MUSZELKA Kołobrzeg

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Ela50+
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 17 maja 2009 14:21
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: MUSZELKA Kołobrzeg

Post autor: Ela50+ »

Jestem w Muszelce. obiekt bardzo ładny. Pokój czyściutki. Trzeba jednak nastawić się na opłaty za TV 105,00zł), czajnik 40,00zł. WiFi za darmo. Zaskoczyło mnie, że należy się kuracjuszowi tylko jeden ręcznik . Mimo mokrych zajęć (basen) nie ma dodatkowego. No i bardzo duża opłata klimatyczna, ale to nie wina sanatorium.
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1258
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: MUSZELKA Kołobrzeg

Post autor: wiktor64 »

Dzięki za info ,kurcze za tv 105 zł to już zdzierstwo :D
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: MUSZELKA Kołobrzeg

Post autor: Dzia_dek »

Wiktorze, to nie jest zdzierstwo. To dobrowolna danina za "luksus" oglądania TV. :lol:
Opłata klimatyczna w tej wysokości; 5,40 zł / co jest stawką max./ jest w bardzo wielu
uzdrowiskach. W niektórych /np. Ustka - 5,00 zł/ po uiszczeniu tej opłaty można korzystać
bezpłatnie z komunikacji miejskiej. W przypadku Kołobrzegu, Rada Miasta nie zgodziła się
na taki "luksus" dla kuracjuszy i turystów. :?
alka50+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1340
Na forum od: 02 sty 2015 11:50
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: MUSZELKA Kołobrzeg

Post autor: alka50+ »

Dzia_dek ...w ramach opłaty klimatycznej...darmowe wejście na płatne molo / oczywiście w czasie gdy jest pobierana/. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
danusia57
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2303
Na forum od: 10 mar 2012 13:10
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: MUSZELKA Kołobrzeg

Post autor: danusia57 »

Ela50+ pisze: 02 lut 2023 18:30 Jestem w Muszelce. obiekt bardzo ładny. Pokój czyściutki. Trzeba jednak nastawić się na opłaty za TV 105,00zł), czajnik 40,00zł. WiFi za darmo. Zaskoczyło mnie, że należy się kuracjuszowi tylko jeden ręcznik . Mimo mokrych zajęć (basen) nie ma dodatkowego. No i bardzo duża opłata klimatyczna, ale to nie wina sanatorium.
Proszę napisz więcej o tym sanatorium,czy są pokoje 1 os,jakie jest wyposażenie w pokoju oprócz tv,jakie są zabiegi i czy jest dobre jedzenie
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: MUSZELKA Kołobrzeg

Post autor: Dzia_dek »

alka50+ pisze:(...)w ramach opłaty klimatycznej...darmowe wejście na płatne molo / oczywiście w czasie gdy jest pobierana/
Oczywiście, ale ... pobierana jest w sezonie letnim 15 godz. na dobę i zapomniałaś dodać, że wejście jest tylko jednorazowe.
Tzn. jeden raz na dobę /najlepiej jeszcze posiadać druk opłaty z kodem QR/. Jak myślisz dla starszej osoby, powiedzmy 75+
zakwaterowanej np. w "Arce" korzystniejsze będzie bezpłatne wejście raz dziennie na molo, czy możliwość nieograniczonego
korzystania /w czasie pobytu/ z komunikacji miejskiej? Byłem w Kołobrzegu /zimą w 2020/ przez 7 dni; na molo byłem dwa razy.
Raz w czasie sztormowej pogody zobaczyć fale i raz w nocy obejrzeć podświetlenie. Molo nie dla każdego musi być dużą atrakcją. :?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: MUSZELKA Kołobrzeg

Post autor: Felice »

Jeżeli chodzi o działania Rady Miasta Kołobrzeg to jest mnóstwo takich kwiatków niedogrania. Jestem zwolniona z opłaty uzdrowiskowej zgodnie z prawem o podatkach lokalnych. Za wejście na molo muszę płacić.., nikt nie pomyślał o zwykłych wejściówkach. Powinny być wydawane na podstawie tego samego dokumentu, który z opłaty mnie zwalnia. Opłaty za komunikację miejską również wołają o pomstę do nieba. Nic nie jest jasne i przejrzyste i bardzo łatwo zapłacić karę, nie mając śwakiadomości źe coś robi się źle.
alka50+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1340
Na forum od: 02 sty 2015 11:50
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: MUSZELKA Kołobrzeg

Post autor: alka50+ »

Dzia_dek....napisałam...darmowe wejście...to u mnie jedno wejście i nie opisywałam procedur jak to wygląda....tylko jako informację do opłaty. Pozdrawiam.

Zapewne....wiele rzeczy wymaga jeszcze uporządkowania....i jasnego przekazu co do komunikacji...i już o tym pisaliśmy...jak to wygląda.


Ela 50 + miłego pobytu....🍀
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: MUSZELKA Kołobrzeg

Post autor: darek »

Właśnie i tutaj mamy pewien NONSENS

Bo Ty Alu możesz wejść 1 x na dobę jako mieszkanka a Ja w zeszłym roku w ciagu godziny wprowadziłem na molo kilka Osób
Był to zakład ,ale takie niuanse też można Praktykować
Awatar użytkownika
Ela50+
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 17 maja 2009 14:21
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: MUSZELKA Kołobrzeg

Post autor: Ela50+ »

Wróciłam z Muszelki. Pobyt uważam za udany. Zabiegi na miejscu (54) przez cały pobyt średnio 3 dziennie. Lekarz zapisał mi odpowiednie. Zostały dobrze rozplanowane tak ,że miałam czas na spacery po plaży. Trzeba spakować dodatkowe ręczniki (dostaje się 1 szt), bo jest basen solankowy i kąpiele w wannach. Można wypożyczyć szlafrok.
Nie miałam balkonu, ale w zimie wszystko bardzo dobrze schło w łazience. W całym obiekcie było bardzo ciepło. Stołówka znajduje się w części A i trzeba tam zejść . Poinformowano nas, że posiłki gotowane są na miejscu. Zupy i drugie danie były dobre i gorące. Porcje małe, ale kobiety nie narzekały. Ja chciałam trochę schudnąć więc niedojadałam. Desery i owoce trzeba sobie samemu kupić. Trochę brakuje na stołach przypraw (soli, pieprzu, musztardy itp.) pojawił się dżem na śniadanie.
Pokoje są sprzątane co drugi dzień. W połowie turnusu jest wymiana pościeli.
ODPOWIEDZ