Inhalatorium Szczawnica

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
berbla65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 847
Na forum od: 22 mar 2019 12:28
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Inhalatorium Szczawnica

Post autor: berbla65 »

Dziękuję za obszerny opis 👍a piękne fotki- lubisz taką aktywność jak ja👍 czekamy na ciąg dalszy :P pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11637
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Inhalatorium Szczawnica

Post autor: Atina »

Dziękuję za opisy :kwiat:
danka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 279
Na forum od: 16 gru 2010 12:40

Re: Inhalatorium Szczawnica

Post autor: danka »

Dziekuję za opis i piekne widoki.
Awatar użytkownika
tico22
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 15 sie 2016 16:35
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Inhalatorium Szczawnica

Post autor: tico22 »

Hej ...odnośnie miejsc wykonywania zabiegów. Zabiegi z fizykoterapii oraz inhalacja celkowa są wykonywanie na poziomie recepcji (parter) w prawym skrzydle budynku patrząc od wejścia głównego. W lewym bliźniaczym skrzydle wykonywany jest masaż jak również zabiegi dla pacjentów nie będących na leczeniu sanatoryjnym lecz ambulatoryjnym. Na zabiegi można poczekać siadając na stylowych kanapach. Inhalacje są wykonywane o pełnych godzinach. Natomiast gimnastyka , krioterapia miejscowa oraz zabiegi ,,mokre" wykonywane są w pomieszczeniach na poziomie -1, do którego wejście jest z zewnątrz, z boku prawego skrzydła budynku. Sala gimnastyczna jest dobrze wyposażona jak również gabinet fizykoterapii i hydroterapii.
Obsługa jest miła i wyrozumiała pomimo kapryśnych kuracjuszy :D .
Załączniki
IMG_20230330_120334.jpg
IMG_20230330_111144.jpg
IMG_20230330_120533.jpg
IMG_20230330_120455.jpg
IMG_20230330_120440.jpg
danka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 279
Na forum od: 16 gru 2010 12:40

Re: Inhalatorium Szczawnica

Post autor: danka »

W Szczawnicy byłam w 2009 roku. Dzisiaj powróciły wspomnienia.A może czas wybrać się w te strony.Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego pobytu.
andrzejm1954
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 306
Na forum od: 19 paź 2012 18:35
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Inhalatorium Szczawnica

Post autor: andrzejm1954 »

Tico 22 wielkie dzięki za obszerny opis. Jak widać nie jest tak tragicznie a mały obiekt ma swoje niewątpliwe plusy. Interesuje mnie jeszcze tylko to jak jest z dostępnością jedynek. Jeśli masz wiedzę w tym temacie to proszę napisz.
Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam.
Awatar użytkownika
tico22
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 15 sie 2016 16:35
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Inhalatorium Szczawnica

Post autor: tico22 »

Witam. Pokoje są przyznawane kuracjuszom według prostej zasady. Kto jest pierwszy przy rejestracji, ten ma największy wybór w jakim pokoju chce być tzn. w jedynce , w dwójce, w studio czy też w tzw. pokoju wieloosobowym. Jedynki są dwie. To wiem na 100%. I bodajże jedno studio 2+1. Są jeszcze dwójki i trójki. Jedynki mają osobne wyjścia na wspólny taras nad wejściem głównym. Po południu jest tu słonecznie. Ale wielkość pokoi jest minimalistyczna.
cdn.
andrzejm1954
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 306
Na forum od: 19 paź 2012 18:35
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Inhalatorium Szczawnica

Post autor: andrzejm1954 »

Tico 22 bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Serdecznie pozdrawiam!
Awatar użytkownika
mario63
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 552
Na forum od: 13 sie 2013 12:52
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Inhalatorium Szczawnica

Post autor: mario63 »

Witam, dzięki za podpowiedzi!... Wygląda to nieźle!... A jaka jest szansa na jedynkę???.... Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
tico22
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 15 sie 2016 16:35
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Inhalatorium Szczawnica

Post autor: tico22 »

Hej ... W dniu dzisiejszym pożegnałem Szczawnicę poraz pierwszy jako kuracjusz a nie jako turysta :D , i powiem Wam, że jestem bardzo zadowolony. Sanatorium Inhalatorium jest dobrym miejscem na podreperowania zdrowia. Składa się na to bardzo miła obsługa zarówno Pań i Panów wykonujących zabiegi jak również Pań z obsługi stołówki, recepcji oraz Pani która sprząta cały obiekt oraz pokoje kuracjuszy :serce: . Jak wspomniałem wcześniej jest to kameralne sanatorium, położone na uboczu. Zapewnia miłą atmosferę, z chęcią powrócił bym ponownie do tego obiektu. Ja nie zwracam uwagi na skrzypce łóżka, drzwi od szafy itp. pierdoły. Takie rzeczy mamy również w swoich domach :D . Co do szansy na pokój jednoosobowy.... zasada kto pierwszy ten lepszy jest tu priorytetowa.
ODPOWIEDZ