Argentyt Dąbki

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
ergo
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 04 lut 2020 00:05

Argentyt Dąbki

Post autor: ergo »

Refleksje po powrocie... Na plus panie sprzątające i czystość w obiekcie. Śniadanie i kolacja w formie bufetu - zwykle kilka rodzajów żółtego sera, wędliny, ogórki, pomidory, papryka, sałata, twarożek, jajka w różnej postaci, parówki, na kolację dodatkowo coś na ciepło. Miła i sprawna obsługa w stołówce. Budynki po remoncie, basen, baza zabiegowa. Szkoda, że zabiegi najtańsze, które mogą działać wspomagająco, ale dobrej i skutecznej rehabilitacji nie należy się spodziewać. Lekarz był zainteresowany tylko schorzeniem głównym, nie otrzymałam ani odpowiednich zabiegów, ani diety. Na pytanie o zabiegi usłyszałam odpowiedź, że dowiem się z karty, którą odbiorę w dziale planowania. W gabinecie pielęgniarek pracuje starsza i bardzo nieuprzejma pielęgniarka, podobnie recepcjonistkom, czy kierownictwu sanatorium brakuje kompetencji wymaganych w pracy z ludźmi. Pacjent jest tu traktowany bardzo przedmiotowo i jest potrzebny wyłącznie po to, żeby ośrodek zarobił pieniądze na usługach hotelowych. A zarabia chyba nie najgorzej umieszczając kuracjuszy w ciasnych pokojach. Malutka szafa na ubrania, w łazience również niewiele miejsca do suszenia ręczników i kostiumów po zabiegach. Sądząc po liczbie pokoi - ok.260, jednorazowo ośrodek przyjmuje kilkuset pacjentów ( w tym turnusy dla dzieci). Nie jest to hotel i dla pobytów komercyjnych nie polecam - chyba, że ktoś lubi czuć się przeszkadzającym w pracy petentem, a nie gościem... Pojechałam z dobrym nastawieniem, ale trudna sytuacja pokazała, w jaki sposób rozwiązuje się problemy w tym ośrodku, nie szanując pacjenta. Dlatego nie polecam. Blisko plaża i las w pasie wydm, okolica sprzyja spacerom i to jest niekwestionowany atut Dąbek. Dodatkowo sympatyczna kawiarenka przy Darłowskiej "Lodziarnia ze smakiem".
Odpowiedz
Udostępnij
23 godz.Edyto
75Mimozaluz
Posty: 2
Na forum od: 23 lut 2023 20:36
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Argentyt Dąbki

Post autor: 75Mimozaluz »

Dzięki za niezbyt pogodne informacje. Sama wybrałam ze zwrotów i teraz się trochę zdołowałam, bo to zima a nie lato i nie ma gdzie "uciec"
Izabella
Zophija
Posty: 2
Na forum od: 23 lut 2023 22:11

Re: Argentyt Dąbki

Post autor: Zophija »

:kwiat: Bardzo dziękuję za te przydatne informacje. Uważam, ze wybierając się tam, warto także zapoznać się z nieco inną opinią niż usłyszałam od znajomych.. Zawsze lepsze to niż doznać rozczarowania po przyjeździe do sanatorium. Moi znajomi byli rok temu w lutym kuracjuszami z NFZ w w/w ośrodku. Opisali mi Argentyt w Dąbkach jako wspaniałe i niemające wad miejsce leczenia i relaksu. Było jednak dla mnie w ich opowieści coś niepokojącego - konieczność założenia każdemu kuracjuszowi na czas pobytu specjalnej, identyfikującej go opaski na rękę, bez możliwości jej zdjęcia przez cały czas trwania turnusu. Czy to żart? Czy coś Pani wiadomo w tej sprawie? Będę wdzięczna jeszcze za te informację. Serdecznie pozdrawiam. Zophija
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Argentyt Dąbki

Post autor: ewiko »

ergo , dzięki za opinie. Choć nieco odmienna od dotychczasowych , zapewne bardzo przydatna , dla kuracjuszy , którzy zdecydują się , skorzystać z zwrotów. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Argentyt Dąbki

