Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: dani888 »

Hej , hej ! Nie ma nikogo obecnie w Wieńcu Zdroju ? :)
Wręcz nieprawdopodobne.... Przecież trwają różne turnusy :roll:
Arturo71
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 07 kwie 2022 17:18
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Arturo71 »

Jeśli już subiektywnie to oprych warunków mieszkaniowych szału nie ma , jakość i profesjonalizm fizjoterapeutów na marnym poziomie , masaż tragedia , ćwiczenia zbiorowe to samo , nie ma porównania do Cieplic w domu Zdrojowym
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: dani888 »

Ooo ! W Cieplicach nie byłam ale odnośnie Wieńca to zawsze baza zabiegowa była na jednym z pierwszych miejsc i stąd moje zdziwienie . Czyżby pogorszyło się ? Czytam inne fora i wszyscy chwalą właśnie bazę zabiegową przede wszystkim . Pozdrawiam :) .
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Powtórna zmiana uzdrowiska

Post autor: dani888 »

Ezobz pisze: 01 kwie 2023 13:19 Kleinehexe mam pytanie, jak szybko dostałaś odpowiedz o zmianie miejsca uzdrowiska? Dostałam skierowana na rehabilitacje w ramach prewencji rentowej ZUS ku mojemu zdziwieniu bo nie wnioskowałam o to, bardzo chętnie pojadę natomiast wyjazd już za 10 dni a ośrodek oddalony o ponad 600km co jest dla mnie bardzo problematyczne, co napisać by przyznali zmianę miejsca? Czy faktycznie wpisac uzdrowisko które mamy na mysli czy lepiej tego nie robić? Dziękuje za odpowiedz. A przy okazji dodam ze msm 36 lat i to
Moje pierwsze skierowanie do sanatorium jestem trochę przerażona, myśle o Jutrzence w Wieńcu zdrój, jest najbliżej mnie z tego co widzę na wykazie sanatoriów w schorzeniach psychosomatycznych. Czy to miejsce jest Ok?
Witaj .
W Wieńcu Zdroju byłam z ZUS-u na prewencji rentowej w 2020 r. W ubiegłym roku wracałam tam dwa razy komercyjnie wiec to o czymś świadczy , prawda ?
Tam jest wszystko ok - baza zabiegowa , pokoje i ich wyposażenie , obsługa również na wysokim poziomie poczynając od Recepcji a kończąc na paniach pokojowych . Myslę , ze mieszkałabyś w budynku głównym czyli w Jutrzence w pokoju dwuosobowym bo taka jest zasada odnośnie chorób psychosomatycznych . Na miejscu jest wszystko pomimo tego , że uzdrowisko znajduje się wśród pięknych lasów sosnowych . Znajdziesz tam aptekę , pralnię , kręgielnię , sklep ,,Peweks " , restaurację i kawiarnię ,,Pod Arkadami " , dwa puby , salon kosmetyczno-fryzjerski , jadalnię , piękny park zdrojowy , obok Delikatesy , gdzie kupisz praktycznie wszystko , jest też Bar ,,Leśna Chata " gdzie można posiedzieć ,a nawet potańczyć . W samej Jutrzence dwa razy w tygodniu odbywa się karaoke (bezpłatne) i trzy razy bodajże w tygodniu wieczorek taneczny (bilety po 10 zł) . Oprócz tego są organizowane różne koncerty i wycieczki np. do Lichenia , Torunia , Włocławka i innych miejsc .
W pokoju jest tv , internet wi-fi , czajnik , kubki lub szklanki , łyżeczki , w łazience suszarka do włosów , w pokoju jest klimatyzacja lub ogrzewanie ustawiane indywidualnie w/g potrzeb . Za tv płaci się ale jeśli ktoś nie chce to nie musi . Można wypożyczyć też rowery czy kijki . Jeśli masz jakieś pytania to proszę - chętnie odpowiem . Pozdrawiam serdecznie :kwiat: .
Ezobz
Posty: 3
Na forum od: 01 kwie 2023 12:45
Oddział NFZ: Opolski

Re: Powtórna zmiana uzdrowiska

Post autor: Ezobz »

dani888 bardzo dziękuje za szczegółowy opis, oby mnie tam przenieśli. Jak wyglada sprawa z lekami wydzielają czy trzeba samemu pilnować? Czy są możliwe odwiedziny? Czy jedzenie na stołówce jest również Ok? Czy przymuszają tam do różnych zajęć czy jest trochę czasu wolnego. Słyszałam ze z ZUS jest „godzina policyjna” 22 w łóżkach. Za wszelkie rady będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4071
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Powtórna zmiana uzdrowiska

