Siarka

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Natalia-C
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 07 wrz 2022 14:55
Oddział NFZ: Dolnośląski

Siarka

Post autor: Natalia-C »

W kilku wątkach przeczytałam o kąpielach siarkowych.
Ponoć są dobre na problemy stawów i kregosłupa. Czy Waszym zdaniem faktycznie pomagają? I czy bardzo są nieprzyjemne zapachowo? 😊

Gdzie Waszym zdaniem są najlepsze? Czy na Dolnym Śląsku są jakieś ośrodki z zabiegami z siarką, gdzie można prywatnie wykupić?
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Siarka

Post autor: ewiko »

Z siarką podobnie jak z borowiną ... każdy będzie chwalił miejsce , gdzie się kurował. Ja na siarkę , jeżdżę do Buska Zdroju. Zapach komletnie mi nie przeszkadza , wręcz przeciwnie , lubię ten zapaszek. Według powszechnej opini , najlepszą siarkę mają w Solcu . Natomiast , czy pomagają ? , trudno stwierdzić , bo nie wiem w jakim stanie byłabym bez tych wszystkich naturalnych dobroci ... siarki , borowiny. Ja osobiście wierzę , że pomagają , i dlatego do sanatorium jeżdżę co kilka miesięcy. Czy są na Dolnym Śląsku ? Nie wiem. Ale najpopularniejsze miejscowości , to Horyniec , Solec , Busko ...
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3789
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Siarka

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Trudno się wypowiadać co do zapachu, bo to bardzo indywidualna sprawa jeśli chodzi o odczucia. Niektórzy wręcz nie tolerują tego odorku i taka kuracja nie dla nich. Mnie ten zapaszek nie odrzuca, a porównanie mam między Buskiem a Horyńcem. Siarka horyniecka stanowczo mniej "pachnie".
A z efektem leczniczym to jest tak jak pisze ewiko. Trzeba wierzyć. Jedno co czuje się od razu, to takie jakby zmiękczenie i wygładzenie skóry. Przynajmniej ja takie miałem wrażenie.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Siarka

Post autor: ewiko »

Kazimierzu , wiara , potrzebna jest w każdym przypadku. Bo jeśli jej zabraknie , to po cóz nam jeździć do wód :D Jak mówią , WIARA czyni cuda. I ja uparcie , od wielu lat jeżdżę , i obym miała zdrowie dalej jeździć. Jeśli chodzi o prywatne zabiegi , to można wykupić w każdym sanatorium , które ma siarkę w ofercie.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Siarka

Post autor: Felice »

Mnie zapach siarki tej Buskowej zupełnie nie przeszkadza. Zupełnie inaczej „pachnie „ ta Lądecka. Tutaj zdecydowanie rąbie jajami 😉. Każda z nich ma zupełnie inny skład i inne zadanie terapeutyczne.
Pomaga zdecydowanie zostało to dowiedzione naukowo.
Po operacji kolana leczniczo przyjmowałam siarkę w tabletkach na zalecenie lekarza.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Siarka

Post autor: ewiko »

Oj tak , w Lądku faktycznie " jedzie" równo , ale czego nie robi się dla zdrowia .
Awatar użytkownika
Czarodziej
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 604
Na forum od: 26 gru 2019 13:11
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Siarka

Post autor: Czarodziej »

wszędzie gdzie jestem a jest siarka to ją aplikuję, mi zdecydowanie pomaga i dodatkowo na plus skóra gładka , miękka jak jak przysłowiowa "dupka niemowlaczka" i wszelkie otarcia, ranki goją się natychmiastowo, chociaż zapach a fuj :o .
ktoś mi ją doradził , nie wierzyłem w skuteczność a teraz jestem wielkim fanem kąpieli siarkowych, borowinowych zresztą też...choć ilość specyfiku wlewana obecnie jest co najmniej 5 razy mniejsza niż przed 10cioma laty.. ;)
Natalia-C
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 07 wrz 2022 14:55
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Siarka

Post autor: Natalia-C »

Dziękuję Wam za odpowiedzi
Jak mi się gdzieś trafi, to spróbuję, ale do domu nie kupię.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Siarka

Post autor: Felice »

Czarodzieju, w miejscu gdzie jestem siarka nie jest rozcieńczana tylko oczyszczana.
ODPOWIEDZ