Post autor: Dzia_dek »

Zophija pisze: (...)konieczność założenia każdemu kuracjuszowi na czas pobytu specjalnej, identyfikującej go opaski na rękę,
bez możliwości jej zdjęcia przez cały czas trwania turnusu. Czy to żart? (...)
Zophija myślę, że to nie jest żart. Wiele ośrodków korzysta z takiej formy szybkiej identyfikacji swoich gości,
szczególnie wtedy jeśli w danym obiekcie jest kilka form pobytu np. NFZ, PFRON i cała gama pobytów komercyjnych.
Co do możliwości zdjęcia takiej opaski? Sprawa mocno dyskusyjna. Będąc w innym ośrodku swoją opaskę zdjąłem
po 30 sekundach /nie rozcinając jej/ korzystając z żelu pod prysznic i pomocy drugiej osoby. Po prostu dwoma rękami
łatwiej ją zsunąć z nadgarstka. Stwierdziłem, że nie będę chodził "naznaczony". :lol: Inna sprawa, że zawsze miałem ją
przy sobie w kieszeni. Na pytanie personelu gdzie mam opaskę,wtedy pokazywałem. Obeszło się bez komentarza. ;)
Moja opaska, którą dostałem jako "gość hotelowy".
Moja opaska, którą dostałem jako "gość hotelowy".
Zophija
Posty: 2
Na forum od: 23 lut 2023 22:11

Re: Argentyt Dąbki

Post autor: Zophija »

:kwiat: Dzia_dek , dzięki za informację. Trudno uwierzyć, na jaką prościznę idą sanatoria kosztem dyskomfortu psychicznego prawdopodobnie większości kuracjuszy! Są inne formy identyfikowania. Prywatny folwark za nasze pieniądze! Nie pozwólmy sie obraczkować, czipować, monitorować!!! To działa na psychikę! Nie udawajmy, ludzie, że to nic takiego. Na jednej ręce noszę zegarek, na drugiej moją ulubioną bransoletkę, i co? Jeszcze dodadzą mi na siłę to obrzydlistwo? Bo tak im wygodnie? No nie! Nie wyrażam zgody. Do sanatorium człowiek jedzie sie leczyć, a nie cierpieć z powodu "zaobrączkowania". Trudno w tej sytuacji poskromić mi emocje:) Dziwi mnie tylko, dlaczego tak cicho o tych sanatoryjnych procedurach w mediach... No chyba, że ktoś chce i nie przeszkadza mu taka organizacja pobytu , to już powinien być jego osobisty wybór. Serdecznie pozdrawiam i zapraszam zainteresowanych do szczerej dyskusji:)
agata8
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 135
Na forum od: 17 lut 2012 19:51
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Argentyt Dąbki

Post autor: agata8 »

Nie wiem z czego wynika ta irytacja . Za granicą , na wczasach wszystkich tak obrączkują i nie słyszałam by dla kogokolwiek był to problem.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Argentyt Dąbki

Post autor: ewiko »

Spotkałam się z opaskami niejednokrotnie , w innych obiektach , niekoniecznie sanatoryjnych. Jest to dla właścicieli tychże obiektów , opaska identyfikacyjna swoich gości. Chodzi tu również o bezpieczeństwo.. ..
Ostatnio zmieniony 24 lut 2023 18:17 przez ewiko, łącznie zmieniany 1 raz.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Argentyt Dąbki

Post autor: ewiko »

Całkowicie zgadzam się z agata8
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Argentyt Dąbki

Post autor: GIENIA »

Może wystarczyłby jakiś breloczek identyfikacyjny ... np przy kluczu do pokoju :? wchodząc na recepcję , okazywaliśmy breloczek i już pani/pan recepcjonista wie , że to gość hotelu :)

Dziwnie bym się czuła idąc z czymś takim paskudnym na ręce , jak na fotce Dzia_dka poza ośrodek :?
ODPOWIEDZ