Post autor: Bibi2 »

Ezob,
- jeśli przyjmujesz leki na stałe to musisz je ze sobą wziąć i przyjmować wg wskazań, jedynie insulinę zostawia się w lodówce u pielęgniarek,
- stołówka jest ogromna , posiłki w turach , każdy dostaje opaskę kolorową (prywatni, ZUS, NFZ, diety), różnie są oceniane posiłki , najgorzej nie jest,
- turnus psychosomatyczny jest dość szczególny , jest dużo zajęć grupowych ,
- jeśli ktoś decyduje się na turnus rehabilitacyjny czy wyjazd do sanatorium to musi podporządkować się pewnemu rygorowi jednak nie ma czegoś takiego jak przymus,
- Jutrzenka ma usługę hotelową , jak ja byłam otwarty był przez całą dobę i nikt nikogo nie ścigał , teraz jednak ktoś napisał , że drzwi zamykane są o 23, pielęgniarki chodzą po pokojach między 20-21 , niemniej nie ma obowiązku bycia .
- po zabiegach i między nimi jesteś wolnym człowiekiem i dysponujesz swoim czasem jak chcesz .
Życzę dobrego pobytu :)
Abstynent666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 671
Na forum od: 25 kwie 2021 17:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Powtórna zmiana uzdrowiska

Post autor: Abstynent666 »

Pielegniarka sprawdza pokoje ,ale mnie tam tylko trzy razy zastala ,dancigi sa tam do 23 i po tej godzinie przychodzilem ,mieszkalem w takim odzielnym skrzydle zwanym Hel.Na stolowce fajnie jest ,dlatego ze siadasz gdzie chcesz niemasz przydzielonych stolikow.Wspomne ze bylem w 2019 r. byc moze cos sie zmienilo ale to Dani ma aktualne info. Pozdrawiam i zycze przydzialu do Wienca :kwiat:
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Powtórna zmiana uzdrowiska

Post autor: dani888 »

Jak ja byłam to żadna pielęgniarka nie wchodziła :D , nawet nie pukała , poza tym widziała po zielonym światełku przy drzwiach , że jest kuracjusz . Prawdę mówiąc - mogłam być na zewnątrz wieczorem nawet do 24-ej i nikt nie robił rabanu . Byłam latem więc drzwi na zewnątrz były otwarte do 24-ej i można było przebywać do tej godziny , chodziło tylko o ciszę nocna aby nie hałasować itd...
Niedawno dzwoniłam do Pań z Recepcji Jutrzenki i wiem , że główne wejście jest zamykane o 24-ej , tym bardziej w okresie letnim :) . Pozostałe obiekty wcześniej ale pewnie to niedługo też się zmieni .
I ja życzę przydziału do tego urokliwego miejsca i serdecznie pozdrawiam :kwiat: .
W razie pytań - odpowiem .
P.s. Jedzonko jest ok , są diety a w razie czego to obok są Delikatesy i Smażalnia ryb z Hotelem .
Ezobz
Posty: 3
Na forum od: 01 kwie 2023 12:45
Oddział NFZ: Opolski

Re: Powtórna zmiana uzdrowiska

Post autor: Ezobz »

Udało się przenieśli mnie do Jutrzenki Wieniec zdrój! Rozpoczynam 16.04 pytanie czy mogę zabrać ze sobą, swój rower? Jest gdzie go przypiąć lub przechować? Jeszcze pytanie co do odwiedzin lub ewentualnie jakieś przepustki jest to w ogóle możliwe? Słyszałam tez ze lekarz na miejscu może skrócić lub wydłużyć pobyt?
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Powtórna zmiana uzdrowiska

Post autor: dani888 »

Ezobz witaj .
Cieszę się , że Ci się udało z tą Jutrzenką :D .
Rower możesz wziąć bo jest miejsce na rowery choć u nich można wypożyczyć również .
Odnośnie odwiedzin to ponoć nie ma zakazu ale w pokoju i na terenie ośrodka gość może przebywać w godzinach 6,00 - 22,00 , nie dłużej . O przepustkę lepiej pytać na miejscu , ewentualnie zadzwonić i dowiedzieć się . Nie korzystałam z przepustki więc nie wiem . O skróceniu czy wydłużeniu pobytu decyduje lekarz , mozesz z nim porozmawiać ale Ty chyba jedziesz z prewencji rentowej ZUS-u , prawda ?
A ZUS płaci za wszystko . Gratuluję przydziału a jeśli jeszcze masz jakieś pytania to proszę - pytaj .
Pozdrawiam serdecznie :kwiat: .
ODPOWIEDZ