Kudowa Zdrój ul Zdrojowa 36c

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
dorka55
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 56
Na forum od: 03 lut 2017 21:17
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Kudowa Zdrój ul Zdrojowa 36c

Post autor: dorka55 »

Ja nie miałam problemu z dostępem do internetu ale wiem że kuracjusze narzekali, życzę miłego pobytu
Julek
Posty: 2
Na forum od: 15 sty 2023 16:53

Re: Kudowa Zdrój ul Zdrojowa 36c

Post autor: Julek »

Po przeczytaniu wcześniejszych niezbyt przychylnych komentarzy,jadąc do tego sanatorium miałem mnóstwo obaw.
W rzeczywistości nie jest tak źle, aczkolwiek nie idealnie.Budynek po remoncie elewacji,wymianie okien,instalacji C.O.i malowaniu.Łóżko miało zapadnięty materac.Przełożyłem materac na druga stronę i było lepiej.Niestety.materac brudny,prześcieradło i koc na materacu krótkie,stare i wysłużone,nie zasłaniały w całości materaca.Kołdra i poduszka  cieńkie i zbite,stare i zużyte.Okna w pokojach nowe,to samo grzejniki.Niestety instalatorzy po wymianie grzejników nie wyregulowali nastaw zaworów grzejnikowych (tzw. kryzowanie). W efekcie nastawiajac pokrętło regulatora w przedziale 3-5 byla wysoka temperatura,a poniżej 3,grzejnik był zimny.Ta uwaga skierowana do panów technicznych. Pierwsza wizyta u lekarza odbyła się na zasadzie wywiadu.Doktor był wyraźnie znudzony i zmęczony.Nie bada,nie dotyka,nie osłuchuje,nie ogląda dokumentacji po przebytych chorobach.Po prostu pyta co i jak i na podstawie kieruje na zabiegi.Zabiegi są w porządku (oprócz picia wody o czym później).Panie wykonujące zabiegi starają się i pilnują punktualności.Niestety nie widziałem dezynfekcji łóżek,okularów ochronnych, przyrządów gimnastycznych, materacy itd.Nie nosi się maseczek podczas zabiegów,panie z obsługi również ich nie noszą,mimo,że pierwszego dnia pani kierowniczka prosiła o ich zakładanie (podczas przemowy powitalnej sama jej nie posiadała).Maseczki zakłada obsługa stołówki i miłe panie sprzątające. Kuracjusze na samym początku podczas zabiegów też je zakladali,ale ponieważ nikt tego nie wymagał to zwyczaj padł. Najgorzej jak ktoś wchodził kaszlący na zabiegi i maseczki nie posiadał,a obsługa nie reagowała.Sprzątanie odbywało się co 3 dni.Niestety przez 3 tygodnie nie byly wymieniane ręczniki,prześcieradła i pościel.Jedzenie ogólnie dobre.Porcje małe,ale wystarczające.Kateringu nie ma, potrawy przygotowywane są na miejscu.Nie ma świetlicy,miejsca w którym można posiedzieć czy z kimś porozmawiać. Jedyne takie miejsce gdzie można z kimś porozmawiać to stołówka. Ale na posiłki przewidziano 20 minut. Raz zasiedziałem się dłużej i zgaszono swiatla, a następnie wygoniono mnie. Nie bylo miejsca w którym można posiedzieć, poznać się na wzajem.Dzień wyglądał w taki sposób,że od g.7 zabiegi z przerwą na śniadanie o g.7:30, następnie zabiegi do obiadu który był o g.12:30. Po obiedzie wszyscy szli grzecznie do pokoi i kładli się na łóżku. Na małych krzesełkach nie dalo się wysiedzieć dłużej(brak wygodnych krzesel). O g.17:30 byla kolacja i znowu do pokoju(bo na terenie ośrodka nie bylo innej możliwości). Nie można bylo korzystać z sali ćwiczeń "po godzinach". Nie bylo możliwości korzystania z rowerków,z gimnastyki itd. poza wyznaczonymi 20-minutowymi przepisanymi zabiegami.Zabiegów w ciągu dnia, bylo raz 4,innego dnia 3, 2, a nawet 1.Sanatorium trwalo 3 tygodnie. Uważam to za stratę czasu.Śmiało można by było podwoić dzienną dawkę zabiegów, tak aby sanatorium trwało 1 tydzień.Ale widać NFZ ma za dużo pieniędzy.Nie bylo żadnych potańcówek,czy tzw.terapii parkietowej.Gdzieś ponoć w innych ośrodkach w Kudowa Zdrój byl organizowany czas wolny.
Podsumowując o tej porze roku, wielkie nudy. Pogoda słaba, a więc spacerki do parku zdrojowego (który byl bardzo blisko) byly bardzo krótkie. Doliczono do zabiegów picie wody zdrojowej w pijalni (wydano 27 biletów które upoważnialy do pobrania wody).Mi osobiście ta woda nie służyla (przez pierwsze 4 dni miałem biegunkę, z tego co wiem nie tylko ja. Podsumowując:
NA PLUS:1)Jedzenie,2)Pokoje (czysto),3)Zabiegi
NA MINUS:1)Zabiegi które są przepisane na 3 tygodnie moglyby się zmieścić w 1 tygodniu. Tak naprawdę sanatoria to takie ciche dofinansowane wakacje dla seniora czy emeryta.2)Brak świetlicy, miejsca spotkań,3)Brak foteli w pokojach. Niewygodne krzesła. Siedzenie na małym krzesełku kilka godzin jest niemożliwe. W efekcie każdy leży na łóżku,4)Badanie lekarskie to nieporozumienie,5)Brak zasłon w pokojach(są tylko ozdobne) 6)Spadające dachówki przy wejściu w bloku nr B co grozi (-).7-10)Nudy
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Kudowa Zdrój ul Zdrojowa 36c

