Sanatorium Carmen w Polanicy Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
smerfetka
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 27
Na forum od: 20 wrz 2011 15:37
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 5

Sanatorium Carmen w Polanicy Zdrój

Post autor: smerfetka »

Jeśli ktoś może coś napisać na temat tego sanatorium to będę bardzo wdzięczna. ;)
Awatar użytkownika
Ewusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 121
Na forum od: 23 lut 2011 08:25
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Sanatorium Carmen w Polanicy Zdrój

Post autor: Ewusia »

Smerfetko, w Carmenie nie byłam, ale byłam w Korabie - tuż obok. Na temat samego Carmena mogę napisać tylko tyle, że jest to nieduży, wyremontowany ośrodek, bardzo blisko Wielkiej Pieniawy, tuż obok parku zdrojowego. Wszystkie zabiegi będziesz miała właśnie w Pieniawie i w Zdrowiu - mały spacerek nie zaszkodzi, ale uważaj po basenie, zwłaszcza o tej porze roku. Ogólnie wszystkie sanatoria w Polanicy podlegają pod ZUK, mają takie same zasady, tylko standard pokoi różny, bo np. Korab jeszcze nie był remontowany. Wszędzie jest katering, posiłki smaczne, chociaż pod koniec turnusu dla mnie trochę monotonne. Jest prężnie działajace biuro podróży, sporo oferują wycieczek, okolica piękna, jest co zobaczyć. Jak masz jakieś pytania, pisz. Miłego pobytu!
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Sanatorium Carmen w Polanicy Zdrój

Post autor: Selene »

Witaj Smerfetko :)

Byłam w CARMEN pięć lat temu. Ośrodek jest na obrzeżach parku zdrojowego. Wszędzie jest bardzo blisko. Cicho i spokojnie. Miałam skierowanie z NFZ - poszpitalną kardiologię. Więc siłą rzeczy mieliśmy dietę. I tak jak wspomniała moja poprzedniczka na posiłki chodziliśmy do ośrodka ZDROWIE ( ok 50 m ) a na zabiegi do WIELKIEJ PIENIAWY. Wyżywienie było bardzo smaczne i było go bardzo dużo.
Ośrodek jest kameralny bo na ok 50 osób. Pokoje 1, 2 i 3 osobowe ale przestronne i dobrze wyposażone. W niektórych pokojach są lodówki.
Obiekt jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych i jest winda. Przy ośrodku jest parking, zatem nie ma problemu z samochodem.
Sama Polanica pięknieje z dnia na dzień. Byłam w Polanicy w październiku ubiegłego roku. Park jak i Wieka Pieniawa są w remoncie i rozbudowie.
Rozbudowywany jest również teatr przy pijalni. Ale te remonty, jak zauważyłam nie wypływają negatywnie na wypoczynek i rehabilitację kuracjuszy.
Mnie bardzo podobał się rozbudowany i już czynny basen z kompleksem saun i jacuzzi.
Smerfetko nie wiem w jakim terminie wyjeżdżasz nie mniej życzę Tobie udanej kuracji i dobrego wypoczynku

Pozdrawiam
Selene :)
bartek.borucki
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 23 lut 2012 21:41

Re: Sanatorium Carmen w Polanicy Zdrój

Post autor: bartek.borucki »

Niewątpliwym atutem Sanatorium „Carmen” jest położenie w sąsiedztwie malowniczego Parku Zdrojowego. Ten kameralny obiekt zapewnia komfortowy wypoczynek. Na gości czekają eleganckie pokoje. Zapewniamy również całodobową opiekę medyczną. W pogodne dni zapraszamy na słoneczny taras. To idealne miejsce na popołudniowe spotkania. Na posiłki zapraszamy natomiast do pobliskiego Szpitala Uzdrowiskowego „Zdrowie”.

Z pewnością będziecie zadowoleni!!! Poszukaj sobie Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich i tam znajdziesz wszystkie informacje o obiekcie.
ODPOWIEDZ