sanatoryjne reminiscencje przed północą

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
Czarodziej
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 604
Na forum od: 26 gru 2019 13:11
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 5

sanatoryjne reminiscencje przed północą

Post autor: Czarodziej »

sza...cicho sza...czas na ciszę.... :o

Witam w Nowym Roku ;)

jestem w szoku , że zaraz wyjadę do sanatorium :shock: po ok. 8 miesiącach...dobrze że zajrzałem do wyszukiwarki skierowań...
pozdrawiam wszystkich którzy maja więcej wolnego czasu ode mnie i tych takich jak ja...zapracowanych na potęgę :)
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4022
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: życiowe reminescencje przed północą

Post autor: Bibi2 »

No i masz dobre wieści Czarodzieju ,
no i znowu cicho-sza jak w utworze Turnała :)
Awatar użytkownika
Czarodziej
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 604
Na forum od: 26 gru 2019 13:11
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 5

Re: życiowe reminescencje przed północą

Post autor: Czarodziej »

Bibi2..no cóż...poezja przegrywa z prozą życia...niestety... :roll:
zobaczymy, gdzie mój NFZ mnie wyśle, na razie mnie miło zaskakiwał...
do tej pory dwa razy byłem latem -Polańczyk i Piwniczna Zdrój, dwa razy zimą - Świeradów Zdrój i Krynica Zdrój i raz w Ustroniu na przełomie zimy i wiosny...
najbardziej udane wyjazdy to te w okresie letnim, fajni ludzie się trafiali ;) zgrane ekipy , do tańca i do różańca :mrgreen:

zobaczymy co teraz los da... :?:
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4022
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: życiowe reminescencje przed północą

Post autor: Bibi2 »

Teraz będziesz żył tym wyjazdem do kurortu ,
W Polańczyku byłam prywatnie , bardzo tęsknię do tamtych stron ...
Mój tegoroczny wyjazd do "wód" obrał kierunek bliżej centralnej Polski :)
Coś da Ci ten los :lol:
Awatar użytkownika
Czarodziej
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 604
Na forum od: 26 gru 2019 13:11
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 5

Re: życiowe reminescencje przed północą

Post autor: Czarodziej »

Dokładnie jest jak piszesz. ;)
Jak za długo nie korzystam z sanatoryjnej bazy zabiegowej, zdrowie więcej niedomaga .
Szokiem jest tylko jak szybko pojadę.. :o
Mój tegoroczny wyjazd do "wód" obrał kierunek bliżej centralnej Polski :)
blisko mnie ;)
mam nadzieję, że też jesteś/będziesz zadowolona 8-)
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4022
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: życiowe reminescencje przed północą

Post autor: Bibi2 »

W tej chwili wszystkie regiony mają ekspresowe tępo,
Ośrodki sanatoryjne dostały "pietra" przed nową reformą i cudem zrobiły się miejsca :shock:
Czyli upychają .....
Czarodzieju ja zazwyczaj jestem zadowolona , oczywiście widzę mankamenty ale jeśli nie mam wpływu na pewne rzeczy to ściskam pośladki i doszukuję się pozytywów :roll:
Bliżej od Ciebie niż ode mnie :lol:
Nie rozważasz wyboru opcji zwrotów?
Awatar użytkownika
Czarodziej
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 604
Na forum od: 26 gru 2019 13:11
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 5

Re: życiowe reminescencje przed północą

Post autor: Czarodziej »

Czarodzieju ja zazwyczaj jestem zadowolona , oczywiście widzę mankamenty ale jeśli nie mam wpływu na pewne rzeczy to ściskam pośladki i doszukuję się pozytywów :roll:
mam tak samo :D , z tym, że czasem próbuję nawet jak nie mam wpływu, [po]czarować, żebym ten wpływ choćby minimalny mieć i przeważnie udaje mi się ;) dzięki temu wszyscy są zadowoleni :D...i mają święty spokój z mojej strony :lol: w czym zapewne ma udział moja niezaprzeczalna skromność :shock: , niewątpliwy urok osobisty :oops: , a przede wszystkim szybkostrzelny aparat gębowy, który w połączeniu z miną gościa oderwanego od rzeczywistości nieraz już czynił cuda... :roll:
pięć pobytów sanatoryjnych i obserwacja, wykształciły u mnie pewne zachowania i postępowanie, aby być zadowolonym z pobytu...

odpowiada mi termin jak najbardziej odległy, oby to był marzec , kwiecień a może nawet maj...z kilku względów - więc o zwroty nie walczę, w innym przypadku może by tak było...chociaż jak na człowieka , który wierzy , że nic nie dzieje się bez przyczyny, ufam w to iż miejsce spełni moje oczekiwania.
kolejka mknie jak szalona , ponad 100 osób dziennie spada...o rok wcześniej niż myślałem...i jak tu nie kochać NFZ-tu :mrgreen:
Awatar użytkownika
strapper
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1537
Na forum od: 26 lut 2014 08:22
Oddział NFZ: Pomorski

Re: życiowe reminescencje przed północą

Post autor: strapper »

Bibi2 pisze: 26 sty 2023 09:44 W tej chwili wszystkie regiony mają ekspresowe tępo,
Ośrodki sanatoryjne dostały "pietra" przed nową reformą i cudem zrobiły się miejsca :shock:
Czyli upychają .....

Nie bardzo rozumiem, co oznacz określenie " Czyli upychają :?: oraz co oznacza "dostały pierta '' i cudem zrobiły się miejsca :?:
Obiekty sanatoryjne moją określoną ilość miejsc i dla takiej ilości świadczą usługi, zgodnie z zawartymi umowami.
Jestem po wizycie u lekarza pierwszego kontaktu i rozmową na ten temat. Rzeczywiście jest zaskakująco dużo rezygnacji.
Pacjenci, najczęściej seniorzy, rezygnują ponieważ przestraszyli się kosztów zarówno pobytu jak i podróży, często są po przebytej infekcji covidowej lub innej i mają gorsze samopoczucie oraz, jak usłyszałam, obawy są tak duże, że wzajemnie przekonują się, aby tym razem zrezygnować.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: życiowe reminescencje przed północą

Post autor: Felice »

Strapper to też nie jest do końca prawdą... owszem dużo osób rezygnuje, ale uogólnianie tego do seniorów jest bezsensowne.
Siostra seniorka była w styczniu w Świnoujściu, czyli dla większości bardzo daleko (ona Lubelski oddział NFZ}. Większość kuracjuszy była w wieku ponad 70 i mimo tego, że styczeń obiekty nie ziały pustką. Kolega wczoraj w innym uzdrowisku miał przyjęcia i wiek oscylował w granicach 70/80.
Na przyspieszenie złożyło się wiele czynników, między innymi i zasadniczo wpłynęła na to roczna karencja. Wiele osób teraz nie składa, bo czeka na ten cudowny czas wyboru obiektu przez pacjenta.
Awatar użytkownika
strapper
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1537
Na forum od: 26 lut 2014 08:22
Oddział NFZ: Pomorski

Re: życiowe reminescencje przed północą

Post autor: strapper »

Dlaczego obiekty miałyby zionąć pustkami ?
Na zwolnione miejsce pojechał nastepny z kolejki,
i dlatego takie przyspieszenie.
ODPOWIEDZ