlatego przemyśl ten wyjazd jeżeli już serduszko mocniej zabiło do Nałęczowa (często pierwsza myśl, czy wybór są dobre), którego klimat jest znany z leczenia właśnie tego organu ludzkiego organizmu. Licząc się, że może nie wszystko będzie idealne, ale naturalne, spontaniczne a mniej sztuczne, komercyjne i na pokaz.
Zgadzam się z Tobą w 100 % - jeżeli będę miała możliwość wyboru Sanatorium to wybiorę gdzie jeszcze nie byłam - Piękna Polska Cała - a w Kołobrzegu i Świnoujściu byłam . Pozdrawiam :kwiat:
Margarita 74
Posty: 3
Na forum od: 15 sty 2023 13:09
Oddział NFZ: Lubuski

Re: Nałęczów

Post autor: Margarita 74 »

Tamaryszek pisze: 17 sty 2023 20:20 Witam,wejdź sobie na stronę Rehabilitacyjne Turnusy Indywidualne - Nałęczów tam jest info o 4 ośrodkach z dofinansowaniem PFRON może Cię zainteresują. Nie rezygnuj pochopnie z tego Nałęczowa jeżeli Cię zaciekawił ten rejon Polski.
To tylko ok 6 godzin jazdy własnym transportem z Twoich rejonów. Od Wrocławia cały czas droga ekspresowa lub autostrada z S17 jest dokładnie oznaczony zjazd na Nałęczów i ostatnie 13 km drogą lokalną.
W swojej okolicy masz wiele miejscowości uzdrowiskowych, w które możesz jeździć w każdy wolny słoneczny weekend. Będąc w Nałęczowie w promieniu 30-40 km jest wiele ciekawych i interesujących miejsc do zwiedzania indywidualnie, czy w sposób zorganizowany. Będziesz miała okazję poznać ten zakątek Polski póki jesteś piękna i młoda, bo może później już takiej okazji i sił nie będzie.
Miej trochę dystansu i zdrowego rozsądku do tego co jest wypisywane na tym portalu. Wiele osób na słowo Świnoujście, Kołobrzeg czy Krynica Górska pieje z zachwytu i skacze pod sufit w ekstazie wałkując ciągle w kółko te same slogany nic nie wnoszące typu och jakie tu są przepyszne solone śledzie w occie prosto z dębowej beczki okraszone cebulką lub jeszcze przez parę miesięcy po pobycie oblizują z brody cieknący tłuszcz po pysznej tłuściutkiej grilowanej goloneczce popitej schłodzonym browarkiem, itd .
Dlatego przemyśl ten wyjazd jeżeli już serduszko mocniej zabiło do Nałęczowa (często pierwsza myśl, czy wybór są dobre), którego klimat jest znany z leczenia właśnie tego organu ludzkiego organizmu. Licząc się, że może nie wszystko będzie idealne, ale naturalne, spontaniczne a mniej sztuczne, komercyjne i na pokaz.
Witaj Tamaryszku, bardzo dziękuję za Twój post i cenne rady, których mi udzieliłeś, tym bardziej istotne ze względu na region Polski, z którego pochodzisz. Masz rację zainteresowała mnie Lubelszczyzna, z tych względów, o których napisałam kuracjuszowi powyżej. Zdaję sobie sprawę, że każdy ma inne oczekiwania od wyjazdów "turnusowo- sanatoryjnych" i każdy będzie zwracał uwagę na inne elementy biorąc pod uwagę swoje doświadczenia, osobowość, zainteresowania oraz potrzeby. Pozdrawiam i życzę wielu ciekawych pobytów sanatoryjnych.
Awatar użytkownika
zico751
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 55
Na forum od: 12 kwie 2021 07:56
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Nałęczów

Post autor: zico751 »

Raczej Rolnik
Awatar użytkownika
jania
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 171
Na forum od: 20 paź 2017 15:47
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Nałęczów

Post autor: jania »

Martwi mnie to czy spotkam wiewiórki.'W ubiegłym roku bylo ich niewiele,ale bedę je szukać koło pomnika,Zajrzę do pięknego ogrodu sióstr zakonnych,nacieszę oczy.Wieczorem zajrzę do kina mają dobre filmy,a czasami organizują występy.W piątki trzeba zajrzeć na koncert gitarowy do karczmy,parę razy wyskoczę do Atrium na tańce-obowiązkowo po porcji ciasteczka w Ewelince,w dzień to basen lub grota solna ,na koniec Walentynki w Willi Ukraina.I fru do domu,zrehabilitowana i wypoczęta :D
ODPOWIEDZ