Post autor: violet58 »

Dzięki za podzielenie się opinią :D Niestety, w ZUK krenoterapia to standard, 27 biletów i połowa zabiegów z głowy.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Kudowa Zdrój ul Zdrojowa 36c

Post autor: ewiko »

Julku , witam na forum. :kwiat: Bardzo dziękuję za obszerną relację z pobytu. Życzyłabym sobie , aby każdy użytkownik forum , po powrocie z kuracji , napisał choćby kilka zdań. Niestety .... marzenie. Tym bardziej , raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Kudowa Zdrój ul Zdrojowa 36c

Post autor: dani888 »

Julku i ja Ci bardzo dziękuję za opinię :serce: choć po Twoim opisie stwierdzam , że nie chciałabym się tam znaleźć :roll: a zwłaszcza zimą .
Ewiko , jest coraz mniej osób , które opisują swój pobyt , niestety choć ja potrafiłam zdawać relację na bieżąco i odpowiadać na pytania bo wiem , że komuś to pomoże .
Często jest tak , że pytają a potem cisza... :(
Pozdrawiam Was ciepło i jeszcze raz dziękuję Julku .
Julek
Posty: 2
Na forum od: 15 sty 2023 16:53

Re: Kudowa Zdrój ul Zdrojowa 36c

Post autor: Julek »

Serdecznie dziękuję za miłe słowa.
Polecam się na przyszłość.
Pozdrawiam gorąco !
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Kudowa Zdrój ul Zdrojowa 36c

Post autor: ewiko »

Tak , dani888 . Choć wiem , że nie powinnam , ale zawsze jestem zbulwersowana , kiedy widzę forumowicza z 10 letnim stażem , i zero opinii. NIC ..... tylko pytania. Nic od siebie. Czasami mam ochotę , odpisać co o takiej sytuacji myślę , ale po co ??? , nie warto z taką osobą , która widzi tylko koniec własnego nosa ,wdawać się w dyskusję. Jednak , z reguły , najzwyczajniej nie odpowiadam. Dani , spokojnego wieczorku życzę , pozdrawiam.
fortuna fpr trans
Posty: 3
Na forum od: 19 lut 2023 16:30

Re: Kudowa Zdrój ul Zdrojowa 36c

Post autor: fortuna fpr trans »

No to i ja sie wypowiem 4 dni po powrocie z Kudowej :))
Na wstępie zaznaczę że było to moje pierwsze sanatorium więc nie mam rozeznania ani porównania. Opinia jest tylko i wyłącznie moja.
1. Lekarz - nie bada , nie osłuchuje, zabiegi ustala za podstawie wywiadu. Chociaż jako zielona w doborze zabiegów muszę przyznać że dobrano mi dobre zabiegi, które polepszyły moje zdrowie.
2. Jedzenie - dobre nawet bardzo, jedyny mankament to małe porcje. Dla kobiety może byc ale z facetami różnie :lol: (polecam restaurację Retro ;) )
faktem jest że jak się posiedziało nieco dłużej przy stoliku to wyłączali światło co nie było miłe zważywszy że nie ma żadnej świetlicy gdzie można by usiąść i porozmawiać.
3. Pokoje- czyste, panie sprzątające bardzo miłe i uczynne. Posciel i ręczniki nie wymieniane przez cały turnus ale za opłatą można było sobie wszystko zmienić. Poduszkę niestety trzeba było kupić bo to co leżało na łóżku nie nadawało się do spania.
4. Telewizja- no z tym było gorzej, tak do godz 16 telewizor odbierał w zasadzie bez zarzutu natomiast potem to była porażka. Jeżeli ktos nie jest uzależniony od telewizora to myślę że spokojnie da radę. Internet darmowy w budynku ale wolny.
5. Zabiegi- czyli najważniejsza część :D są na wysokim poziomie, wszyscy starają sie służyc pomocą, fizjoterapeuci bardzo mili, uśmiechnięci znający się na swojej pracy- szczególne ukłony dla p. Moniki :serce: :kwiat: Jeżeli można by się do czegoś przyczepić to chyba tylko o tych 27 biletów do pijalni więc 9 zabiegów już było z głowy, ale to chyba jest standard w takich miejscach.
Ogólnie z pobytu jestem zadowolona i wyjazd uważam za udany. Jeżeli będą pytania postaram się odpowiedzieć
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4024
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Kudowa Zdrój ul Zdrojowa 36c

Post autor: Bibi2 »

Dziękuję za opis i ocenę pobytu w Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym w Kudowie-Zdrój.
Podziękowania należą się Julkowi i Fortunie fpr trans :kwiat:
Awatar użytkownika
mercedes
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 343
Na forum od: 02 mar 2012 13:58
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 17

Re: Kudowa Zdrój ul Zdrojowa 36c

Post autor: mercedes »

Witam -czy ktos placil za pobyt w szpitalu uzdrowiskowym w Kudowie zdroju
ODPOWIEDZ