Dokąd do sanatorium z 5-ciolatkiem?

Forum na temat leczenia sanatoryjnego dzieci. Można tu wymieniać swoje doświadczenia w tym zakresie. Serdecznie zapraszam.
agadawid
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 22
Na forum od: 24 lut 2016 10:05
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Dokąd do sanatorium z 5-ciolatkiem?

Post autor: agadawid »

Polecam Rymanów Zdrój. Jeździłam z notorycznie chorującą córką. Po pierwszym pobycie przez pół roku zero chorób, po drugim spokój na rok. Przed leczeniem sanatoryjnym z kataru błyskawicznie rozwijało sie zapalenie oskrzeli a dwukrotnie zapalenie płuc. Pierwszy raz byłam z nia jak miała 4,5 roku. Z dziećmi do lat 6 jeździ opiekun, leczenie sanatoryjne takich dzieci w Rymanowie odbywało się przez cały rok, nie wiem czy teraz coś sie zmieniło...
Awatar użytkownika
pitt53
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 44
Na forum od: 28 mar 2016 15:51
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Dokąd do sanatorium z 5-ciolatkiem?

Post autor: pitt53 »

Temat zamknięty. Z NFZ przyszła odmowa z uwagi na brak podstaw do leczenia sanatoryjnego/brak schorzenia w Rozporządzeniu. Dziwne, że nawracające infekcje górnych dróg oddechowych nie stanowią podstawy do takiego leczenia. Nie będę się z nimi boksował i wybraliśmy inną, tańszą formę pobytu na morzem.
Marek999
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 28 lis 2023 11:40
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Dokąd do sanatorium z 5-ciolatkiem?

Post autor: Marek999 »

Hej!

. Markiewicza w Ciechocinku jest jednym z polecanych miejsc, ale warto poszukać opinii innych rodziców, którzy mieli podobne doświadczenia. Spróbuj zapytać na lokalnych grupach rodzicielskich lub forach zdrowotnych, gdzie ludzie mogą dzielić się konkretnymi doświadczeniami. Jeśli NFZ nie dostarcza wystarczających informacji, możesz także skonsultować się z lekarzem pediatrą, który może polecić odpowiednie miejsce leczenia dla dziecka.
ODPOWIEDZ