BURSZTYN Bobolin

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
19Urszula56
Posty: 1
Na forum od: 29 sty 2023 17:57
Oddział NFZ: Wielkopolski

BURSZTYN Bobolin

Post autor: 19Urszula56 »

Nasz pierwszy pobyt w Sanatorium, więc brak porównania. Ale brak zastrzeżeń. Miła przyjazna atmosfera, bardzo sympatyczna obsługa na recepcji i w bazie zabiegowej. Całość w jednym budynku, duży basen. Dobre urozmaicone wyżywienie szczególnie obiady ( mały mankament całkowity brak kawy do posiłkow i owoców). Pokoje w trakcie remontu, więc myślę, że następnym razem będzie jeszcze lepiej, bo obecnie bardzo małe szafy. Słaby internet w pokojach i całkowity brak w obiekcie telewizora z dostępem do większej liczby programów. Drogi parking na ośrodku zwlasza w okresie zimowym, kiedy wszedzie wokół pełno wolnych bezpłatnych miejsc. Spacerkiem do morza ok 1200km. Polecam szczególnie, że nie jest to zbyt duży obiekt, więc zabiegi przebiegają wg wyznaczonego grafiku sprawnie bez opóźnień.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: BURSZTYN Bobolin

Post autor: Dzia_dek »

Fajny ten "Bursztyn tylko ...
19Urszula56 pisze:(...) Spacerkiem do morza ok 1200 km (...)
... do morza jakoś tak straaaaasznie daleko. Chyba nie na spacerek? :lol:
To oczywiście żarcik, a na poważnie opinia jak najbardziej przydatna
i tym bardziej cenna, że to pierwszy opis o pobycie w tym obiekcie od 3,5 roku.
maniafrania
Posty: 1
Na forum od: 30 sty 2023 19:46

Re: BURSZTYN Bobolin

Post autor: maniafrania »

Bobolin to było moje pierwsze sanatorium. Generalnie jestem zadowolona poza porą roku jaka mi się trafiła i miejscowością. Zabiegi w porządku, personel miły. Gimnastyka w basenie fajna z poczuciem humoru jednego z Panów ratowników. Pokoje malutkie. Brak stolika żeby wypić kawę. Co prawda 2 krzesła z czego jedno stało przy łóżku bo tylko tam się mieściło. Natomiast łazienka ok, spora, cieplutka. Co do posiłków? Obiady w porządku , natomiast śniadania i kolacje nieco monotonne i podawane do stolika. Codziennie niemalże to samo. Nie jestem wybredna broń boże ale czasami chciałoby się zjeść coś np. jakąś sałatkę, pastę czy coś podobnego. Natomiast razi "inność" w traktowaniu nas z NFZ z gośćmi komercyjnymi którzy mają szwedzki stół. Posiłki odbywają się w jednym czasie i jednej sali. Przecież my nie byliśmy tam za darmo. Nasz pobyt finansowany jest z naszych składek zdrowotnych przez lata potrącanych z naszych pensji. Kolejna sprawa to opłaty dodatkowe: wypożyczenie czajnika, opłata za telewizor, no i parking niesamowicie drogi. 20 zł za dobę daje 420 zł za cały pobyt. Ktoś powie można nie parkować na terenie i nie płacić, tylko gdzie zostawić auto przy głównej ulicy? Wiadomo każdy chce zarobić ale czemu aż tak?
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: BURSZTYN Bobolin

Post autor: ewiko »

Witaj maniafrania na forum. Cena za parking , niestety bardzo podnosi koszty wyjazdu. Ale uwierz mi , są sanatoria , przy których płaci się grubo więcej. Kołobrzeg w tym przoduje. Nie spotkałam się z sanatorium , gdzie goście komercyjni jedli wspólnie z kuracjuszami NFZ u. Słabe to . NIE przepraszam , tak kiedyś było w Nidzie w Busku Zdroju. Ale to były stare , dobre czasy , gdzie Prezes tak dbał o kuracjuszy , że kuracjusze i goście jedli dokładnie to samo. A jedliśmy iście domowe obiady , ciasta , desery. Jedna wielka wspólna sala , i wszyscy razem .... było , minęło.

maniafrania , bardzo dziękuję za opinię i pozdrawiam. :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20088
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: BURSZTYN Bobolin

Post autor: Felice »

W Wojskowym w Busku nadal komercja zjada to samo, co pozostali kuracjusze.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: BURSZTYN Bobolin

Post autor: ewiko »

Wojskowy więc należy do nielicznych wyjątków ..można ? ... MOŻNA
ODPOWIEDZ