KODY NA SKIEROWANIU

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20127
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: KODY NA SKIEROWANIU

Post autor: Felice »

Ja bym poradziła co innego. Wróciła bym do lekarza po zmianę kodu. W końcu Juliannie zależy na szybkiej rehabilitacji, a tą tylko uzyska mając skierowanie z kodem 4300.
alaxa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 248
Na forum od: 21 cze 2016 09:35
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: KODY NA SKIEROWANIU

Post autor: alaxa »

Witaj Felice, widzę, że jesteś zorientowana w temacie, będę wdzięczna za podpowiedź, otóż ...jestem po operacji i dostałam e-skierowanie z kodem 4300 do szpitala rehabilitacyjnego, które już wysłałam do konkretnego szpitala uzdrowiskowego na tzw ustrojową, czy mogę jeszcze złożyć wniosek do sanatorium do NFZ ?? czy e-skierowanie z kodem 4300 już wyklucza złożenie skierowania do NFZ. A może był jeszcze ktoś w podobnej sytuacji i zna temat z własnych doświadczeń. Dziękuję za podpowiedzi i serdecznie pozdrawiam :serce: :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3203
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: KODY NA SKIEROWANIU

Post autor: violet58 »

A w aktualnościach Centrali NFZ możemy przeczytać :
W związku z nowymi możliwościami wystawiania e-skierowań w rehabilitacji leczniczej Narodowy Fundusz Zdrowia zaleca, aby wskazany na skierowaniu kod komórki organizacyjnej lub jej nazwa nie był podstawą do odmowy udzielania świadczenia pacjentowi, w przypadku gdy usługodawca ma zarejestrowany inny kod komórki organizacyjnej lub nazwa nie jest spójna z kodem komórki.
Źródło: https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktu ... ,8130.html
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20127
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: KODY NA SKIEROWANIU

Post autor: Felice »

Alaxa to są dwie zupełnie różne procedury ijedna nie wyklucza drugiej. Spokojnie możesz brać skierowanie na leczenie w szpitalu uzdrowiskowym i złożyć je do NFZ.
alaxa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 248
Na forum od: 21 cze 2016 09:35
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: KODY NA SKIEROWANIU

Post autor: alaxa »

Bardzo dziękuję Felice za szybką odpowiedź. Tak też i mi się wydawało, ale wolałam się dopytać, bo szkoda byłoby, gdybym straciła rechabilitacje w szpitalu z ogólnoustrojowki (na której mi bardzo zależy, bo super szpital) z chwilą złożenia wniosku w NFZ Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Julianna
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 30 maja 2016 18:37
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 1

Re: KODY NA SKIEROWANIU

Post autor: Julianna »

Dziękuję za wszystkie udzielone odpowiedzi, ale niestety mimo zapisów zamieszczonych przez NFZ żadne z sanatorium/uzdrowisk nie chce zrealizować skierowania o kodzie 6700.
Pozdrawiam
Julianna
Awatar użytkownika
Andrzej-WP
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 353
Na forum od: 07 paź 2015 08:39
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: KODY NA SKIEROWANIU

Post autor: Andrzej-WP »

Dzien dobry.
Może ktoś wie, które uzdrowiska , szpitale uzdrowiskowe, sanatoria z odziałami szpitalnymi - przyjmują ze skierowaniem kod: 6100
Jest to: Skierowanie na rehabilitacje- Odział uzdrowiskowy szpitalny

Zona ma wystawione e-skierowanie o kodzie 6100 ( ortopedia) , które widnieje na jej IKP i nie możemy znaleść Odziału, który realizuje takie skierowanie(telefon do NFZ nie udzielił takiej informacji) .
Z góry dziekuje za informacje
ODPOWIEDZ