Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4022
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: Bibi2 »

[...] Żyjemy w czasach , w których starość jest defektem. Nieudanym dziełem Pana Boga. Wygniecioną sukienką, której nie chcemy założyć.
(...) Problem ze starością polega na tym, że nie lubi ona samej siebie. Człowiek, który siebie akceptuje , a nawet powiem więcej : lubi, ma w garści klucz do dobrego samopoczucia. Jestem w takim wieku, w którym już nic nie muszę. Nie muszę udowadniać niczego światu, nie muszę się za wszelką cenę starać. [...]


Natasza Socha - Kolęda na cztery ręce
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4203
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: Kleinehexe »

Piękny to fragment, bo zawiera nieocenioną mądrość.

"Kobieta musi mądrze dobierać przyjaciół i kochanków, ponieważ jedni i drudzy mogą być jak zła macocha i nikczemne przybrane siostry. Zwłaszcza ukochanym mężczyznom często przypisujemy moc wielkiego maga. Trudno się przed tym uchronić, ponieważ wkraczanie w prawdziwą intymność jest jak otwieranie magicznego, kryształowego atelier, a przynajmniej tak nam się wydaje. Kochanek może przywołać, ale i zniszczyć nawet najtrwalszą więź kobiety z własnymi cyklami i ideami. Trzeba unikać destrukcyjnych kochanków i szukać kogoś, kto ma silne psychiczne mięśnie i czułe ciało. Dzikiej Kobiecie w tobie sprzyja kochanek o bogatym życiu wewnętrznym, który potrafi wejrzeć w serce kobiety. "


"Biegnąca z wilkami " Clarissa Pinkola Estés
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4203
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: Kleinehexe »

"W baśni stara kobieta jest symbolem rygorystycznego strażnika kolektywnej tradycji, wymuszającego niekwestionowane status quo: "Bądź grzeczna, nie sprawiaj kłopotów, nie myśl za dużo, nie nabijaj sobie głowy wysokimi ideałami, bądź skromna, nie wychylaj się, naśladuj innych, bądź miła, zgadzaj się na wszystko, nawet jeśli ci się coś nie podoba, jeśli coś do ciebie nie pasuje, jeśli jest za małe lub za duże i nawet jeśli boli".
Kiedy przyjmujemy taki martwy system wartości, w zatrważającym stopniu zatracamy kontakt z duszą. Niezależnie od afiliacji z daną grupą i jej wpływu na nas, dla dobra duszy musimy zrobić wszystko, by nie identyfikować się bez reszty ze zbiorowością, ale zaznaczać swoją odrębność i kierując się własnym wyborem, przerzucać tylko pomosty do różnych grup. To my zdecydujemy, które mosty będą mocne i często używane, a które zostaną słabymi kładkami, po których nikt nie chodzi. I zapewne będziemy faworyzować te zbiorowości, które najbardziej sprzyjają naszej duszy i twórczym ambicjom w życiu".
"Biegnąca z wilkami " Clarissa Pinkola Estes
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4203
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: Kleinehexe »

Może nie piękne są te fragmenty, ale zabawne. :D

PODOBNO JEDYNĄ RZECZĄ, która nigdy się nie kończyć, jest teraźniejszość. Autor tej złotej myśli ewidentnie zapomniał o serialu "Moda na sukces". Teraźniejszość, podobnie jak wspomniany serial, ma to do siebie, że niezmordowanie przemija, ale wciąż uporczywie trwa.

CODZIENNA TOALETA NA POKŁADZIE międzynarodowej stacji kosmicznej wiąże się z nierówną walką o zachowanie godności. Mniej więcej raz na tydzień należy zebrać wszystkie gromadzone z wielkim pietyzmem nieczystości, umieścić je we wspólnym pojemniku, a następnie całość wyrzucić za burtę, nie uroniwszy ani kropelki. Ten uroczy upominek od człowieka dla Kosmosu prędzej czy później trafi do ziemskiej atmosfery, w której za sprawą ogromnej prędkości i tarcia, rozgrzeje się do wysokiej temperatury i spłonie, pędząc po niebie. Warto o tym pamiętać, gdy patrząc na spadającą gwiazdę, wymyślamy życzenie.

"Kwantechizm, czyli klatka na ludzi"
Andrzej Dragan
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4022
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: Bibi2 »

:lol: :lol: :lol:
nie będę oglądać spadających gwiazd .... ;) :lol:
no tak , stąd "złoty deszcz" :roll:
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4203
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: Kleinehexe »

"Zarówno sfera fizyczna, jak i psychiczna to obszary z widocznymi biegunami: bólu - przyjemność, miłość - nienawiść, męskość - kobiecość, i tak dalej. Jeśli docierasz do jednego bieguna, na pewno poznasz przeciwny. Ale kiedy kierujesz się do podstaw tego, kim jesteś, sytuujesz się poza wszelkimi przeciwieństwami. Twoja własna natura sprawia, że jesteś szczęśliwy. Stajesz się panem swojego losu".
Sadhguru "Inżynieria wewnętrzna. Z joginem poradość życia"
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8578
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: Lewek »

"... Dlatego kochaj całym sercem, śmiej się pełną piersią i nigdy nie żałuj podjętych decyzji. Żałować możesz tylko niewykorzystanych szans". M. Cieluch " Dziewczyna, która czuła zbyt mocno".
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4022
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: Bibi2 »

Taki fajny tekścik z książki Małgorzaty Kalicińskiej "Trzymaj się Mańka" :

"Ja nie jestem każdy, a taki chodzący i młodziutki cud tylko by mnie krępował. Popatrz na mnie. Jestem stary , siwy...... Ja chcę mieć
koło siebie kobietę mądrą, bo chciałbym z nią rozmawiać i podziwiać świat, żeby była fajna, dobra i ciepła. Miałbym wtedy sto procent
pewności, że jest ze mną... A dajmy spokój... Nie swataj mi lasek . Ciebie chcę i .... tych kanapek, bo uwielbiam pastę jajeczną!"


Taki fajny tekścik mówi dojrzały pan do dojrzałej kobietki , no ..... i jak się Wam drogie panie podoba ?
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4022
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: Bibi2 »

Istnieje dźwięk, który wydaje serce, gdy po raz pierwszy uświadamia sobie,
że nie jest już bezpieczne z osobą , której ufało


Rebecca Yarros - Rzeczy których nie dokończyliśmy
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4203
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: Kleinehexe »

"Niezależność mężczyzny zawsze opiera się na pracy jakiejś kobiety."
"W połowie życia " Care Santos
ODPOWIEDZ