sanatoryjne reminiscencje przed północą

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: życiowe reminescencje przed północą

Post autor: Felice »

Zazwyczaj w styczniu bywały duże niedojazdy, bo przydziały są bardzo późno w związku z obowiązywaniem nowych umów. Ruszają dopiero pod koniec listopada. Żeby kogoś wysłać na zwolniony termin musi potrzymać do rąk skierowanie w terminie nie krótszym niż dwa tygodnie. Czyli na styczeń na początku grudnia ( czas doręczenia przesyłki). Później to już tylko chętni na zwrot.
Awatar użytkownika
strapper
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1537
Na forum od: 26 lut 2014 08:22
Oddział NFZ: Pomorski

Re: życiowe reminescencje przed północą

Post autor: strapper »

Czyli...
Zawsze są chętni na zwrot i wszystko się kręci.
Na marginesie nie spotkałam niedojazdow w styczniu a często bywam na rehabilitacji w tym terminie.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: życiowe reminescencje przed północą

Post autor: Felice »

Od zawsze wyjeżdżałam w styczniu, poza pandemią i zawsze były. Takie są również dane z NFZ.
Awatar użytkownika
strapper
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1537
Na forum od: 26 lut 2014 08:22
Oddział NFZ: Pomorski

Re: życiowe reminescencje przed północą

Post autor: strapper »

Czyli...
Bywamy w innych obiektach.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: życiowe reminescencje przed północą

Post autor: Felice »

Rokrocznie od wielu lat, co nie jest tajemnicą jestem zimą w Krynicy, wcześniej w Lądku. Zimowe turnusy w Krynicy cieszą się ogromną popularnością, a i tak w styczniu było wiele niedojazdów.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4022
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: życiowe reminescencje przed północą

Post autor: Bibi2 »

Od zawsze były rezygnacje i wyjazdy ze zwrotów również do ośrodków i miejscowości bardzo atrakcyjnych .
Czas covidowy , pocovidowy i wysokość dopłat bardzo przyczynił się do rezygnacji przez potencjalnych kuracjuszy (sama również zrezygnowałam z kuracji z obawy na covid).
Od jakiegoś czasu ośrodki oferują NFZ-tom dużą ilość miejsc i Fundusz je wykupuje ale zastanówmy się jak powstają miejsca ?
Ośrodek X ma 150 miejsc , a proponuje np 200 , nic nie dobudował, baza taka sama - to skąd je ma ? .... zagęszcza pokoje jak się da i gdzie się da dostawia łóżka. Kuracjusze pogardłują ale tak jest . NFZ-ty otrzymały środki na "rozładowanie" kolejki przed reformą i to jest cała tajemnica szybkich przydziałów. Sanatoria to są firmy , każde pracuje aby mieć zysk , one nie realizują projektów społecznych. Reforma która jest zapowiadana wprowadza trochę niepokoju , co nie jest pewne zasiewa wątpliwości, lepiej mieć dzisiaj jakiś pieniądz niż czekać jutra .
Z pewnością nie wszyscy podchodzą w ten sposób do sprawy.
To tyle z mojej strony,
Sory Czarodzieju , że spowodowałam takie zamieszanie w Twoich remininiscencjach
B.
Awatar użytkownika
Czarodziej
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 604
Na forum od: 26 gru 2019 13:11
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 5

Re: życiowe reminescencje przed północą

Post autor: Czarodziej »

Sory Czarodzieju , że spowodowałam takie zamieszanie w Twoich remininiscencjach
B.
absolutnie niepotrzebne to sory, reminiscencje są tematem , tak, sądzę, dla wszystkich ;) choć rozumiem, że wysoka kultura osobista u Ciebie postanowiła wypowiedzieć to zdanie :kwiat:
bardzo cieszy mnie każda wymiana zdań i poglądów, niech temat żyje, blisko wiosna...a z wiosną - nowe nadzieje, bo ja jak zwykle na nic nie mam chronicznie czasu, a jakoś tak , częściej tutaj zaglądam, więc może ktoś coś..i znowu będzie fajnie ;) niekoniecznie musi być rymem i ..byle nie z dymem :lol:

pozdrawiam
C.
p.s. kolejka mknie jak szalona w czwartek i piątek ubyło 300 osób :shock:
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4022
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: życiowe reminescencje przed północą

Post autor: Bibi2 »

Witam ,

tak , kolejki pędzą jak pendolino :) , nie wiem czy to prawda (tutaj osoby z tego województwa mogą potwierdzić lub nie) że w warmińsko-mazurskim można prawie z marszu wyjechać .
Czarodzieju , musisz trochę podtrzymywać temat bo spadnie ;) :D
pozdrawiam
B.
Awatar użytkownika
Czarodziej
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 604
Na forum od: 26 gru 2019 13:11
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 5

Re: życiowe reminescencje przed północą

Post autor: Czarodziej »

Czarodzieju , musisz trochę podtrzymywać temat bo spadnie
właśnie, może nie w temacie, ale...skończyłem olejować parapety pierwszy raz, jutro powtórka ;) za kilka dni montaż, muszę pokończyć prace przed wyjazdem ;) dodam , że u siebie w domu :D kolejka mknie niczym pendolino..dziś ponad 200 spadło.. :o
ciekawe czy marzec czy kwiecień dostanę.. :? i dokąd mnie los pogna.. :roll:
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4022
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: życiowe reminescencje przed północą

Post autor: Bibi2 »

U mnie też przydałoby się coś zrobić , ale żadne malowanie parapetów ;) :lol: :lol:
Tak myślę , może poproszę kuzyna, ja na kurację , a on może coś tam by zmajstrował :roll:
ODPOWIEDZ