Co robić w Busku Zdroju w kwietniu?

Wszystko co związane z walorami Buska-Zdrój.
Awatar użytkownika
MarkStan
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 240
Na forum od: 15 lut 2017 13:17
Oddział NFZ: Wielkopolski

Co robić w Busku Zdroju w kwietniu?

Post autor: MarkStan »

Bardzo proszę tych, którzy byli wielokrotnie w sanatoriach w Busku Zdroju.Zaproponujcie co można robić po zabiegach w m-cu kwietniu właśnie w tej miejscowości.O dancingach coś niecoś poczytałem na forum.Co jeszcze zaproponujecie?Lubię dużo chodzić.Chętnie jeżdżę na roweże.Może są miejsca godne uwagi gdzieś w pobliżu?Moze w mieście są atrakcje lub ciekawe miejsca, które warto zaliczyć? Są tacy, którzy byli w BZ wiele razy i na ich wiedzę liczę...
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Co robić w Busku Zdroju w kwietniu?

Post autor: Felice »

Hm… trudno od czegoś konkretnego zacząć. Jest całe mnóstwo rzeczy do zobaczenia zarówno w samym Busku, jak i okolicach.
Nie wiem, czy jeden wyjazd wystarczy, by to ogarnąć. Przewodnika tu pisać nie będę. Wystarczy przejrzeć internet, gdzie jest multum informacji. Mogę tylko odpowiedzieć na konkretne pytania.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Co robić w Busku Zdroju w kwietniu?

Post autor: ewiko »

Jak dla mnie , Busko samo w sobie jest atrakcyjne ... cudowne parki. Ze swojego punktu widzenia , polecam np. ponad 100 letnią sosnę , która rośnie w Wełczu. Korzenie wystają ponad trzy metry nad ziemią i naprawdę warto to zobaczyć. Natomiast pobliskim Pińczowie , polecam kaplicę św.Anny , pałac Wielkopolskich , synagogę , drukarnie ariańską i wiele innych zabytków. Pińczów ... cały dzień zwiedzania.
Oczywiście polecam odwiedzić Solec Zdrój i jego piękny park i zabytkową łaźnie w której wykonywane są zabiegi. Tak jak napisała Felice , wokół Buska jest tyle pięknych miejsc do zwiedzania , że ciężko to opisać w jednym poście ... pozdrawiam.
Awatar użytkownika
MarkStan
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 240
Na forum od: 15 lut 2017 13:17
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Co robić w Busku Zdroju w kwietniu?

Post autor: MarkStan »

Bardzo dziękuję za wyszczególnienie kilku ciekawych miejsc. Nie samymi zabiegami żyje kuracjusz :D .
ODPOWIEDZ