Czy wiecie że...

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Czy wiecie, że...

Post autor: Hipokryt »

Czy wiecie, że...
Avi Silverberg - trener kanadyjskiej kadry trójboju siłowego postanowił zakpić z przepisów i zgłosił się do kobiecych zawodów, twierdząc że jest kobietą. Wygrał i bez problemu pobił rekord imprezy... który należał do transpłciowej zawodniczki. :shock:

Według zasad Kanadyjskiego Związku Trójboju Siłowego do zawodów można zgłosić się na podstawie dowodu tożsamości. Zawodnik/czka nie musi w żaden sposób udowadniać swojej płci, wystarczy, że stwierdzi, z którą płcią się identyfikuje. :lol:
Awatar użytkownika
jurand40
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4517
Na forum od: 28 lut 2013 19:36
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Czy wiecie że...

Post autor: jurand40 »

Czy wiecie że..
Już dziś wieczorem będziemy mogli podziwiać niemal cały Księżyc. Kulminacja pełni Księżyca nastąpi w czwartek. Różowy Księżyc, który w całej okazałości ukaże się na niebie nad ranem, zwiastuje Wielkanoc oraz nadejście wiosny
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Czy wiecie, że...

Post autor: Hipokryt »

Czy wiecie, że....
Od dziś wchodzi w życie nowelizacja Kodeksu Pracy, która wprowadza wiele istotnych zmian dla pracowników i pracodawców.
Nowelizacja umożliwi szersze stosowanie elastycznej organizacji pracy, w tym pracę zdalną, elastyczne rozkłady czasu pracy i pracę w niepełnym wymiarze czasu.
Praca zdalna sprawdziła się podczas pandemii, więc od dziś zajmuje stosowne miejsce w zapisach Kodeksu Pracy. Oczywiście możliwość pracy zdalnej nie dotyczy wszystkich branż i profesji :D
Awatar użytkownika
jurand40
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4517
Na forum od: 28 lut 2013 19:36
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Czy wiecie że...

Post autor: jurand40 »

Czy wiecie że...
Zmarszczki na twarzy to nie tylko defekt estetyczny i oznaka upływu lat - wynika z nowej teorii. Mają one także zatruwać organizm i napędzać starzenie się naszego ciała i mózgu. Dzięki nim można także ocenić, jak długo dana osoba będzie żyła :o
Awatar użytkownika
To_ja_Jowita
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 935
Na forum od: 27 sty 2017 22:02
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Czy wiecie że...

Post autor: To_ja_Jowita »

chyba nie chciałabym wiedzieć ile będę żyła, niech się wszystko toczy swoim torem. Mam swoje plany, marzenia i głeboko wierzę, że się spełnią, a reszta już nie ode mnie zalezy ...
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14570
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Czy wiecie że...

Post autor: GIENIA »

Czy wiecie , że ...

W Turcji, nietrzeźwych kierowców wywozi się 30 kilometrów od miejsca zamieszkania . Muszą wrócić do domu piechotą . Pod groźbą kary więzienia , zabrania się im wtedy korzystania z publicznych środków komunikacji.

:idea:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7822
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czy wiecie że...

Post autor: darek »

to w Polsce musieli by wywozić chyba z 500 km
Bo ilość DEBILI jeżdżących na podwójnym gazie jest Zbyt duża codziennie słyszymy w mediach lokalnych o kolejnym WYBRYKU
Zastanawiające jest to ,że Skoro dziennie łapią nawet 200- 300 po po wódce - to ilość kierujących jest nadal taka Sama.
Może wartało by sprawdzać poprzez kontrole tak jak Kibiców niech zgłaszają się na Posterunkach -Oby tylko na Okazanie nie przyjeżdżali samochodami
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6774
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czy wiecie że...

Post autor: Maryann »

30 km to żadna uciążliwość. 500 to już coś :lol: :lol:
Awatar użytkownika
To_ja_Jowita
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 935
Na forum od: 27 sty 2017 22:02
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Czy wiecie że...

Post autor: To_ja_Jowita »

A czy istnieje społeczeństwo, które zezwala kobietom na stosowanie przemocy w stosunku do ich partnerów?? Zapewne nie, jednak my kobiety jesteśmy zdecydowanie bardziej pokojowe ..
Gienia przerażające jest to co piszesz... kto ustanawia takie prawo ..???
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Czy wiecie że...

Post autor: Hipokryt »

... czyżby mówimy o prawie szariatu :?: :roll:
ODPOWIEDZ