Rezygnacja z turnusu NFZ

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Marinka
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 04 mar 2018 17:22
Oddział NFZ: Lubelski

Rezygnacja z turnusu NFZ

Post autor: Marinka »

Witajcie kochani. Mam do Was pytanie i wiem ze się nie zawiodę. Dostałam numer przydział niestety nie ukrywam ze trafiłam do dobrego pod względem mojej choroby sanatorium brak zabiegów które mogą mi ulżyć w bólu. Poprosiłam o zmianę terminu z myślą ze wrzucą mnie do „bębna”i coś wypisują owszem zmieniono mi termin i to zonk przychylni byli do zmiany…terminu..i tylko terminu może gdybym poprosiła o miejsce byłoby inaczej mój błąd. Powiedział no trudno to nie wyjazd komercyjny wiec nie będę narzekać zadzwoniłam zapytać o pokój niestety nie maja tam 1 osobowych i tu pojawia kolejny przechodziłam dość ciężko COVID i boje się kolejnego bo dzieląc z kimś pokój nie mam pewności ze nie jest nosicielem wirusa do tego jestem chora ma zatoki i mam przewlekły kaszel co może być mało komfortowy dla drugiej osoby. Będę musiała zrezygnować pytanie jakie będą tego konsekwencje bo wiem ze kiedy tylko dokumenty przyjdą muszę je odesłać 8-)
Genever
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 363
Na forum od: 31 maja 2022 06:44

Re: Rezygnacja z turnusu NFZ

Post autor: Genever »

Cześć. Nie bardzo zrozumiałam o co chodzi z tym "bębnem" skoro trafiłaś jak mówisz trafiłaś do ośrodka skorelowanego zabiegowo że schorzeniem ale w tym zdaniu piszesz też, że brak jest zabiegów mogących ulżyć w bólu. 🤔 Mogę z ciekawości spytać jakich konkretnych zabiegów szukasz? ( zakładam, że chodziło stricte o zabiegi nie miejsce, którego nie podajesz).
Zmienili Ci termin i miejsce ( w niektórych NFZ po prostu usuwają Cię z kolejki jak nie masz mocnych podstaw a nie wiem czym podparlas swoją prośbę).
Potem piszesz, że rezygnujesz bo brak jest jedynek....a w jak wielu ośrodkach masz taką gwarancję? Wirusa możesz złapać dosłownie wszędzie i nie sądzę aby taka obawa ( chociaż Cię rozumiem jeżeli ciężko przeszłaś chorobę, za drugim razem też wylądowałam w szpitalu i do tej pory mam problemy i pulmonologiczne i neurologiczne) była argumentem dla ośrodka, wiele osób mówi o chronicznym chrapaniu byłam świadkiem takich rozmów w recepcji, to też nie argument.🙄 Zawsze mam że sobą zatyczki bi jedynki nie są mi pisane ale kaszel i chrapanie to nie najgorszy czasami problem.
Opcje chyba są dwie, papiery od lekarza na tyle mocne, że tą jedynkę dostaniesz albo wyjazd komercyjny wtedy masz co chcesz, miejsce, czas , zabiegi i jedynkę.
Pozdrawiam i życzę pozytywnego załatwienia sprawy.
kolono
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 24 lip 2018 09:48

Re: Rezygnacja z turnusu NFZ

Post autor: kolono »

Przyznam szczerze, że nie wiem jak to obecnie funkcjonuje, ale gdy ja zmieniałam turnus ok 10 lat temu, wszystko przebiegło sprawnie.

https://fachowydentysta.pl/leczenie/protetyka/
ODPOWIEDZ