Spotkania w Świnoujściu

W tym dziale piszemy wyłącznie na temat spotkań, zjazdów, zlotów forumowiczów.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

Lubelanka64 proponuje zainteresować się ofertami OSW Barbarka w Świnoujściu. Mają dobre pakiety z zabiegami i tanie pobyty z wyżywieniem, śniadanie -szwed, obiad do stolika i kolacja - szwed. Do promenady 50 ma, do plaży może 100 m i w samym centrum strefy uzdrowiskowej, blisko tańce-50m.
Pakiet od soboty do soboty ok 1300 zł z zabiegami.
Pokoje 1, 2 i 3 osobowe, ale głównie 1 i 2.
Awatar użytkownika
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 491
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: MaryKate »

lubelanka64 pisze: 31 sty 2023 19:04 dziękuję za odpowiedź w sprawie Bałtyku. Kto wie które sanatorium w Świnoujściu oferuje pobyty z dofinansowaniem PFRON???
Sanatorium Wodnik ma turnusy PFRON, Korab też , było jeszcze Amigo ale teraz nie wiem czy organizuje turnusy . Wodnik i Korab może być , Amigo odradzam :)
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: Muzyczka »

Siedziałam z Panią z Barbarki przy stoliku w Scaliano i mówiła że tam na obiad też jest stół szwedzki w godzinach 13-14.30, i miała do wyboru różne mięso, kurczaka gotowanego w różnych sosach lub schabowy....... Więcej nie dosłyszałem, Pani starsza 71 lat- tak mi mówiła..... dziś...
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2516
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: Mazrena »

Zbyszku, jaka opinia o Graalu i jak z odległościami? czy lepiej Krus - chodzi o ewent turnus z Pefron ;)

Muzyczka w Barbarce były chyba 2 dania obiadowe, które się wybierało na cały tydzień. Czy dostało się to samo co zamówiło trudno powiedzieć :lol:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

Z tego co widzę dzisiaj, to Korab jest zamknięty na głucho i wszystkie okna są ciemne.
Jak piszecie i zachwalacie Koraba, to piszcie, że jest to Ośrodek sezonowy i niestety zimą zamknięty na cztery spusty.
Ponieważ pracowałem w wielu ośrodkach sezonowych, to znając je od strony pracownika, a nie wczasowicza, nie mam do nich zaufania i raczej nigdy takiego ośrodka nikomu nie polecę.
Wodnik przy ul. Sienkiewicza, to nieduży obiekt, kameralny na 50 osób, ale jest o nim mało opinii i w chwili obecnej nieczynny. Parking masakra, bo parkuje się jeden za drugim i wyjazd z niego, to sztuka. Osobiście w sezonie widziałem, żeby wyjechać, to jest problem. Mało miejsca. Dwa lata temu chyba mieli umowę z Uzdrowiskiem, bo byli u nich kuracjusze z NFZ, ale opinii tych kuracjuszy nie znam, nie ma na forum jak też na google. Przychodzili na tańce w Sobótce.
Być może w Barbarce się zmieniło, czyli jest na lepsze, bo szwedzki stół na obiad. :)
Marzenko co do Graala, to muszę się tam przejść i zrobić wywiad, bo jest więcej chętnych na tą informację. Jest w nim na pewno basen, którego w innych obiektach nie ma. Resztę informacji później.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: darek »

Normalnie czytam
A TY Zbyszku ]Chyba Animator
Jesteś
Animator Swinoujścia
A Tak narzekałeś na kurację w Równicy
Do dziś Panie Pielęgniarki Ci Wspominają
A i dziewczyny za dyktowej ściany też
Zbyszku Wracaj do .....
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

Darek nic z tego, bo dla Ustronia, Równicy i smogu nie porzucę Świnoujścia z czystym powietrzem, a zwłaszcza teraz, jak otworzą tunel pod Świną i będzie w sezonie łatwiej się przemieszczać do Międzyzdrojów i innych miejscowości nadmorskich.
To Ty spróbuj przyjechać do Świnoujścia :lol:
Awatar użytkownika
ergo
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 04 lut 2020 00:05

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: ergo »

[link][link]
Sasanka i Korab również ma ofertę turnusów rehabilitacyjnych. Warto zasięgnąć informacji w PFRON, bo posty z tego wątku od jednego z forumowiczów wprowadzają w błąd.
Ostatnio zmieniony 01 lut 2023 16:51 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

Co do Koraba, to już pisałem, że w tej chwili jest zamknięty na głucho i trzeba sobie zadzwonić do niego w celu uzyskania informacji na temat turnusów rehabilitacyjnych.
W Sasance w tej chwili są kuracjusze z KRUS i też trzeba sobie zadzwonić, żeby się upewnić.
Nigdy nie byłem na turnusach z PEFRON, dlatego też nie jestem zbytnio zainteresowany tym tematem.
Nie znam też sanatoriów z KRUS, bo też nie jestem nimi zainteresowany i o nich nie piszę.
Pisałem tylko o Graalu, bo jest to ośrodek czynny cały rok i prowadzi wyłącznie takie turnusy i jako jedyny posiada basen. Nie ma w nim kuracjuszy z NFZ.
Ergo jeżeli moje informacje wprowadzają cię w błąd, to nie musisz czytać tego tematu.
Możesz też sama zamieścić opis tych obiektów w Świnoujściu jeśli posiadasz taką wiedzę, poza wiedzą o Złotym Kłosie w którym byłaś i tak go zachwalasz. :roll:
Poza tym każdą informację trzeba samemu sobie sprawdzić u źródła.
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2516
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: Mazrena »

Zbyszku masz rację. Każdy musi sam sobie dograć. My prosimy Ciebie o informację, jako że tam jesteś 😍. Mnie chodzi o tego Graala jakie odległości - rozumiesz o czym piszę, no i jak byś był tam. Może 💃💃.
KRUS jest chyba bliżej promenady.
ODPOWIEDZ