reforma leczenia uzdrowiskowego

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
ollalaola
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 190
Na forum od: 14 lut 2013 13:10
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 7

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: ollalaola »

Złozylam wniosek do łódzkiego NFZ w listopadzie, na początku listopada po ponad roku od powrotu z ostatniego pobytu w sanatorium, wniosek przyjety, Widzę ,ze ma numer. status- oczekuje na ocenę lekarza balneologa z łódzkiego OW NFZ. Pod koniec marca mija mi 18 miesięcy od powrotu z leczenia sanatoryjnego i chciałabym od razu korzystać ze zwrotów albo inaczej zgodnie z aktualnymi przepisami, bo podobno to pacjent ma wybierać sanatorium w dogodnym dla siebie czasie. Co mam zrobić w takiej sytuacji?. Czekać ,aż oceni mój wniosek lekarz balneolog?. A jeżeli nie zrobi tego do końca marca, dzwonić o zwroty?
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: Maryann »

Czekać na potwierdzenie lekarza balneologa i numer w kolejce. Dopiero dzwonić o zwroty.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5049
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: zbigniew165 »

Sami będziemy wybierać sanatorium dopiero od 1 stycznia 2024 r, a teraz jest tak jak pisze Maryann.
Mnie minęło 18miesięcy 1 listopada, a na zwrot do Świnoujścia jadę dopiero za 4 dni. :)
Weryfikacja wniosku teraz może trwać nawet ok 3 miesięcy w naszym NFZ.
ollalaola
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 190
Na forum od: 14 lut 2013 13:10
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 7

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: ollalaola »

Dziekuję, będę czekac, 2,5 miesiąca już minęło.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5049
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: zbigniew165 »

Jeszcze doradzę, że zaglądaj codziennie na IKP, bo tam będziesz trzy tygodnie wcześniej miała w skierowaniach do sanatorium wpis, że już jesteś po weryfikacji.
Ja tak miałem, że trzy tygodnie po wpisie w IKP dostałem pismo z NFZ, a kolejka już się zmniejszała.
irenae
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 189
Na forum od: 16 lut 2012 22:01

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: irenae »

Odpowiadając koleżance zawieja, iż w Wlkp można składać wniosek po 1 roku od powrotu z sanatorium.
Ten okres rocznej karencji u nas w Wlkp jest praktykowany od dawna ( ja osobiście jeżdżę do sanatorium około 20 lat ) i mój lekarz bardzo tego okresu pilnował bo twierdził, gdy złoże wcześniej fundusz wnioskek odrzuci. Wiem że w niektórych regionach można było składać zaraz po przyjeździe ale oni chyba mieli wydłużony czas oczekiwania.
Miłego wieczoru, pozdrawiam z Wlkp IE
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: ewiko »

Zastanawiam się , czy te zmiany właśnie , nie są przypadkiem związane z przyspieszoną kolejką sanatoryjną . Bardzo jestem ciekawa , ile potencjalnych kuracjuszy , zrezygnuje z leczenia sanatoryjnego. Ogromny PLUS , za likwidacje pokoi bez pełnego węzła higieniczno-sanitarnego.
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1788
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: Andrzej1958 »

Czyli ceny z miejsce w pokoju pozostają bez zmian, tylko znikają pokoje bez pełnego węzła sanitarnego.
Na razie to jest tylko projekt.
Zastanawiam się tylko, jak dużo jest tych pokoi bez węzła sanitarnego. Jeśli dużo, to kolejka na wyjazd wydłuży się, a w sanatoriach zaczną się remonty.
Gość

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: Gość »

Sanatoria mają czas na te remonty do końca tego roku, taki wymóg NFZ.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: ewiko »

Andrzej1958 , póki co , kolejka pędzi jak PENDOLINO , więc poszło raczej w drugą stronę.
ODPOWIEDZ